19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oczekuje się, że Chris Licht, który został mianowany nowym prezesem CNN, odzyska wrażliwość na trudne wiadomości

Oczekuje się, że Chris Licht, który został mianowany nowym prezesem CNN, odzyska wrażliwość na trudne wiadomości

„Istnieje różnica między wstawaniem się za sobą, a stawaniem się częścią ruchu oporu” – powiedział Licht niedawno przyjacielowi.

Licht, lat 50, został w poniedziałek ogłoszony nowym prezesem i dyrektorem generalnym CNN Global, a stanowisko to ma objąć na początku maja, po sfinalizowaniu umowy z Discovery Inc.

Przed dołączeniem do CBS Licht występował w MSNBC, gdzie był współtwórcą i oryginalnym producentem wykonawczym „Morning Joe”, flagowego porannego programu sieci. Pomógł także wypuścić poranny program CBS, obecnie nazywany „CBS Mornings”, a ostatnio przypisuje się mu zmianę wyników w rankingach dla „The Late Show with Stephen Colbert”, który obecnie nadzoruje.

Licht od 15 lat przyjaźni się ze swoim nowym szefem, Davidem Zaslavem, który będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Warner Bros. Kompaktowe odkrycie; Obydwa te elementy na krótko nałożyły się na siebie na NBCUniversal, zanim Zaslav został dyrektorem generalnym Discovery w 2007 roku. Przyjaciele mówią, że Licht często zwracał się do Zaslava o poradę zawodową – a Zaslav z kolei szukał porady Lichta, gdy czekał na wyzwania związane z nadzorowaniem dużej sieci informacyjnej po A. kariera w branży rozrywkowej.

W oświadczeniu Zaslav opisał Lichta jako „prawdziwą osobę w wiadomościach”, która, jak powiedział, „sprawia, że ​​każda organizacja jest silniejsza, bardziej innowacyjna i spójna”.

W swoim własnym oświadczeniu Licht pochwalił dziennikarską reputację CNN i powiedział, że „jest zaszczycony, że miał taką możliwość, zwłaszcza w tak ważnym dla naszego kraju i świata czasie”.

Nominacja Lichta była szeroko chwalona przez reporterów CNN, gdy w sobotę wyciekły plany wyboru i Pierwsza wspomniana przez Puck.

„Jest odpowiednim facetem do tego zadania, to niezaprzeczalne” – powiedział Jay Souris, współprzewodniczący agencji talentów UTA, która reprezentuje wielu czołowych reporterów i reporterów CNN. „Ludzie będą chcieli podążać za jego wskazówkami, ponieważ ma prawdziwe wiadomości”.

READ  Tysiąc słów - The New York Times

Jonathan Klein, który przed Zuckerem pełnił funkcję prezesa CNN USA, chwalił Lichta jako innowatora, który stworzył „Morning Joe” z „inteligentnymi rzeczami, które okazały się popularne wśród widzów”, a nie z kulinarnymi i celebrytami skupionymi na świetle, które były znak rozpoznawczy porannej telewizji. Licht dopingował współprowadzącą Mikę Brzezińską w 2007 roku, kiedy wrzuciła scenariusz wiadomości głównie do niszczarki, zamiast czytać widzom najnowsze informacje na temat problemów prawnych Paris Hilton – pomagając nadać ton serialowi na początku jego trwania.

„To nie osłabiło” – powiedział Klein. „Każdy program podniósł jego dotyk”.

Klein zauważył, że niektóre z programów, które stworzył w CNN 15 lat temu, „wciąż są takie same jak zawsze” i że „nadszedł czas na nowe podejście, które przyniesie Chris”.

Przed nominacją Lechta pracownicy i obserwatorzy CNN szukali wskazówek, w jakim kierunku redakcyjnym chciałby obrać sieć – szczególnie po tym, jak współpracownik Discovery, John Malone, powiedział w wywiadzie w listopadzie, że „chciałby zobaczyć CNN ewoluować z powrotem do dziennikarstwa, od którego się zaczęło”.

