24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zakreśl tajne pliki IPO po roku szyfrowania

Zakreśl tajne pliki IPO po roku szyfrowania

Rynek IPO technologii pozostawał w dużej mierze w stanie uśpienia przez dwa lata po rekordowym roku 2021, kiedy inwestorzy odwrócili się od ryzyka ze względu na rosnące stopy procentowe. Jednak w zeszłym roku akcje kryptowalut poszybowały w górę, generując jedne z najlepszych zysków na amerykańskiej giełdzie, napędzane 150% wzrostem ceny Bitcoina.

Założona w 2013 roku firma Circle jest najbardziej znana jako emitent USD Coin, drugiej co do wielkości monety stablecoin powiązanej z USD, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku. Kapitalizacja rynkowa USDC wynosi ponad 25,2 miliarda dolarów. Tether jest największym konkurentem tej kryptowaluty, którego łączna wartość wynosi ponad 94,6 miliarda dolarów.

Circle planował wcześniej wejście na giełdę w ramach SPAC z Concord Acquisition Corp. W ramach transakcji wyceniającej firmę na około 9 miliardów dolarów. Jednak rynek SPAC załamał się w 2022 r., a Circle rozwiązał tę umowę w grudniu tego roku, zaraz po tym, jak giełda kryptowalut FTX popadła w spiralę bankructwa.

Moment najnowszego ogłoszenia następuje w obliczu ogromnej fali wsparcia dla sektora kryptowalut. Wartość Coinbase, która w sierpniu objęła udziały w Circle, wzrosła w 2023 r. o prawie 400%, a akcje innych kryptowalut, takich jak MicroStrategy i firma wydobywająca bitcoiny Marathon Digital, odnotowały duże wzrosty.

W środę Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła pierwsze fundusze do handlu spotowego bitcoinami, a byki branżowe obstawiają, że nowi inwestorzy detaliczni i instytucjonalni przygotowują się do wskoczenia na rynek aktywów cyfrowych.

Bitcoin na krótko przekroczył 49 000 dolarów, osiągając poziomy nienotowane od grudnia 2021 r., przed czwartkowym obrotem ETF. Cena eteru wzrosła powyżej 2600 dolarów, najwyższego poziomu od maja 2022 roku.

Rohan Goswami z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

On ogląda: SEC zatwierdza fundusze ETF Bitcoin

READ  Najbardziej punktualne linie lotnicze i lotniska na świecie w 2023 roku