16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zawór wzywa właścicieli pokładów parowych do zaprzestania wdychania spalin

Zawór wzywa właścicieli pokładów parowych do zaprzestania wdychania spalin

Valve naprawdę chce, żebyś przestał wypuszczać spaliny z pokładu parowego. Później. Może przestań to robić, jeśli tak jest.

W Post z 12 grudnia na Reddiciejeden z użytkowników Steam Deck powiedział, że otrzymał oficjalne orzeczenie od pomocy technicznej Steam w sprawie tego, czy „Bezpieczny przy wdychaniu spalin” z urządzenia. Użytkownik wyjaśnił również w swojej prośbie o pomoc, że praktyka ta stała się żartem wśród innych właścicieli Steam Deck. Trzy dni później pomoc techniczna Steam ostatecznie przerwała dyskusję.

„Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń elektronicznych, generalnie nie zaleca się wdychania spalin na urządzeniu” – stwierdzono w odpowiedzi. „Chociaż nie istnieją żadne obawy dotyczące bezpieczeństwa w przypadku ogólnego użytkowania, należy unikać bezpośredniego wdychania oparów z otworu wentylacyjnego urządzenia. Rozumiemy, że może to być tylko mem, ale prosimy, powstrzymaj się od takiego zachowania ze względu na swoje zdrowie”.

„Rozumiemy, że może to być tylko mem, ale proszę, powstrzymajcie się od takiego zachowania ze względu na swoje zdrowie”.

Jeśli chodzi o aromatyczną podstawę tej decyzji, nie znaleźliśmy żadnych doniesień potwierdzających, że wdychanie gorącego powietrza wytwarzanego przez przenośne urządzenia elektroniczne może prowadzić do długotrwałych negatywnych skutków. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z Steam Deck jest bezpieczne.

Od czasu premiery Steam Deck w lutym 2022 r. właściciele nie wstydzą się faktu, że opary z wentylacji ich przenośnego urządzenia do gier mają dziwnie chory zapach: wątek Reddit na r/steemdek 2 lata temu czytamy: „Czy ktoś jeszcze posiada pokład parowy i lubi zapach gorącego powietrza unoszącego się nad pokładem?„Klienci Steam Deck chętnie się z tym zgodzili, porównując zapach do „Wejście do starego filmu szkolnego” I „Dojrzały plastik„.

To, co dla niektórych właścicieli Steam Decków zaczęło się od poczucia winy, szybko przekształciło się w Wirusowy mem. W ciągu miesięcy od premiery urządzenia coraz więcej graczy zaczęło przyznawać się do podstępnych przechwałek.

READ  Rozprzestrzeniły się plotki o opóźnieniu procesora AMD Ryzen 7000 „Zen 4”, głównym winowajcą jest BIOS

„Właśnie wdychałem opary nowej elektroniki bezpośrednio z otworu wentylacyjnego Steam Deck” – napisał jeden z użytkowników na X/Twitterze w czerwcu 2022 r.

„To zniknęło. Zniknęło, mój przyjacielu. Jak łzy w deszczu”. Wpis na Reddicie, opłakując utratę zapachu świeżych urządzeń. „13 miesięcy po otwarciu. Pewnego dnia – ładny zapach, numer jeden w Japonii, pewny chwyt. Potem – bum.”

Inny użytkownik wysunął hipotezę, że głównym powodem, dla którego tak bardzo kocha ten zapach, jest nostalgia, wyjaśniając, że wyraźny zapach przypomina mu zabawy na strychu z dzieciństwa. Uzasadnienie nie wydaje się zbyt odległe, biorąc pod uwagę, jak głęboko jesteśmy Zmysł węchu jest powiązany z ciałem migdałowatymObszar mózgu przetwarzający emocje.

Z drugiej strony, w zeszłym roku, kiedy ukazały się wieści na ten temat, logika została zarzucona Użytkownicy Nintendo Switch liżą swoje kartridżeZaskoczył mnie jego gorzki smak. Przedstawiciel Nintendo potwierdził później to odkrycie w IGN, wyjaśniając, że wkłady pokryto nietoksycznym „środkiem gorzkim” zwanym benzoesanem denatonium, aby zmniejszyć zużycie.

Krótko mówiąc, Twoje kontrolery i akcesoria służą do grania, a nie do dmuchania, lizania czy skubania.