20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Decyzje Bobby'ego Koticka pogorszyły jakość naszych gier” – mówi były twórca Call of Duty.

„Decyzje Bobby'ego Koticka pogorszyły jakość naszych gier” – mówi były twórca Call of Duty.

„Konstabl [Kotick]„Nasze decyzje pogorszyły nasze gry” – powiedział w mediach społecznościowych były programista Call of Duty tego samego dnia, w którym Kotick zakończył swój ostatni dzień na stanowisku dyrektora generalnego Activision Blizzard.

„Pracowałem nad tym [Call of Duty] Przez dwa lata jako programista w Demonware. „Decyzje Bobby'ego pogorszyły nasze gry” – powiedziała Christina Bullock. „W ciągu pierwszego miesiąca wyszło na jaw, że groził pracownikowi śmiercią. Wszystkie ręce na pokład [all staff meeting] Potem nikt nie chciał pierwszy zabrać głosu. Dlatego na oczach wszystkich wezwałem do jego zwolnienia”.

Newscast: Czy Microsoft przywróci Guitar Hero i Tony’ego Hawka?Obejrzyj na YouTube

W szczerym tweecie na Twitterze/X Bullock powiedział: „Zdaję sobie sprawę, że jestem bardzo głośny i bardzo irytujący, a mój staż pracy i łatwy dostęp do innych możliwości zapewniają mi pewną ochronę i bezpieczeństwo, robiąc takie rzeczy.

„Ale wszyscy musicie wsiąść do tego pociągu” – dodali. „Wszyscy musimy za każdym razem buntować się przeciwko takim ludziom”.

„Gdybym został zwolniony, miałbym na skrzydłach wiele innych firm, ale dlatego to starsi ludzie powinni dać z siebie wszystko. Juniorzy nie będą czuć się bezpiecznie, robiąc to, dopóki ich przywódcy nie zrobią tego pierwsi. Może nie powinniśmy tego robić „t.” Mamy związki zawodowe, ale mamy władzę, jeśli pracujemy razem.

„Zadaj na głos irytujące pytanie. Zadawaj je krótko, bezpośrednio i na temat, nie zostawiając miejsca na panikę w odpowiedzi. Zadaj pytanie ostro i bezpośrednio oraz zrób to wyraźnie i bez gniewu, aby nie mogli”. Atakuj swoją dostawę.

„Nie odpowiedzą, ale wszyscy to zobaczą”.

„Program szatański jest chroniony” – zapewnił Bullock [them]” o odwecie, ale przyznał, że inne studia mogą tego nie robić, mówiąc: „Napisz, co powiedziałeś. Zachowaj notatki na wypadek, gdyby dział HR skontaktował się z Tobą. Jeśli możesz, nagraj, jak mówisz to na spotkaniu, aby mieć dowód na to, co dokładnie się wydarzyło, ponieważ słabi menedżerowie osobiście odniosą się do ujawnionej porażki.

„Jeśli starzy ludzie nie przemawiają tam, gdzie młodzi nie mogą mówić, to młodzi ludzie zasługują na to, aby zostać zmarnowanym przy pierwszej okazji”. Potwierdził to kolejny deweloper. „Takie zarządzanie niszczy przyszłą siłę roboczą firmy”.

Bullock nie jest też jedynym programistą wypowiadającym się na temat wpływu Koticka na organizację. Jak zauważono PCGNMenedżer społeczności Andy Belford mówił także o tym, jak proces decyzyjny w Kotick wpływa na morale.

„Przerywam milczenie, aby podzielić się zabawnym faktem: kiedy planowaliśmy wypuścić Overwatch 2 na Steamie, mój zespół ostrzegł (miesiące temu), że zostaniemy zbombardowani recenzjami. Błagaliśmy o więcej informacji, więcej szczegółów i więcej zasobów, które mogłyby nam pomóc przepływu” – powiedział Belford. Zgodnie z oczekiwaniami, wszystkiemu temu kategorycznie zaprzeczono.

„Moderacja Steam została przydzielona zespołowi ds. społeczności (nie jest to funkcja społecznościowa w Blizzard), chociaż odmawiam narażania członków mojego zespołu na tak wysoki poziom toksycznych treści/postów.” Zapytany o decyzję, uruchomiłbym na Steamie bez dodatkowych pomoc: „Bobby.

„To tylko jeden z przykładów kultury, którą Kotick stworzył w AB: bzdury płynęły dalej, zwykle do najniżej opłacanych i najbardziej przepracowanych osób. Kierownictwo było tak zajęte reagowaniem na gwałtownie zmieniające się kierunki i decyzje, że nie przyniosło to żadnego efektu. ”

„Ostatecznie doświadczenie gracza/pracownika nie miało żadnego znaczenia dla CSuite i kadry kierowniczej. Chodziło o zarobki za ten kwartał” – dodał Belford.

Microsoft ogłosił swoją ofertę przejęcia Activision Blizzard w styczniu 2022 r., po burzliwym okresie dla wydawcy, którym wstrząsnęły doniesienia o niewłaściwym postępowaniu pracowników i późniejsze wezwania do odejścia Koticka. Teraz, ponad dwa lata później, Activision Blizzard rozpocznie nowy rok całkowicie pod nowym zarządem.

READ  Przecieki dotyczące Grand Theft Auto 6 mogły właśnie pochodzić od syna pracownika Rockstar