26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

YouTuber otrzymuje ponad 500 roszczeń dotyczących praw autorskich do muzyki Nintendo

YouTuber otrzymuje ponad 500 roszczeń dotyczących praw autorskich do muzyki Nintendo

Mario biznes

obrazek: Nintendo

DeoxysPrime, który prowadzi konto YouTube z 165 000 subskrybentów i jest domem dla wszelkiego rodzaju ścieżek dźwiękowych do gier wideoMusiałem usunąć całą bibliotekę muzyczną Nintendo po jej otrzymaniu Ponad 500 roszczeń dotyczących praw autorskich z firmy Trigger Corporation.

Nie udostępniali przesyłania do albumów dostępnych na rynku; Zamiast tego, podobnie jak reszta ich kanału (To już wcześniej pokazaliśmy na stronie!), przesłali pełne ścieżki dźwiękowe do tytułów takich jak Mario Kart 8 A Splatoon Zaczerpnięte bezpośrednio z samych gier. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze 30 maja napisali:

Ze skutkiem natychmiastowym usunę całą muzykę Nintendo z mojego kanału. Biorąc pod uwagę ponad 500 roszczeń i dziesiątki utworów zablokowanych w ciągu ostatniego tygodnia, jasne jest, że nie chcą swojej muzyki w YouTube. Przepraszam wszystkich, którym podoba się ich muzyka, ale nie mam wielkiego wyboru.

Nie mam zamiaru usuwać mojego kanału, a pozostałe utwory spoza Nintendo pozostaną w dającej się przewidzieć przyszłości. To frustrujące, ale jak powiedziałem wcześniej, ostatecznie ich wyborem jest zakazanie ich muzyki na platformie.

Powodzenia każdemu, kto wciąż ma muzykę Nintendo na YouTube. Wiele z tej ścieżki dźwiękowej nigdy nie zostało oficjalnie wydanych. Ale tak jak kanały większe niż moje zostały trafione, zanim w końcu zostały zastąpione w ten sposób.

W kolejnej wiadomości opublikowanej na ich stronie YouTube powiedzieli:

Jeszcze raz przepraszam za niedogodności, jakie to spowoduje, lubię słuchać muzyki Nintendo, tak jak wy wszyscy, ale nie ma sensu kontynuować w ten sposób.

Jak zawsze możesz śledzić mnie na Twitterze W przypadku dalszych aktualizacji i jako ogólne przypomnienie, jeśli zauważysz, że jakiekolwiek ścieżki audio zostały usunięte z mojego kanału, zawsze można bezpiecznie założyć, że zostały one spowodowane prawami autorskimi. Szanuj ich prawo do tego, ale zachęcaj także Nintendo do wydawania ich muzyki w oficjalnych formatach, ponieważ nie ma powodu, aby ta ścieżka dźwiękowa miała zniknąć na zawsze. Dziękuję Ci.

Some of the soundtracks that have been taken down include those for the Smash series, Donkey Kong Country games, Wind Waker, F-Zero series and most of the modern Mario and Mario Kart games.

Like they say, Nintendo, if you’re going to do this please at least release these soundtracks in official formats (albums! Spotify!), because I am getting Mam dość konieczności łączenia się z tym starym postem Cały czas.

To nie pierwszy raz, kiedy Nintendo skierowało się ostatnio na duży kanał muzyczny. Powrót w styczniu GilvaSunner otrzymał ponad 1300 zakazów praw autorskich, mówiąc w tym czasie: „Nie jestem zły ani zaskoczony, że Nintendo to zrobiło, ale myślę, że to trochę rozczarowujące, że nie ma alternatywy”.

READ  Czy w tym miesiącu wyczyściłeś pamięć podręczną iPhone'a?