28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ponad 100 inwestorów venture capital wyraziło solidarność z Silicon Valley Bank

Ponad 100 inwestorów venture capital wyraziło solidarność z Silicon Valley Bank

Kiedy 40-letnia instytucja bankowa, Silicon Valley Bank (SVB), kończy działalność, wielu inwestorów i inwestorów venture capital połączyło ręce i postanowiło złagodzić skutki, jeśli bank i jego kapitał zostaną „właściwie kupione”.

Prawie 125 inwestorów venture capital i inwestorów podpisało oświadczenie wspierające SVB w ograniczaniu skutków upadku banku i późniejszego wpływu na firmy technologiczne. Firmy venture capital obejmowały Sequoia Capital i General Catalyst.

Bloomberg ujawnił, że grupa znanych inwestorów korporacyjnych spotkała się za pośrednictwem Zoom na serię spotkań raport. Hemant Taneja, dyrektor generalny General Catalyst, początkowo ujawnił wspólne oświadczenie kilku inwestorów venture capital, pokazujące poparcie dla banku. czyta:

„Jeśli SVB i jego kapitał zostaną odpowiednio zakupione, zapewnimy silne wsparcie i zachęcimy nasze spółki portfelowe do wznowienia z nimi relacji bankowych”.

Równolegle inkubator startupów Y Combinator opublikował petycję wzywającą „deponentów do zjednoczenia się i wprowadzenia regulacji zapobiegających tej katastrofie”.

Według dyrektora generalnego Y Combinator, Gary’ego Tana, petycja — skierowana do organów regulacyjnych, w tym sekretarz skarbu USA Janet Yellen i prezesa FDIC Martina Gruenberga — ma zarejestrowane podpisy prawie 2800 założycieli i 180 000 pracowników w momencie pisania.

„Wszyscy rozumieją, że mamy do odegrania rolę w próbie deeskalacji sytuacji” – powiedział Taneja Bloombergowi. Jednak kwestionując ten impuls do ratowania SVB, wybitny indyjski przedsiębiorca Ashner Grover Taneja stwierdził, że banki nie są ratowane poprzez przyjmowanie wspólnych rezolucji biurokratycznych ONZ – mając na uwadze mentalność wylewania pieniędzy na problem w nadziei na jego rozwiązanie. „Trzeba chęci i jaj ze stali!” Skończył.

Powiązany: Bank Anglii zamknął swój oddział w Dolinie Krzemowej w Wielkiej Brytanii

Kilka godzin po tym, jak USDC straciło powiązanie z dolarem amerykańskim, niepotwierdzone doniesienia o tej decyzji sprawiły, że cena tokena wróciła prawie o 1 dolara.

7-dniowy wykres cen USDC/USD. Źródło: CoinMarketCap

Chociaż raporty są obecnie niezweryfikowane, wiele źródeł potwierdza, że ​​trwają prace nad kilkoma różnymi ścieżkami rozwiązania tego problemu i że deponenci otrzymają „co najmniej 50% swoich depozytów” w następnym tygodniu.

READ  Disney kontra Floryda: przywódca hrabstwa Teksas KP George zaprasza dyrektora generalnego Boba Chappka do Fort Bend w trakcie walki o status samorządności