2 maja, 2024

Wyniki i wnioski z 7. tygodnia futbolu akademickiego: postępy Waszyngtonu i Oregonu, Alabama przetrwa

Zapisz się do naszego newslettera do soboty | Jenny Bardal i „sportowiec”Nasi pracownicy futbolu uniwersyteckiego pięć dni w tygodniu zapewniają analizy ekspertów dotyczące najważniejszych historii CFB. Wyślij go na swoją skrzynkę odbiorczą.

Ponieważ sezon futbolu uniwersyteckiego 2023 zbliża się do połowy, w tygodniu 7 odbyło się kilka meczów towarzyskich, które nadały ton całemu etapowi.

Sprawdzaj przez cały dzień aktualizacje od naszych pisarzy z całego kraju na temat największych artykułów 7. tygodnia. Oto pełny harmonogram 25 najlepszych drużyn (cały czas wschodni):

Natychmiastowy klasyk w Oregonie-Waszyngtonie

Najlepszy występ rozgrywającego w futbolu uniwersyteckim w tym sezonie miał miejsce na Zachodnim Wybrzeżu, a najlepszy jak dotąd mecz roku miał miejsce na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, gdzie Michael Penix Jr. i Washington rozegrali o jeden mecz więcej niż Beau. Knicks i Oregon mogą wygrać z Huskies 36-33. 302 jardy Penixa odpowiadały za prawie trzy czwarte ataku Husky i wszystkie siedem konwersji po trzeciej i czwartej próbie. Po widocznej kontuzji pomocnika Penix przezwyciężył trudną sytuację w drugiej połowie, zdobywając dwa rzuty za trzy punkty i tracąc szansę na linii bramkowej, kiedy wydawało się, że pod presją nie jest w stanie znaleźć swojego dotyku ani rozgrywających. Dwóch zawodników, którymi odpowiedział, powinno uczynić go solidnym faworytem Heisman Trophy zarówno w Vegas, jak i podczas ogólnokrajowych dyskusji.

READ  Dan Campbell nie dba o to, czy masz „policzek** i 3 palce u nóg”

Jeśli chodzi o stan Oregon, Ducks powinni opuścić mecz z uczuciem raczej zachęty niż rozczarowania. Celem było stworzenie najtwardszej, najbardziej fizycznej i dokładnej drużyny i to właśnie goście osiągnęli przez cały mecz. Atak wynosił średnio pięć jardów w jednym pośpiechu i łącznie ponad 200 jardów. Knicks wykorzystał 75 procent swoich podań. Zespół Ducks utrzymywał się przy piłce prawie dziesięć minut dłużej niż UW, zdobywając 10 z 16 punktów po trzecich próbach i kończąc grę bez żadnych podań. Nieudana konwersja po czwartej próbie pod koniec czwartej kwarty i niecelny gol z gry przy sygnale dźwiękowym zrobiły dzisiaj różnicę, ale główny trener Dan Lanning musi czuć, że jego program jest równy programowi Waszyngtonu. Prawdopodobnie nie będzie to ostatnie spotkanie obu drużyn. — Moja religia jest moja

Stan Iowa dominuje w Wielkiej Dziesiątce Zachodu

Nie ma żadnego estetycznego piękna w sposobie, w jaki Iowa gra w piłkę nożną, co jest szczególnie prawdziwe, gdy Hokies grają z Wisconsin. Jednak wyniki liczą się bardziej niż punkty za styl i teraz na czele dywizji Big Ten West znajduje się stan Iowa (6-1, 3-1 Big Ten).

Stan Iowa polegał na dobrej grze biegowej i uczynił to podczas sobotniego zwycięstwa 15:6 w Madison. Hawkeyes pobiegli na odległość 200 jardów, najwięcej w meczu przeciwko Wisconsin od 2008 roku. Leshon Williams w pierwszej połowie uwolnił się na odległość 82 jardów, co nie było jego jedynym dobrym prowadzeniem. Torrey Taylor uderzał 10 razy na odległość średnio 50,6 jarda, z czego pięć z nich przekraczało 50 jardów i sześć przyłożeń w okolicach 20. Obrona Hokies pokonała Wisconsin, a w roli głównej wystąpił starszy obrońca Sebastian Castro. Iowa musi teraz utrzymać serwis w czterech meczach z rzędu u siebie przed finałem sezonu w Nebrasce. — Scotta Dochtermana

Co się stało z Kolorado?

Odbudowany skład drużyny Kolorado ma wiele wad, ale dwa z trzech największych umożliwiły zdobycie 29-punktowej przewagi, co stanowi największą zapaść w historii szkoły, po porażce ze Stanford 46:43 po podwójnej dogrywce w piątkowy wieczór.

Drużyna Buffaloes przez cały sezon miała trudności z utrzymaniem się przy piłce i musiała stworzyć grę biegową, w której rozgrywający Shedeur Sanders rzucał i podał piłkę na obwód. Pomimo dużej przewagi obrońcy Kolorado mieli zaledwie 21 prowadzenia na 81 jardów, a atakujący zaliczyli dwa punty i dwie straty po upadkach w pierwszych czterech posiadaniach w drugiej połowie, po zdobyciu przyłożeń w pierwszych czterech posiadaniach w pierwszej połowie. Kolorado zajmuje 130. miejsce w kraju pod względem jardów na przewóz.

