22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zmniejszenie procesora AMD Ryzen 7000 może pozostawić sporo częstotliwości i wysokiego TDP, a także znacząco obniża temperatury.

Zmniejszenie procesora AMD Ryzen 7000 może pozostawić sporo częstotliwości i wysokiego TDP, a także znacząco obniża temperatury.

wczoraj my wspomniany ten który Procesory AMD Ryzen 7000 Będzie naprawdę fajnie biegać w ustawieniach fabrycznych, ale nie martw się, Undervolting jest tutaj, aby uratować dzień.

Procesor AMD Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych może zapewnić dużą częstotliwość, nadmiar TDP przy niskich temperaturach

W poprzednim raporcie wspomnieliśmy, jak twierdzi się, że procesory AMD Ryzen 7000 działają bardzo dobrze, nawet przy swoich standardowych wskaźnikach TDP. Mówi się, że Ryzen 9 7950X z PPT 230 W i Ryzen 5 7600X z PPT około 130 W osiągają temperaturę 90-95 C w konfiguracjach fabrycznych, które są mniej więcej na granicy progu termicznego. Po osiągnięciu tego limitu procesor sam się przetaktuje i będzie działał na znacznie niższych częstotliwościach 5,0 GHz, co oznacza spadek o -700 MHz.

W tej chwili Harukazi 5719 Odkryj wpisy AIDA64 rzekomo z procesora AMD Ryzen 5 7600X. Pierwszy wynik pokazuje nam podstawową konfigurację, w której chip ES działa z częstotliwością 5,05 GHz. Temperaturę można zobaczyć przy 93,1°C przy 122W w testerze warunków skrajnych AIDA64 FPU. To naprawdę wysoka temperatura, ale w drugim oknie widzimy ręczną regulację Vcore, która drastycznie obniża temperaturę do 56,5 stopni Celsjusza, a także moc do zaledwie 68 W przy zachowaniu 5,05 GHz.

Wydajność AMD Ryzen 5 7600X i wydajność procesora, temperatura i moc. (Kredyty obrazu: Harukaze5719)

Możliwe, że w elementach AMD Ryzen 7000 ES/QS jest wadliwe zasilanie lub napięcie, co prowadzi do wysokich temperatur, ale mniej więcej nie rozwiązuje problemu. Teraz okaże się, czy ręczna regulacja napięcia będzie wystarczająco dobra, aby poradzić sobie z taktowaniem 5,5-5,7 GHz oferowanym przez procesory Ryzen 7000. Możliwe, że niższe napięcie jest wystarczająco dobre dla taktowania 5 GHz, ale może wymagać Osiągnięcie wyższych częstotliwości wymaga większego wysiłku.

READ  Samsung Galaxy Buds 2 są teraz tańsze niż podczas Amazon Prime Day

Biorąc pod uwagę, że chipset Zen 4 jest mniejszy niż jego poprzednik, ale bardziej gęsty, wymaga dużo chłodzenia. Wydaje się to być jednym z powodów, dla których panele drewniane są tym razem pozłacane, aby odprowadzić od nich sporo ciepła do IHS. Nowy zrzut ekranu od przeciekającego, entuzjastyczny obywatelponownie potwierdza jego twierdzenie, chociaż wynik jest oparty na chipie ES i problem mógł zostać zmodyfikowany w ostatecznym układzie:

Wszystko to oznacza, że ​​użytkownicy powinni zdecydowanie zainwestować w naprawdę wysokiej klasy chłodzenie AIO, jeśli planują zbudować nowy komputer z procesorami AMD Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych. Oczywiście w tej chwili jest to tylko plotka i poczekamy na ostateczne testy i recenzje, które potwierdzą, że ta plotka jest prawdziwa, ale AMD zrobiło wszystko, aby zapewnić odprowadzanie ciepła z procesorów przez Wersja pozłacana dla przetworników CCD IHS i Zen 4, jak opisano tutaj. Procesory AMD Ryzen 7000 zostały wprowadzone na rynek wraz z platformą AM5 27 września.

Które procesory AMD Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych interesują Cię najbardziej?