19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pułap cenowy gazu w UE pozytywny dla rynku, ocenia polski PKN Orlan

Pułap cenowy gazu w UE pozytywny dla rynku, ocenia polski PKN Orlan

WARSZAWA, 22 grudnia (Reuters) – Polski PKN Orlan powiedział, że pułap cen gazu w UE będzie pozytywny dla rynku i zmniejszy zmienność cen. (PKN.WA) Black powiedział w czwartek po osiągnięciu porozumienia mającego na celu ograniczenie kryzysu energetycznego.

Ministrowie zgodzili się w poniedziałek na uruchomienie limitu, jeśli ceny wzrosną o 180 euro (190,84 USD) za megawatogodzinę przez trzy dni w ramach miesięcznego kontraktu hubu gazowego w Dutch Title Transfer Facility (TTF), który służy jako europejski punkt odniesienia.

„Widzimy główną korzyść… to zmniejszenie ryzyka trwałego załamania popytu na gaz w Europie, co mogłoby mieć miejsce w sytuacji utrzymujących się wysokich cen gazu” – podał PKN w odpowiedzi na pytania. Z Reutera.

„Uważamy wprowadzenie limitu za znaczący, pozytywny efekt ograniczenia gwałtownych zmian cen gazu, które negatywnie wpłynęły na rynek gazu i działalność spółek gazowniczych” – dodał.

Rosnące ceny gazu spowodowały wzrost rachunków za energię i podsyciły wysoką inflację po tym, jak Rosja odcięła dostawy gazu do Europy.

(1 USD = 0,9432 euro)

Relacja Marka Streleckiego, napisana przez Annę Gober; Montaż autorstwa Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Tokio