16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Xbox Game Pass dla przyjaciół i rodziny brzmi jak świetna okazja

Xbox Game Pass dla przyjaciół i rodziny brzmi jak świetna okazja

Master Chief prowadzi obsadę postaci Xbox z portalu telewizyjnego jako Kapitan Ameryka w przedostatniej scenie Avengers: Endgame.

obrazek: Microsoft

Po lawinie plotek i przecieków, Xbox wreszcie ujawnił kilka szczegółów na temat swojego planu udostępniania kont w Game Pass. Połączenie Przyjaciele i gra rodzinnaNie jest jeszcze dostępny w Stanach Zjednoczonych. Ale kiedy (lub jeśli) w końcu stanie się dostępny poza krajami, w których Microsoft go testuje, z pewnością wygląda na to, że będzie to świetna rzecz.

W tej chwili Game Pass jest rzeczywiście jedną z najlepszych ofert w grach. Za 10 USD miesięcznie otrzymujesz dostęp do okresowej biblioteki setek gier na Xbox lub PC. Za 15 USD miesięcznie możesz subskrybować najwyższy poziom: Xbox Game Pass Ultimate, który zapewnia łączny dostęp do bibliotek Xbox i PC, pakietów w bibliotece gier EA Play (podobna usługa wydawcy gier sportowych na żądanie), i oferuje możliwość strumieniowania ponad 100 gier. Game Pass Friends and Family to w dużej mierze Ultimate, ale możesz dzielić jedno konto między pięć osób, z jedną osobą wyznaczoną jako główny właściciel konta.

Game Pass Friends and Family jest obecnie w fazie beta w Kolumbii i Irlandii, kosztując odpowiednio 49 000 COP lub 21,99 EUR miesięcznie. (W chwili pisania tego tekstu opłata ta jest przeliczana na 10,92 USD lub 21,99 USD w walucie amerykańskiej). Xbox Game Pass Ultimate obecnie kosztuje 29 000 COP w Kolumbii A 12,99 € w Irlandii.

Każdy, kto zarejestruje się w Game Pass, zobaczy w swoim planie uczestnictwa miesiące swoich obecnych subskrypcji zamienione na częściowe miesiące. Jeśli masz aktualnie subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, każdy pozostały miesiąc zamieni się w 18 dni Game Pass Friends and Family. Osoby, które zarejestrują się na dzielonych poziomach, zobaczą, że ich subskrypcje zostaną zamienione na 12 dni subskrypcji Game Pass Friends and Family.

Teoretycznie, zakładając, że Microsoft utrzymuje podobny system cenowy na całym świecie, warto rozważyć Game Pass Friends and Family. Zakładając, że firma jest zgodna z wyższą wartością, która obecnie obowiązuje w Irlandii, wynosi około 22 USD, to nadal jest to dobra oferta. Zaproś czterech znajomych na pokład, a wszyscy zapłacicie mniej niż 5 dolarów za wszystko, co dostaniecie za trzykrotność tej ceny. (Jest to również sprytny sposób dla firmy Microsoft na zwiększenie liczby subskrybentów Game Pass, co Ostatnie chybione bramki.)

There are some limitations, however. If you’re the account holder, you can only have four additional people on an account at any given time, and can only share with eight unique accounts over the course of a calendar year. And it’s region-locked: The primary account holder can only add members who live in the same country or region.

It is unclear if there are specific plans to bring Game Pass Friends and Family to regions beyond the two Microsoft is currently testing the plan in, or what a potential timeline there would be. (Representatives for Microsoft did not respond to a request for comment in time for publication.) But Microsoft published Encyklopedyczne FAQ Na stronie pomocy technicznej Xbox w USA, która sugeruje, że gracze z USA powinni wziąć pod uwagę przynajmniej kilka kwestii. Zauważa, że ​​„w nadchodzących miesiącach mogą zostać dodane przyszłe kraje”.

READ  Ai Kizuna: Dotknij, aby wygrać! Premiera 22 lutego 2023 r. na PS5 i PS VR2; 27 kwietnia na PS4, PS VR, Switch i PC