20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródło – Kevin Zeitler zamierza podpisać roczny kontrakt z Lions

Źródło – Kevin Zeitler zamierza podpisać roczny kontrakt z Lions

Były obrońca Baltimore Ravens Pro Bowl, Kevin Zeitler, planuje podpisać roczny kontrakt z Detroit Lions, podało źródło Adama Scheftera z ESPN.

Zeitler udaje się do Detroit w poniedziałek wieczorem na badanie lekarskie i planuje oficjalne podpisanie umowy we wtorek.

Zeitler był jednym z najbardziej niedocenianych ofensywnych liniowych ostatniej dekady, a swój pierwszy występ w zawodach Pro Bowl osiągnął w lutym, w swoim 12. sezonie w NFL.

W Detroit mógłby krótkoterminowo zastąpić Jonaha Jacksona, który podpisał kontrakt z Los Angeles Rams w ramach bezpłatnej agencji.

Zeitler, który pod koniec poprzedniego sezonu zmagał się z kontuzjami kolana i mięśnia czworogłowego, zakończył sezon ze współczynnikiem zwycięstw na poziomie 93,8% (10. miejsce wśród obrońców), pozwalając na 6 worków. Jego współczynnik wygranych wyniósł 61,8% (25. miejsce wśród bramkarzy).

Znany ze swojej wytrzymałości Zeitler rozegrał 12 263 snapów — najwięcej ofensywnych snapów od czasu, gdy wszedł do ligi z numerem 27 w ogólnej klasyfikacji w 2012 roku. W swojej karierze brał udział w 91,9% snapów ofensywnych swojego zespołu.

W 2021 roku Ravens podpisali z Zeitlerem trzyletni kontrakt o wartości 22,5 miliona dolarów, aby zapewnić stabilność na pozycji rozgrywającego. Kiedy ośmiokrotny narożnik Pro Bowl, Marshall Yanda, przeszedł na emeryturę po sezonie 2019, Baltimore zaczynało w 2020 roku z trzema zawodnikami na prawej obronie i wszyscy mieli problemy. W ciągu następnych trzech sezonów Zeitler rozegrał dla Ravens 47 z 51 meczów.

Zeitler spędził większość swojej kariery w lidze AFC North, grając 182 mecze w drużynach Cincinnati Bengals, Cleveland Browns, New York Giants i Ravens. W zeszłym sezonie wygrał swój pierwszy mecz play-off w karierze, kiedy Baltimore pokonało Houston Texans w rundzie dywizji AFC.

READ  John Harbaugh nie jest zdecydowany dać odpocząć Lamarowi Jacksonowi przed meczem ze Steelers

Wkład w powstanie tego raportu miał Jamison Hensley z ESPN.