22 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyze wprowadza na rynek inteligentny mechanizm otwierania drzwi garażowych, który integruje się z kamerą Wyze

Wyze wprowadza na rynek inteligentny mechanizm otwierania drzwi garażowych, który integruje się z kamerą Wyze

gorąco w jej szpilkach Najnowsza wersja inteligentnego zamka do drzwiWyze wprowadza kontroler drzwi garażowych do zarządzania dostępem do domu w ten inny sposób. Sterownik drzwi garażowych Wyze Premiera dzisiaj i kosztuje 39,99 USD plus wysyłka. To sprytne narzędzie pozwala kontrolować i oglądać bramę garażową z dowolnego miejsca za pomocą Wyze Cam v3 i Control Box, dzięki czemu możesz zdalnie zobaczyć drzwi, gdy są otwierane lub zamykane, za pomocą aplikacji Wyze. Zamiast używać czujnika kontaktu do monitorowania stanu drzwi, jak robią to podobne produkty, Wyze wdraża technologię sztucznej inteligencji we wbudowanej kamerze do monitorowania drzwi.

Inteligentny kontroler drzwi garażowych to ulepszone urządzenie, które łączy się z istniejącym mechanicznym przełącznikiem drzwi, aby umożliwić zdalne sterowanie nim za pośrednictwem połączenia Wi-Fi — na przykład, gdy jesteś poza zasięgiem zwykłego pilota lub przycisku przyłbicy. To trochę jak inteligentny zamek do drzwi, ale do bramy garażowej i może pomóc w rozwiązaniu starego problemu paniki, gdy nie pamiętasz, czy zostawiłeś otwarte drzwi garażowe (i jedziesz całą drogę do domu, aby sprawdzić). Istnieje również kilka otwieraczy do bram garażowych z wbudowaną tą technologią, więc nie jest potrzebna dodatkowa konsola.

Kontroler drzwi garażowych Wyze łączy kamerę i skrzynkę kontrolną, która współpracuje z istniejącym mechanizmem otwierania drzwi garażowych.
Zdjęcie: Wyże

Wyze twierdzi, że jego sprzęt jest kompatybilny z większością marek otwieraczy i jest tam plik Kontroler online Możesz go użyć, aby dowiedzieć się, czy masz jeden z nich. Ale nie będzie działać z najpopularniejszymi mechanizmami otwierania drzwi garażowych Chamberlain Group (marki Liftmaster, Chamberlain i Craftsman), ponieważ wykorzystują one Security+ 2.0, zastrzeżoną technologię komunikacyjną firmy. Są one kompatybilne tylko z 30 USD Chamberlain Inteligentne sterowanie garażem MyQ.

W przeciwieństwie do większości innych inteligentnych kontrolerów drzwi garażowych, Wyze nie używa czujnika kontaktu ani przechyłu, aby określić, czy drzwi garażowe są otwarte, czy zamknięte. Zamiast tego opiera się na sztucznej inteligencji kamery, aby poznać stan twoich drzwi.

A więc, coś w tym stylu, tak. Wydaje się, że nie wykorzystuje uczenia maszynowego na urządzeniu do określenia, czy drzwi garażowe są otwarte – zamiast tego kontroler drzwi garażowych Wyze Cam ma własną kamerę, która monitoruje kod QR. Tak, aby to zadziałało, musisz wkleić gigantyczny kod QR do drzwi garażowych.

Chociaż jest to trochę dziwne rozwiązanie, to zdecydowanie innowacyjne, które rozwiązuje powszechny problem z wieloma istniejącymi opcjami. Nawet najbardziej niezawodne czujniki mogą dawać fałszywe odczyty z tego czy innego powodu. Ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś się wydarzyć, gdy jesteś daleko od domu, jest otwarcie bramy garażowej zamiast jej zamykania. (To jest coś, czego próbowałem testując kontroler do bramy garażowej, dlatego zawsze polecam zaopatrzenie się w kamerę do wizualnej kontroli.) Zobaczymy, czy duża naklejka z kodem QR będzie lepsza.

