15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Członek SAG Awards Brian Cox: Rosyjski atak na Ukrainę „naprawdę przerażający”

Członek SAG Awards Brian Cox: Rosyjski atak na Ukrainę „naprawdę przerażający”

Aktor Brian Cox opowiadał emocjonalnie o konflikcie na Ukrainie i uciszeniu rosyjskich artystów w niedzielę podczas odbierania nagrody Gildii Aktorów Filmowych dla aktorów „Sukcesji”.

Szkocki aktor, który gra Logana Roya w serialu HBO, powiedział, że atak Rosji na Ukrainę był „naprawdę przerażający”, zanim publicznie powiedział, że nie pozwala rosyjskim artystom wyrażać opinii na temat sytuacji na Ukrainie.

„Chciałbym dodać jedną rzecz, która moim zdaniem jest dla mnie ważna i mam nadzieję, że będzie ona ważna dla was i myślę, że jako aktorzy, artyści, pisarze i reżyserzy będziecie. To jest coś, co przychodzi mi na myśl o tym, co dzieje się na Ukrainie” – powiedział Cox, odbierając nagrodę dla najlepszego zespołu dramatycznego.

Aktor skomentował przeszłość ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jako komika.

„Jest to szczególnie przerażające, jeśli chodzi o to, jak wpływa to na innych, szczególnie w naszym zawodzie. Prezydent Ukrainy był komikiem. Był świetnym wykonawcą burleski. I musimy to dla niego szanować. Dojście do prezydentury było niesamowite” Cox powiedział.

„To, co mnie naprawdę niepokoi, to to, co dzieje się w Rosji z moimi kolegami aktorami, aktorkami, performerami, pisarzami i krytykami. Pod ciężarem zdrady mówi się im, że nie mogą powiedzieć ani słowa o Ukrainie. A ja myślę, że to bardzo przerażające. I myślę, że wszyscy powinniśmy stać razem.

Cox zwrócił się także do osób w Rosji, zwłaszcza do artystów, którzy sprzeciwiali się inwazji tego kraju na Ukrainę.

„Dla tych ludzi, ludzi w Rosji, którzy nie lubią tego, co się dzieje, zwłaszcza artystów, i myślę, że powinniśmy naprawdę do nich dołączyć i świętować z nimi, mając nadzieję, że naprawdę mogą coś zmienić. Myślę, że mogą” powiedział.

Komentarze Coxa pojawiają się kilka dni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się w czwartek po rosyjskim prezydencie Prezydent Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin urzędnicy cybernetyczni wzywają agencje federalne do uodpornienia się na możliwe rosyjskie ataki Rick Scott: Putin „zabójczy bandyta” będzie nadal „próbował połykać coraz więcej terytorium” Biden mówi, że Putin „przynosi dokładnie odwrotny skutek, jaki zamierzał” Więcej Zleciłem operację wojskową na Ukrainie. Od tego czasu siły rosyjskie zinfiltrowały wiele miast na Ukrainie, chociaż ich ofensywa została spowolniona przez opór sił ukraińskich i zwykłych obywateli.

READ  Universal Music Group, wytwórnia Taylor Swift, usunęła muzykę z TikTok

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało w niedzielę, że podczas inwazji na Ukrainie zginęło co najmniej 352 cywilów.

Inni aktorzy pokazali swoją solidarność z Ukrainą podczas rozdania nagród Gildii Aktorów Filmowych w niedzielę.

Według brytyjskiej gazety Guardian Michael Douglas nosił niebiesko-żółtą chusteczkę, a Tyler Perry, Shari Belafonte i Douglas Hodge nosili niebiesko-żółte wstążki. mi! Aktualności.

Aktorka Leslie Odom Jr. otworzyła ceremonię wręczenia nagród z udziałem A Krótkie wskazanie O konflikcie powiedział: „Zajmujemy miejsce w naszych sercach dla Ukrainy i przesyłamy nasze myśli, modlitwy i nadzieje na rychły pokój”.