3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zielona ręka z Francją, Polską i Słowenią

Dziś odbyło się losowanie 28. Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Losowanie w Sali Polskiego Radia w Katowicach umieściło Arabię ​​Saudyjską w grupie B obok Francji, Polski i Słowenii.

Po saudyjskiej zieleni w mundialu mają wziąć udział 32 drużyny, a mianowicie: Dania, Szwecja, Hiszpania, Francja, Norwegia, Islandia, Niemcy, Katar, Chorwacja, Belgia, Brazylia, Portugalia, Polska, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Węgry, Argentyna, Bahrajn, Chile, Urugwaj, Iran, Korea, Holandia, Słowenia, a także 5 drużyn kwalifikacyjnych z kontynentu afrykańskiego oraz mistrzowie eliminacji z Ameryki Północnej i Karaibów to związki.

Ze swojej strony Fahr Kashi, Członek Zarządu Federacji Piłki Ręcznej Arabii Saudyjskiej, Przewodniczący Komitetu ds. Drużyn i Drużyn Treningowych, potwierdził, że drużyna Al-Akhtar jest jedną z najsilniejszych drużyn, zwłaszcza w kraju goszczącym Polska . „Obok Francji Green chce zaprezentować wyjątkowe pozycje, które spełniają ambicje.

Warto zauważyć, że pierwsza drużyna Arabii Saudyjskiej zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata 10 razy na przestrzeni lat: (1997 w Japonii – 1999 w Egipcie – 2001 we Francji – 2003 w Portugalii – 2009 w Chorwacji – 2013 w Hiszpanii – 2015 AD w Katarze – 2017 AD we Francji – 2017 AD w Danii i Niemczech .B 2019 – 2023 AD w Polsce i Szwecji).

READ  Inflacja w Polsce wkrótce osiągnie 6%