26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Adrien Meronc jest o krok od stworzenia historii Tour w Polsce

Adrien Meronc jest o krok od stworzenia historii Tour w Polsce

Adrian Meronc wąsko przejmie prowadzenie do finałowej rundy Horizon Irish Open, starając się zostać pierwszym polskim zwycięzcą w historii DP World Tour.

Meronk, który zanotował trzy miejsca w pierwszej trójce w tym sezonie, strzelił w trzeciej rundzie 68 na Mount Juliet, aby prowadzić zatłoczoną tabelę liderów, która dzieli najlepszych 14 graczy na cztery strzały.

Mając 14 lat, Meronc jest o jeden strzał przed Anglikiem Jackiem Seniorem, Hiszpanem Jorge Campillo i Paragwajem Fabricio Zanotti.

„Jestem naprawdę podekscytowany” – przyznał Meronk, który rozegrał rundę z trzema bogeyami i siedmioma birdies, w tym hat-trickiem trafień z 15. miejsca.

„Jestem zadowolony ze swojego dotychczasowego wyniku, dzisiaj znów grałem solidnie i zdecydowanie nie mogę się doczekać jutra.

„Będę cierpliwy, staram się nie wyprzedzać siebie, grać swoją strategią i koncentrować się na moich celach i mam nadzieję, że to wystarczy.

„Przez ostatnie dwa tygodnie wykonywałem swoje zobowiązanie przed każdym strzałem i wydaje się, że działa dobrze, więc zrobię to i zobaczę, co się stanie”.

Jack Senior prowadzi jednym strzałem do finału na Horizon Irish Open (Donal Farmer/PA)

(Drut PA)

Ponieważ Meronc ma już zapewnione miejsce na 150. Open Championship jeszcze w tym miesiącu, senior ma silną pozycję, aby zająć jedno z trzech miejsc w St Andrews, które nie są już zwolnione dla graczy, którzy zajmą miejsce w pierwszej dziesiątce.

Ale 33-latek chce zdobyć swój pierwszy tytuł DP World Tour po dwóch poprzednich zwycięstwach w drugim poziomie Challenge Tour.

„To będzie dla mnie wielka rzecz, ale nie patrzę w przyszłość” – powiedział senior po swoim drugim z rzędu 67-ciu.

„Mam przed sobą 18 dołków i po prostu muszę się tam trzymać, zobowiązać się do swoich linii, zobowiązać się do moich puttów i zobaczyć, dokąd mnie to zaprowadzi.

READ  Polska kwestionuje uzasadnienie ukraińskiego zakazu kurczaków

„Czuję się naprawdę pewny siebie, czułem, że dziś dobrze uderzyłem piłkę, skorzystałem z okazji, jaką mi dano. Czułem, że idę we właściwym kierunku, ale tak naprawdę niczego nie złapałem i było miło aby zobaczyć, jak wchodzą dzisiaj.

Broniący tytułu Lucas Herbert ma trzy strzały przewagi do 11 underów, a szkocki David Law i angielski kwartet Aarona Roya, Matthew Southgate, Dale’a Whitnella i Jamesa Morrisona mają 10 underów.

Były mistrz Open Shane Lowry zaliczył w piątek ostatnie cztery dołki jednym strzałem, oddając w trzeciej rundzie 68, ale jego rodak Seamus Power miał problemy z 77 i oddał 11 strzałów. .