Wyze Cam v3 i kontroler drzwi garażowych będą sprzedawane w zestawie lub możesz kupić go osobno.
Zdjęcie: Wyże

Urządzenie składa się z dwóch części: Wyze Cam v3 i jednostki kontrolera drzwi garażowych, która jest małym białym pudełkiem, które łączy się z Wyze Cam za pomocą kabla Micro USB. To pudełko jest następnie podłączone do mechanizmu otwierania drzwi, aby powiedzieć mu, kiedy otworzyć lub zamknąć. (Instaluje się tylko obok istniejących przewodów, więc nie ma potrzeby lutowania.) Nie usuwa funkcji z istniejącego przycisku ściennego ani pilotów.

Zainstalowałeś kamerę do góry nogami na suficie garażu za pomocą mechanizmu otwierania drzwi. Mocuje się do uchwytu magnetycznego i powinien znajdować się w pobliżu konsoli, którą podłączasz do otworu. Wyze zapewnia dwustronną taśmę i mocowania magnetyczne, więc nie ma potrzeby stosowania żadnych śrub ani wiercenia, wystarczy pobliskie gniazdko elektryczne na suficie.

Gdy drzwi są otwierane lub zamykane, kamera nagrywa wideo, które możesz obejrzeć w aplikacji Wyze. Dostępna jest ograniczona (12-sekundowa) lub nieograniczona ilość darmowego miejsca na dane, jeśli wykupisz subskrypcję Cam Plus od Wyze (od 1,25 USD miesięcznie). Kamera ma widzenie w kolorze 1080p w nocy, a dzięki Cam Plus możesz również wykrywać osoby, paczki i pojazdy. Istnieje również możliwość użycia wymiennej karty microSD do nagrywania 24/7.

Niedawno okazało się, że Wyze miał Nie udało się powiadomić klientów o długotrwałym problemie z bezpieczeństwem Z pierwszą generacją aparatu Wyze. Ten brak przejrzystości potęguje wszelkie obawy, jakie ludzie mogą mieć w związku z używaniem podłączonych kamer w domach i wokół nich, zwłaszcza urządzeń, które umożliwiają dostęp do nich.

Aplikacja Wyze ma wiele opcji powiadomień, w tym czy Twoje drzwi są otwarte, czy kiedy są otwarte lub zamknięte. Historia otwarcia/zamknięcia pokazuje, kiedy jest uruchomiony i działa, a za pomocą przycisku w aplikacji możesz otworzyć lub zamknąć garaż. Możesz także użyć silnika reguł Wyze, aby ustawić automatyczne zamykanie drzwi o określonej porze dnia lub użyć geolokalizacji, aby automatycznie zamykały się, gdy wychodzisz z domu.

Kontroler drzwi garażowych Wyze może sterować tylko jednymi drzwiami, więc będziesz potrzebować jednej na każde drzwi, jeśli masz kilka bram garażowych. Będziesz pracować z Amazon Alexa i Asystentem Google, aby sterować głosem i integrować działania inteligentnego domu.

Wyze sprzedaje konsolę do drzwi garażowych w pakiecie z Wyze Cam v3, ale można również kupić zestaw do wymiany konsoli do drzwi garażowych Wyze, który nie obejmuje Wyze Cam v3, za 18,99 USD plus koszty wysyłki. Konsola działa tylko z Wyze Cam v3 – nie z żadnym z poprzednich modeli tej firmy.

Aktualizacja: wtorek, 26 kwietnia 9:15: Potwierdzono, że kontroler drzwi garażowych Wyze nie jest kompatybilny z modelami otwieraczy garażowych Chamberlain Security+ 2.0.

READ  Nowy wariant GeForce RTX 3050 zapewnia taką samą wydajność, ale przy mniejszej mocy