19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Anthony Blingen przybył do Polski w pobliżu granicy z Ukrainą

Anthony Blingen przybył do Polski w pobliżu granicy z Ukrainą

RZESZÓW: Sekretarz Stanu USA Anthony Blingen Przyszedł Polska Setki tysięcy ukraińskich uchodźców uciekło z kraju przed konfliktem, poinformowali w sobotę urzędnicy.
Blingen, najwyższy rangą urzędnik USA, który odwiedził Polskę od początku wojny, przeprowadzi rozmowy z polskim premierem. Mateusz Morawiecki I Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rao W Rzeszowie przy granicy Ukraina.
Ponad 780 000 osób uciekło z Ukrainy do Polski od rozpoczęcia inwazji 24 lutego.
Z Ukrainy uciekło ponad milion osób, w tym innych sąsiadów.
Blinken odwiedza kluczowych sojuszników w Europie, którzy odczuwają presję wojny, aby zademonstrować poparcie Waszyngtonu dla ich obrony i wzmocnić solidarność Zachodu z Moskwą.
Po pobycie w Polsce uda się do Mołdawii, gdzie cieszył się przyjazdem Ukraińców, a zwłaszcza do trzech państw bałtyckich zainteresowanych rosyjskimi operacjami.
Blinken spędził piątek w Brukseli na spotkaniu z kolegami NATO A UE powinna omówić rosnącą presję na Rosję i dodać wsparcie dla uchodźców.
„Ataki Kremla powodują tam coraz większą liczbę cywilów. Setki tysięcy Ukraińców zostało zabitych, ale o wiele więcej zostało rannych” – powiedział w czwartek Brukseli.
„Ponad milion uchodźców uciekło z Ukrainy do sąsiednich krajów” – zapewnił Waszyngton o dalszym wsparciu.

READ  Rosyjski Gosprom odmawia rejestracji dodatkowej przepustowości rurociągów na Ukrainie i w Polsce