23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Disney wstrzymuje premiery kinowe w Rosji - The Hollywood Reporter

Disney wstrzymuje premiery kinowe w Rosji – The Hollywood Reporter

Disney stał się pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, które wstrzymało swoje wydania w rosyjskiej kasie w odpowiedzi na inwazję tego kraju na Ukrainę.

„W związku z nieuzasadnioną inwazją na Ukrainę i tragicznym kryzysem humanitarnym tymczasowo wstrzymujemy wydawanie filmów kinowych w Rosji, w tym zbliżającego się. zmienia kolor na czerwony Pixar, rzecznik prasowy The Walt Disney Company, powiedział w oświadczeniu. „Podejmiemy przyszłe decyzje dotyczące działań w oparciu o zmieniającą się sytuację. W międzyczasie, biorąc pod uwagę skalę narastającego kryzysu uchodźczego, współpracujemy z naszymi partnerami z organizacji pozarządowych, aby zapewnić uchodźcom pilną pomoc i inną pomoc humanitarną”.

zmienia kolor na czerwony Jego otwarcie zaplanowano na 10 marca w Rosji, która była wylęgarnią filmów z ostatnich wydarzeń w Hollywood, w tym Sony. Spider-Man: Nie ma miejsca na dom. Film zarobił do tej pory w kraju ponad 44,5 miliona dolarów. Inne nadchodzące wydawnictwa Disneya, które miały upaść w Rosji, to między innymi Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (5 maja) i Rok świetlny (16 czerwca).

Po pierwszej publikacji tej historii WarnerMedia pociągnął Ordynans Od czasu jego długo oczekiwanej premiery w Rosji, gdy dyrektorzy wytwórni w Hollywood debatowali, czy powinni wycofać swoje nadchodzące filmy z Rosji. Sony poszło w jej ślady we wczesnych godzinach wieczornych w poniedziałek i powiedziało, że nie wypuści Jareda Leto Morbiusz W Rosji pod koniec marca.

W weekend jeden kierownik studia Powiedzieć THR: „Jeżeli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy chcą odizolować Rosję od reszty świata, to jak zamierzamy publikować tam nasze filmy?” Inny dyrektor dodał: „Jak ktokolwiek może teraz reklamować swoje filmy w mediach państwowych w Rosji?”

Obrazy z innych nadchodzących wydarzeń w Hollywood obejmują Paramount zagubione miasto A Jeż Sonic 2.

Na studia w Hollywood prawdopodobnie wpłynie w weekend decyzja Unii Europejskiej o usunięciu Rosji z globalnego systemu bankowego SWIFT. Bez SWIFT studia mogą nie być w stanie odzyskać żadnych środków od swoich rosyjskich partnerów dystrybucyjnych.

READ  RIP Jansen Panettiere, aktor Walking Dead, brat Haydena

W poniedziałek wieczorem Towarzystwo Filmowe wydało pierwsze oświadczenie w sprawie inwazji. MPA popiera praworządność i potępia rosyjską inwazję na Ukrainę po stronie społeczności międzynarodowej. W imieniu naszych firm członkowskich, które przewodzą branży filmowej, telewizyjnej i telewizyjnej, wyrażamy nasze najsilniejsze wsparcie dla tętniącej życiem kreatywnej społeczności Ukrainy, która, jak wszyscy ludzie, zasługuje na to, by żyć i pracować w pokoju” – czytamy w oświadczeniu.

Zaktualizowano, aby wskazać, że rosyjska wersja Batmana została wycofana, podobnie jak oświadczenie MPA i Morbius.