14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nastolatek RVC pojechał do Polski na Mistrzostwa Świata Młodzieży w Łucznictwie

19-letni Andrew Smolet z Rocky View County przyjeżdża 5 sierpnia do Wrocławia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Młodych Łuczników w kategorii juniorów rezerwowych mężczyzn.

19-letni Andrew Smolet z Rocky View County przyjeżdża 5 sierpnia do Wrocławia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Młodych Łuczników w męskiej dywizji łuków klasycznych.

„Byłem trochę beznadziejny” – powiedział Smolett o tym, jak się czuł po usłyszeniu wiadomości, że młodzież Kanady utworzyła drużynę narodową.

„Zawsze chciałem zajść tak daleko. Grałem w różne rozwijające się sporty, takie jak hokej i lacrosse, ale nigdy nie dotarłem do tego punktu.

Jego ojciec, Rick Smolett, powiedział, że był tak podekscytowany swoim synem, że próbował dotrzeć do miejsca, w którym jest dzisiaj w grze łuczniczej.

„[Andrew] Włożył w to dużo wysiłku i dużo poświęcenia w swoim szkoleniu ”- powiedział Rick. „To niesamowite, że dorasta w grze”.

Miłość Smoleta do łucznictwa rozpoczęła się, gdy otrzymał w prezencie na Boże Narodzenie 2015 kolektywny łuk. W 2017 roku zdobył swoją pierwszą elastyczną krzywą do strzelectwa sportowego.

Powiedział, że trenował przez cały rok z trenerem łucznictwa trzy do czterech dni w tygodniu, aby wziąć udział w grze łuczniczej na siłowni w Calgary. W ciągu dwóch i pół roku Smolet konkurował na arenie międzynarodowej – co nie było normalne.

„Mój trener był pod wrażeniem tego, jak szybko się uzależniłem i oddałem temu” – powiedział.

W typowym roku łucznicy będą rywalizować o zakwalifikowanie się do światów. Jednak przepisy Govt-19 zmieniły kształt w tym roku. Aby się zakwalifikować, Smolett powiedział, że musi zgłosić konkretny dzień i godzinę na filmowanie. Jeden z jego rodziców przychodził z nim bronić jego uczciwości i robić mu zdjęcia, aby sprawdzić jego wyniki. Znaki te zostały następnie wysłane do Archery Canada, gdzie jego pracownicy ocenili wszystkie zgłoszone znaki. Do Polski zbliżą się pierwsi trzej snajperzy.

READ  Zespół Alstomu świętuje 25-lecie Alstomu w Polsce

Smolet zdobył 652 na 720 – najwyższy wynik spośród wszystkich rywali. Skończył w pierwszej dziewiątce wszystkich zgłoszeń na świecie.

Łucznictwo jest uderzane przez ocenę każdego pierścienia celu. Środkowy pierścień jest wart 10 punktów, a pozostałe pierścienie są w serii dziewięć do jednego. Jeśli łucznik nie trafi w cel, punkty nie będą przyznawane. Zawodnicy będą strzelać z odległości 70 metrów, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Smolett powiedział, że jego zakres to wolontariusze, asystowanie młodszym łucznikom i pomoc w trenowaniu własnych ćwiczeń tam iz powrotem.

„Staram się odwdzięczyć społeczności, która pomogła mi się tu dostać”, powiedział, dziękując wszystkim, którzy do tej pory pomogli mu i wspierali go w jego życiu łuczniczym.

Smolett powiedział, że jest bardzo dumny z reprezentowania Kanady i Alberty na arenie światowej.

Mistrzostwa Świata Młodzieży w Łucznictwie odbędą się od 5 do 9 sierpnia. Członkowie społeczności mogą śledzić wyniki Smolat i postępy w zawodach na bit.ly/3BCQXvR.