19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zademonstruj Putina albo stracisz pracę: rosyjski dyrygent Valery Gergiev postawił publiczne ultimatum | Valery Gergiev

gwiazdor kapitan rosja, Valery Gergievzostał obalony przez administrację z powodu bliskich więzi z Władimirem Putinem, ponieważ zbliża się termin publicznego potępienia rosyjskiego prezydenta lub utraty kolejnej roli w gwałtownie pogarszającej się karierze.

68-letni Rosjanin, stary przyjaciel i zwolennik Putina, staje w obliczu rosnącej presji, by wypowiedzieć się przeciwko rosyjskiej inwazji Putina. Ukraina w ciągu ostatniego tygodnia. Został zdyskwalifikowany z pokazów na całym świecie i czeka go dalsza kara zawodowa, jeśli w ciągu najbliższych 24 godzin nie potępi agresji Putina.

W niedzielę jego kierownik, Markus Felsner, ogłosił, że zrezygnuje jako Gergiev, którego określił jako „największego żyjącego dyrygenta i niezwykłego człowieka o głębokim poczuciu przyzwoitości”, ale że „nie chce lub nie może zakończyć swojej długiej kariera publicznie”. Deklarowane poparcie dla reżimu przyszło do popełniania takich zbrodni”.

„W świetle zbrodniczej wojny prowadzonej przez rosyjski reżim przeciwko niepodległemu demokratycznemu państwu Ukrainy i przeciwko otwartemu społeczeństwu europejskiemu jako całości, stała się dla nas niemożliwa i oczywiście niemile widziana, aby bronić interesów Maestro Gergieva” Felsner powiedział w oświadczeniu, nazywając to „najsmutniejszym”. Dzień w mojej karierze.

Posunięcie administracji Gergieva ma miejsce przed terminem wyznaczonym w poniedziałek przez burmistrza Monachium, Dietera Reitera, w sprawie publicznego potępienia inwazji przez Gergieva. Jeśli Gergiev się nie zgodzi, Reiter powiedział, że zostanie zwolniony ze stanowiska naczelnego kapitana Filharmonii Monachijskiej.

Włoska prasa doniosła, że ​​w ubiegłą środę w operze Czajkowskiego Dama pikowa w La Scali Gergiev otrzymał „lekkie buczenie”.

Zapisz się, aby każdego ranka otrzymywać najgorętsze wiadomości z Guardian Australia.

Gdy następnego dnia rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę, burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala, który jest również prezesem opery La Scala, wezwał Gergiewa, by potępił rosyjską inwazję, mówiąc, że „współpraca się skończy”, jeśli tego nie zrobi. Wydaj oświadczenie.

Rzecznik prasowy La Scali Mieszać W piątek Gergiev jeszcze nie odpowiedział i że 5 marca zostanie usunięty z programu, jeśli się nie odezwie. „Wciąż czekamy na jego odpowiedź. Jeśli nie odpowie na naszą prośbę, będziemy musieli znaleźć innego dyrygenta” – powiedział rzecznik.

Orkiestra Filharmonii Rotterdamskiej, która od 1996 roku prowadzi coroczny festiwal im. Gergieva, zapowiedziała, że ​​odwoła nadchodzący festiwal we wrześniu, jeśli nie przestanie wspierać Putina.

Gergiev jest dyrektorem muzycznym Teatru Maryjskiego w Petersburgu i laureatem Bohatera Partii Pracy Federacji Rosyjskiej. Z Putinem jest blisko od początku lat 90. i kilkakrotnie publicznie wspierał prezydenta, m.in. wystąpił w telewizyjnej reklamie kampanii prezydenckiej w 2012 r., poparł aneksję Krymu w 2014 r. oraz zorganizował koncert patriotyczny w syryjskiej Palmirze, wkrótce. Po rosyjskich nalotach w 2016 roku.

Gergiev został zastąpiony na trzy występy w weekend przez Orkiestrę Wiedeńską w Carnegie Hall, która również odwołała dwa koncerty, w których Gergiev dyrygował Orkiestrą Maryjską w maju.

Został również usunięty z dwóch występów w tym tygodniu przez Orkiestrę Filharmonii Wiedeńskiej w Neapolu na Florydzie.

Agent Gergieva w Stanach Zjednoczonych nie odpowiedział na prośby o komentarz.

READ  Twitter usunął tweeta Kanye Westa za naruszenie zasad Twittera - The Hollywood Reporter