16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Złote Globy zostały wyprzedane, a grupa Hollywood Foreign Press została zamknięta

Złote Globy zostały wyprzedane, a grupa Hollywood Foreign Press została zamknięta

LOS ANGELES (Reuters) – Złote Globy zostały sprzedane w poniedziałek nowemu właścicielowi, który zamknie Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), grupę wyborczą, która spotkała się z kontrowersjami dotyczącymi luk etycznych i braku różnorodności.

Eldridge Industries nabył aktywa Złotych Globów z firmą Dick Clark Productions (DCP), która będzie nadal zarządzać transmisjami nagród i skupiać się na zwiększaniu oglądalności Globów na całym świecie, zgodnie z komunikatem prasowym. DCP jest własnością Eldridge’a i Penske Media.

Sprzedaż nastąpiła po tym, jak HFPA walczyła o naprawienie swojej reputacji po tym, jak hollywoodzka reakcja na jej etykę i brak różnorodności skłoniły amerykańską stację telewizyjną NBC do rezygnacji z ceremonii wręczenia Złotych Globów w 2022 roku.

Dochodzenie przeprowadzone przez Los Angeles Times w 2021 roku ujawniło, że w szeregach organizacji nie było czarnych dziennikarzy. Niektórzy członkowie zostali oskarżeni o wygłaszanie rasistowskich i seksistowskich uwag oraz zabieganie o przysługi celebrytów i studiów filmowych.

W odpowiedzi HFPA rozszerzyła i zróżnicowała swoje członkostwo oraz ustanowiła nowe polityki etyczne.

Prezes Eldridge Industries, Todd Bohle, zamierza przekształcić HFPA, organizację non-profit zrzeszającą międzynarodowych korespondentów rozrywkowych, w płatnych pracowników w przedsięwzięciu nastawionym na zysk. Rzecznik powiedział, że wszyscy 310 obecnych wyborców będzie uprawnionych do oddania głosu podczas następnej ceremonii w styczniu 2024 r.

„Dzisiejszy dzień to ważny kamień milowy w ewolucji Złotych Globów” – powiedział Buhle w oświadczeniu.

NBC ponownie wyemituje The Globes w 2023 roku. Żadna stacja nie zgłosiła się do poprowadzenia ceremonii w 2024 roku.

Warunki finansowe umowy, która została zatwierdzona przez prokuratora generalnego Kalifornii, nie zostały ujawnione.

(Reportaż Daniela Broadwaya w Los Angeles) Dodatkowe reportaże Lisy Richwin w Los Angeles Montaż autorstwa Matthew Lewisa

READ  „Mogłem zrobić lepiej” – ostateczny termin

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Daniela Broadwaya

Thomsona Reutersa

Danielle Broadway porusza różne tematy, od premier filmowych, plotek o gwiazdach, hollywoodzkich procesów sądowych, teatru, artykułów prasowych, historii korporacyjnych i nie tylko w Thomson Reuters. Ma tytuł licencjata i magistra literatury angielskiej na California State University Long Beach, a wcześniej pracowała dla Los Angeles Times i pracowała jako freelancer dla Teen Vogue, USA Today, Black Girl Nerds i innych. Danielle zdobyła nagrodę LA Press Club Award za artykuł z okładki „Los Angeles Times” za reprezentowanie południowego Los Angeles w „Insecure” i jest nominowana do nagrody GLAAD Media Award za pracę nad odcinkiem PBS „Subcultured” o gejowskich rodeo. Jest członkiem Critics’ Choice Association, Hollywood Critics Association oraz GALECA.