24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Targi E3 Gaming Expo będą zamknięte na stałe

Targi E3 Gaming Expo będą zamknięte na stałe

Organizatorzy twierdzą, że E3, jedna z największych konwencji gier wideo na świecie, zostanie zamknięta na stałe, kończąc coś, co niegdyś było corocznym rytuałem dla graczy i twórców, po tym jak przez lata walczyła o utrzymanie znaczenia w szybko rozwijającej się branży.

„Po ponad dwóch dekadach targów E3, z których każde było większe od poprzedniego, czas się pożegnać” – ogłosiła na swojej stronie internetowej organizacja non-profit Entertainment Software Association. strona internetowa. „Dzięki za wspomnienia” – brzmiała wiadomość, dodając „GGWP” czyli dobra gra, dobrze rozegrana.

Targi Electronic Entertainment Expo, znane jako E3, odbywają się co roku w Los Angeles od 1995 roku, z wyjątkiem przypadków, gdy zostały odwołane w czasie pandemii. Było to jedno z najbardziej znanych miejsc, w którym twórcy zabawek prezentowali fanom swoje dzieła przed wprowadzeniem ich do sprzedaży, czasami oferując olśniewające oferty. Pojawiły się takie gwiazdy jak Eminem i Rihanna.

Pierwotnie targi E3 były skierowane do dziennikarzy i profesjonalistów z branży. Konferencja przyciągnęła jednak tak wielu fanów, że w 2007 r. organizatorzy ograniczyli ją do konferencji, na którą można było zaprosić tylko zaproszenia. Nadal co roku w czerwcu gromadzi ona nawet 50 000 przedstawicieli branży.

Później E3 stanęło w obliczu konkurencji ze strony konwencji skupiających się na fanach, takich jak Comic-Con, Penny Arcade Expo i MineCon, które zyskały na popularności. Straciła także partnerów, w tym Nintendo i Sony, które ograniczyły swoją obecność i zdecydowały się prezentować nowe gry gdzie indziej.

Zmieniły się także nawyki graczy. Wraz ze spadkiem popularności gier fizycznych, które zawierają dyski w pudełkach, wzrosła liczba gier mobilnych, Wyjdź poza gry komputerowe przychodów w 2016 r. Branża gier przestawiła się na dystrybucję cyfrową.

W czasie pandemii organizatorzy odwołali targi E3 w 2020 r. i uczynili je wirtualnymi w 2021 r. W 2022 r. zostały ponownie odwołane i już nigdy się nie powrócili. Targi E3 zostały trwale odwołane Wspomniałem wcześniej Przez „Washington Post”.

READ  Dzisiejsze najlepsze oferty: konsole do gier 8BitDo, myszy do gier Razer i nie tylko

Po ogłoszeniu zakończenia targów E3 poinformowało stowarzyszenie Entertainment Software Association Media społecznościowe Nadal „koncentrowała się na wspieraniu firm członkowskich ESA i ich pracowników w branży”.