12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wzrost zatrudnienia w Polsce spowalnia, przeciętne płace rosną w listopadzie

Zdjęcie pochodzi z Shutterstock.com

Zatrudnienie w przedsiębiorstwach w Polsce wzrosło w listopadzie o 2,3% rok do roku do 6,508 mln, zmniejszając się z 2,4% wzrostu miesiąc wcześniej, podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie wzrosło o 0,1%, co oznacza wzrost o ok. 6600 etatów w wyniku rekrutacji do jednostek.

W osobnym raporcie warszawska firma podała, że ​​płace w polskim sektorze przedsiębiorstw wzrosły rok do roku o 13,9% do 6 857,89 PLN (1 465 EUR), pokonując oczekiwania rynku dotyczące wzrostu o 13% w poprzednim miesiącu i wzrostu o 13,3%. .

W ujęciu miesięcznym płace w przedsiębiorstwach wzrosły o 2,5%, napędzane kwartalnymi premiami bożonarodzeniowymi, nagrodami z okazji Dnia Górnika, nagrodami rocznymi, podwyżkami płac i wypłatami premii z tytułu inflacji i wynagrodzenia za nadgodziny.

Wynagrodzenia ogółem wzrosły w większości segmentów, na czele z górnictwem i wydobywaniem (o 64,3% do 14 178 zł) oraz dystrybucją energii elektrycznej, gazu, pary wodnej i klimatyzacji (o 15,6% do 10 431 zł).

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i faworyzowania.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Polska i Czechy rozszerzają kontrole graniczne ze Słowacją