READ  NCAA March Madness: Michigan znokautuje Kolorado

Oprócz problemów związanych z grą biegową, Kolorado przez cały sezon ma trudności z pokryciem przeciwników niewielką liczbą obrońców narożnikowych. Kolorado zajmuje 130. miejsce w kraju pod względem liczby jardów na mecz, 119. pod względem odsetka ukończenia zawodów i 91. pod względem liczby jardów na próbę. Powrót podwójnej gwiazdy Travisa Huntera nie pomógł; Poddał się w kilku najważniejszych akcjach wieczoru przeciwko skrzydłowemu ze Stanford Eleke Eumanorowi, który ustanowił szkolne rekordy z 294 jardami, trzema przyłożeniami i 13 złapaniami, a wszystko to w drugiej połowie. Jednak brak możliwości prowadzenia piłki w celu wyczerpania czasu i niemożność zasłonięcia przeciwników, aby udaremnić próbę powrotu, to zła kombinacja. Ale takie jest teraz Kolorado. — Davida Upena

Wydaje się, że Brock Powers z Gruzji unika poważnej kontuzji

W tym tygodniu Georgia nie wyglądała tak dobrze na wyjeździe z Vanderbiltem, wygrywając 37-20, jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu podczas zwycięstwa Kentucky u siebie, ale Bulldogs prawdopodobnie unikną dużego ciosu.

Brock Powers, który we wrześniowym meczu Gruzji z Auburn zapewnił najlepsze w karierze 157 jardów, miał trzy kolejne mecze z odbiorami na 100 jardów, zanim w drugiej kwarcie w sobotę doznał kontuzji kostki. Trener Gruzji, Kirby Smart, powiedział, że spodziewa się, że ciasna końcówka będzie w porządku, ale dla pewności Powers przeszedł prześwietlenie stopy.

Początkowo Powers próbował zejść z boiska, ale po uderzeniu w murawę musiał się zatrzymać i uklęknąć. Udało mu się jednak o własnych siłach opuścić boisko, choć nie wrócił.

Bez Bowersa Gruzja jest nadal najbardziej utalentowaną drużyną w kraju i ma broń w grze podań, ale kiedy sytuacja spada, Bowers jest najpewniejszym celem dla grającego na pozycji rozgrywającego pierwszorocznego startera Carsona Becka. Bulldogs mogliby wygrać SEC East bez Bowersa, ale gdyby nie był on dostępny w walce o tytuł SEC lub w play-offach, szansa Bulldogs na zdobycie pierwszych trzech torfów w tym sporcie od prawie stulecia poszłaby z dymem. W tej chwili nie wydaje się, aby tak było. — otwarty

Alabama żyje

Jeśli Alabama chce legalnie rywalizować o mistrzostwo SEC i miejsce w play-offach College Football, Crimson Tide będzie musiało zagrać znacznie lepiej niż w sobotę. Nick Saban jako pierwszy przyznał po zwycięstwie Alabamy nad Arkansas 24:21 u siebie, że jego zespół musi „nauczyć się grać przez 60 minut i dokończyć mecz”, jak powiedział w radiu ESPN. Jednak zwycięstwo to zwycięstwo i w połowie sezonu Crimson Tide wciąż walczą o play-offy. Tylko to się liczy dla zespołu Sabana.

READ  Everton został ukarany 10 punktami kary w Premier League za złamanie zasad Finansowego Fair Play

Alabama zapowiadała łatwy dzień, gdy do przerwy Crimson Tide prowadziła 21-6, a w połowie trzeciej kwarty powiększyła się do 24-6. Jednak Arkansas strzelił gola pod koniec trzeciej tercji, głównie dzięki dwóm kluczowym rzutom karnym wykonanym przez obronę Alabamy, obie po trzecich próbach. Wezwanie w masce na twarzy obrońcy Jaylena Keya w trzeciej i ósmej minucie podtrzymało grę Razorbacks, która zapewniła im 15 jardów i pierwszą próbę z 42 jardów. Kilka minut po wezwaniu do przeszkadzania w podaniu obrońcy Caleba Downsa, Razorbacks przenieśli piłkę z 20 jardów Alabamy na 5. Arkansas strzelił jedną partię później, a następnie nabrał impetu w czwartej kwarcie i zdobył trzy punkty prawie 11 minut gry.

Należy wyrazić uznanie dla obrońcy Alabamy, Dallasa Turnera, który wykonał świetną grę w czasie największej oglądalności, zwalniając rozgrywającego Arkansas KJ Jeffersona za porażkę 11 jardów na 3. i 8. tercji, która stała się ostatnią popołudniową przejażdżką Arkansas. Rozgrywający Alabamy, Jalen Milroe, zakończył mecz zaledwie 10 z 21 podań, ale mimo to udało mu się rzucić na 238 jardów i dwa przyłożenia. Zespół z Alabamy ma wiele do oczyszczenia i wiele do nauczenia się. Niepokojąca jest dwucyfrowa przewaga drużyny z Arkansas, która wynosi obecnie 2-5. Jednak Crimson Tide znalazło sposób na zwycięstwo w sezonie bez wyraźnego faworyta. Nie licz ich jeszcze. -Grace Raynor

(Zdjęcie: Steve Chambers/Getty Images)