19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zełenski pokazuje na wideo biuro Kijowa, aby przeciwstawić się doniesieniom, że uciekł do Polski | Wiadomości ze świata

Żeleński wziął wideo ze swojego biura i powiedział: „Jestem w Kijowie. Pracuję tu. Nikt nie uciekł. ”

Po raz drugi od wybuchu wojny między Rosją a Ukrainą Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński Wbrew temu, co powiedziały w sobotę rosyjskie media, opublikował nagranie wideo, w którym twierdzi, że nie uciekł. Na swoim Instagramie Zełenski zamieścił wideo przedstawiające jego biuro w Kijowie i siedzącego tam oficera. „Jestem w Kijowie, tu pracuję i nikt nie uciekł” – napisał.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński udaremnił w zeszłym tygodniu trzy próby zamachu: raport

Rosyjski polityk Wiaczesław Wołodin powiedział, że Żeleński uciekł do Polski, ponieważ ukraińscy parlamentarzyści nie mogli się z nim skontaktować. Rosyjskie media doniosły o tym. Mówi się, że opuścił Ukrainę 2 marca, zanim parlament zebrał się w środku zaciekłej ofensywy wojsk rosyjskich. W mediach społecznościowych krążyły pogłoski, że Żeleński już opuścił Ukrainę, a niektórzy mówili, że w rzeczywistości zaakceptował perspektywę opuszczenia USA.

Żeleński opuścił kraj 24 lutego, wkrótce po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził specjalną operację wojskową na Ukrainie. Sprzeciwiając się pogłoskom, ukraiński prezydent udostępnił nagranie selfie, w którym powiedział, że nie opuści Ukrainy. Wykluczył również możliwość wydalenia ze Stanów Zjednoczonych, mówiąc, że chce broni, a nie „przejażdżki”.

Dokładna lokalizacja prezydenta Ukrainy jest tajemnicą. Według doniesień Żeleński uniknął co najmniej trzech prób zamachu w zeszłym tygodniu, ponieważ dwa różne zespoły zostały wysłane do zabicia ukraińskiego prezydenta. Najemnicy Wagnera i czeczeńskie siły specjalne wspierane przez Kreml zostali wysłani, by zabić Żeleńskiego, ale siły ukraińskie nie były od razu dostępne do komentowania.

Od stóp do głów Zełenski publikuje wiadomości wideo adresowane do swoich rodaków, a w niedawnym komunikacie prezydent skrytykował decyzję NATO o niewprowadzaniu strefy zakazu lotów nad Ukrainą.

READ  Western Canada Valley pokonało w półfinale klasy D Stockbridge Valley nr 1, w finale zmierzy się z Polską

Zamknij historię