21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wiceprezydent Harris z wizytą w Polsce i Rumunii

Podróż Harrisa odbędzie się od środy do 11 marca i obejmie przystanki w Warszawie i Bukareszcie, zgodnie z zapowiedzią Białego Domu w piątek. Spotka się z przywódcami obu krajów, aby skoordynować ich reakcję na rosyjską inwazję. Omówi również, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą dalej wspierać sąsiadów Ukrainy, przygotowujących się na przyjęcie ukraińskich uchodźców opuszczających konflikt.

Biały Dom mówi, że przywódcy będą dyskutować o „swoim stałym wsparciu dla narodu ukraińskiego poprzez pomoc w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii i humanitarnej oraz implikacje dla tych, którzy są współwinni inwazji Rosji na Rosję i poważne konsekwencje gospodarcze”.

„Jego wizyta zademonstruje siłę i jedność sojuszu NATO oraz poparcie USA dla sojuszników NATO stojących w obliczu agresji Rosji. Zademonstruje również nasze wspólne wysiłki na rzecz wspierania narodu ukraińskiego” – napisano w oświadczeniu Białego Domu.

Wizyta w Europie Wschodniej odbędzie się wczoraj po piętach Najnowsza międzynarodowa podróż Harrisa Na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa, gdzie spotkał się z sojusznikami i partnerami USA W tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński. Harris rozmawiał we wtorek telefonicznie z kilkoma przywódcami Europy Wschodniej, w tym z premierem Polski Mateuszem Morawieckim i premierem Rumunii Nicolae Cucą.
The Hill pierwszy zgłoszony Dyskusje na temat wysłania Harrisa do Polski i Rumunii.
USA i inne władze zachodnie Ostrzegano w tym tygodniu Strategia Rosji zmierza w kierunku „powolnego unicestwienia” ukraińskiego wojska, ostrzegając, że Rosja może skoncentrować się na brutalnym bombardowaniu miast i celów cywilnych.
Odkąd Rosja najechała Ukrainę w zeszłym tygodniu, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy ustanowili i zintensyfikowali swoją reakcję na konflikt, ustanawiając różnorodne gospodarki. Przeszkody I udziela pomocy Ukrainie.

Rosyjskie wojsko wystrzeliło ponad 500 pocisków od czasu rozpoczęcia inwazji, powiedział w piątek wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA.

Oświadczenie Białego Domu po wtorkowym apelu, w każdej z jego rozmów, mówiło: „Wiceprezydent podkreślał siłę i solidarność naszej koalicji oraz z zadowoleniem przyjął przywództwo i współpracę swoich kolegów w zdecydowanej odpowiedzi, w tym sankcje i inne środki gospodarcze. UE omówiła również ich silną reakcję NATO”.

READ  Polacy inicjują przejście na DVB-T2 wśród kontrowersji

Harris powtórzył poparcie USA dla Ukrainy i „potwierdził poparcie USA dla międzynarodowych zasad i przepisów, które przyniosły pokój i bezpieczeństwo w Europie po II wojnie światowej”.

Fabuła i tytuł zostały zaktualizowane w piątek o kolejne ulepszenia.