27 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Y Combinator wzywa Kongres do działania w sprawie upadku SVB

Y Combinator wzywa Kongres do działania w sprawie upadku SVB

Kredyty obrazkowe: Gary Tan

Szeregowy przedsiębiorca i inwestor venture capital Gary Tan spędził mniej niż trzy miesiące na swojej nowej pracy jako dyrektor generalny Y Combinator, jednego z najpopularniejszych programów akceleracyjnych w branży technologicznej. Wydaje się, że do tej pory była to konfiguracja obfitująca w wydarzenia. Podobnie jak w każdym innym zakątku świata startupów, YC zostało również dotknięte krachem bankowym w Dolinie Krzemowej: 30% firm jest narażonych na ryzyko za pośrednictwem SVB i jest zagrożonych brakiem zdolności do obsługi listy płac, – napisał na Twitterze w sobotę.

Inwestor wezwał Kongres do bardziej zdecydowanych działań w celu ratowania SVB po przejęciu go przez regulatorów w piątek. Brązowe książki szerokie Sekretarz Janet Yellen i przewodniczący Martin J. Gruenberg, prezes zarządu Sherrod Brown i prezes zarządu Patrick McHenry z prośbą o „ulgę i troskę o natychmiastowy znaczący wpływ na małe firmy, start-upy i ich pracowników w banku”. Petycja została podpisana przez ponad 600 dyrektorów generalnych i założycieli firm, w tym Alloy Automation, Atoms, Flutterwave i Brex, których dyrektor generalny stara się obecnie zebrać 1 miliard dolarów w weekend na kredyt awaryjny.

Nie prosimy o ratowanie akcjonariuszy ani kierownictwa banków; Prosimy o ratowanie innowacji w amerykańskiej gospodarce” – czytamy w petycji.

W notatce żąda się dwóch rzeczy: aby deponenci SVB małych firm zostali uzdrowieni przez organy regulacyjne zajmujące tylne siedzenie, aby Kongres przywrócił „silniejszy nadzór regulacyjny i wymogi kapitałowe dla banków regionalnych oraz wszelkie wykroczenia lub niegospodarność ze strony kierownictwa SVB, które skutkują tym Należy zbadać awarię”. YC prosi ludzi o wypełnienie formularza Google, „jeśli chcielibyście przyłączyć się do apelu do rządu USA o podjęcie działań, które pomogą zatrzymać ponad 100 000 zwolnień, zapobiec przyszłemu kryzysowi finansowemu i chronić konkurencyjność USA na świecie” ”.

Szybkie odkrycie sytuacji SVB wywołało wiele niespodzianek, ale na początku Tan powiedział YC Companies, że „za każdym razem, gdy słyszysz o problemach z wypłacalnością w banku i można to uznać za wiarygodne, powinieneś potraktować to poważnie i nadać priorytet interesom swoich startup, nie narażając się na więcej niż 250 000 USD ekspozycji w tym roku”, zgodnie z wewnętrznym zrzutem ekranu widzianym przez TechCrunch.

READ  Pośród masowych zwolnień na Twitterze ONZ wzywa Elona Muska do „zapewnienia, że ​​prawa człowieka mają kluczowe znaczenie” w zarządzaniu firmą

Dwadzieścia cztery godziny po tym, jak to powiedziałem, Tan zabrał się do Twittera, aby to powiedzieć „To jest wydarzenie na poziomie wymarcia dla startupów i cofnie startupy i innowacje o 10 lat lub więcej. BIG TECH nie będzie się tym przejmować. Mają gotówkę gdzie indziej. Wszystkie małe startupy, takie jak Google i Facebook jutro, zginą, jeśli nie znajdujemy cukierków”.

Zgodnie z notatką Tana z soboty wydaje się, że podejmuje on pierwsze kroki w celu znalezienia tej poprawki.