W ciągu ostatniej dekady, niegdyś neutralny ton CNN ustąpił miejsca czemuś bardziej złożonemu i emocjonalnemu, ponieważ Zucker dał czołowym talentom na antenie szansę wyrażenia swoich opinii – rozwój, który wstrząsnął niektórymi tradycjami informacyjnymi, powiedział Mark Whitaker, były reporter CNN.CNN. Dyrektor i redaktor naczelny magazynu Newsweek.

Whitaker zauważył, że Licht wykazał się talentem do rebrandingu w porannym programie CBS, co wskazuje na ponowne poświęcenie się poważnym wiadomościom.

„Skończyło się na stworzeniu interesującego programu, ale było to bardzo w duchu tego, co oznacza CBS” – powiedział. „Gdyby trafił do CNN i takie było jego podejście, byłoby to właściwe podejście”.

READ  Ballada o ptakach śpiewających i wężach przekracza 100 milionów dolarów, a sprzedaż biletów wynosi 200 milionów dolarów – ostateczny termin

W notatce skierowanej do pracowników CNN w poniedziałek rano Zaslav określił się jako „w sercu ćpuna wiadomości” i pochwalił relacje stacji z rosyjskiej inwazji na Ukrainę, mówiąc, że wypełnili pierwotną misję jej założyciela, Teda Turnera, budując „światowy główna organizacja zbierająca wiadomości.” .”

W swojej notatce do pracowników CNN Licht powiedział, że wie, że wielu zastanawia się, jak zmieni się CNN. „Szczera odpowiedź brzmi: jeszcze nie wiem” – napisał. Powiedział, że Zaslav chce, aby „upewnił się, że CNN pozostanie na szczycie świata w wiadomościach” i że „pomnoży to, co działa dobrze, i szybko wyeliminuje to, co nie”.

Od czasu nagłego odejścia Zuckera, CNN jest prowadzone przez trzech wieloletnich prezesów, Michaela Bassa, Amy Intelis i Kena Gautza. Każdy wykonawca był uważany za potencjalnego kandydata do roli prezydenta, chociaż Zaslav ostatecznie zdecydował się na wybór z zewnątrz.

CNN, która przez krótki czas była najczęściej oglądaną siecią w kanałach informacyjnych w styczniu 2021 r., podczas burzliwej transformacji prezydenckiej, spadła na trzecie miejsce pod względem łącznej oglądalności. Nadal pokonuje MSNBC pod względem łącznej oglądalności w grupie wiekowej 25-54, którą szacują reklamodawcy.

Ale koledzy mówią, że kiedy Licht wyraził obawę o podjęcie pracy, która popchnie go do zaciętej bitwy o oglądanie, Zaslav zapewnił go, że jest bardziej zainteresowany poprawą reputacji CNN – co może być kluczowe, ponieważ CNN uruchamia usługę przesyłania strumieniowego, która będzie bardziej polegać z abonamentów oglądalności niż przychody z reklam.

Oczekuje się, że CNN Plus, jak nazwano usługę przesyłania strumieniowego, ma zostać uruchomiony pod koniec marca z programami zbudowanymi wokół kilku głośnych nowych pracowników, w tym byłego prezentera Fox News, Chrisa Wallace’a, byłego współgospodarza All Things rozważanych w NPR. Cassie Hunt z Kornwalii i była prezenterka MSNBC.

READ  Innowacja widzów Anny oddaje te same szczegóły dotyczące członków obsady serialu

Jednym z pierwszych dużych wyzwań Yacht będzie zapełnienie miejsca o godzinie 21:00 zwolnionego przez byłą gwiazdę Chrisa Cuomo, który został zwolniony przez sieć w grudniu za przekroczenie granic moralnych, aby pomóc swojemu bratu, ówczesnemu gubernatorowi Nowego Jorku Andrew M. oraz zwalczanie zarzutów niewłaściwego zachowania seksualnego.

Podczas gdy Cuomo często miał sentymentalny i twardy nos, Licht powiedział Ludzie, że docenia, że ​​serial jest pełen emocji i nieprzewidywalności – i wydaje się, że nie trzyma się określonej perspektywy politycznej.

„To poważna decyzja i wiele powie” – powiedział Josh Gruber, agent telewizyjny, który wcześniej pracował w CNN w programowaniu i strategii treści.