14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki finału kwartetu kobiet 2022: Karolina Południowa i Jukon, w niedzielę zagrają w mistrzostwach kraju

Wyniki finału kwartetu kobiet 2022: Karolina Południowa i Jukon, w niedzielę zagrają w mistrzostwach kraju

Mistrzostwa kobiet NCAA 2022 spadły do ​​dwóch drużyn: Południowej Karoliny i Ocon. Gamecocks i Huskies połączyli swoje zwycięstwa w Final Four w Minneapolis w piątek, ustanawiając w niedzielę narodowe mistrzostwa z gwiazdami.

Karolina Południowa, drużyna AP nr 1 wire-to-wire, otworzyła Final Four w środku bramki przeciwko czołowemu rozstawionemu Louisville. Mecz był prawdziwą walką dla gigantów, a obie drużyny weszły do ​​rywalizacji po wygraniu wszystkich meczów turnieju poza jednym. Gamecocks objęli prowadzenie 72-59, aby osiągnąć swoje drugie mistrzostwo kraju w ciągu ostatnich pięciu lat.

Mecz o mistrzostwo kraju wybuchł po zwycięstwie Ocona nad Stanfordem, panującym mistrzem kraju. Paige Bueckers z UConn zdobyła 14 punktów w meczu, aby pomóc Kardynałowi w zdobyciu wyniku 63-58.

Tak było w każdym konkursie Final Four.

  • Trzy dni po zdobyciu nagrody Naismith Player of the Year, Alia Boston pokazała, dlaczego zasłużyła na ten zaszczyt, dominując w wygranym 72-59 meczu z Louisville. Pomimo stawiania czoła zespołom deblowym i trójkowym, Boston prowadził w Południowej Karolinie z 23 punktami, aby wyrównać 18 zbiórek i cztery asysty. Karolina Południowa ma teraz szansę na zdobycie pierwszego krajowego tytułu od 2017 roku. Emily Engstler z Louisville zdobyła 18 punktów, dziewięć zbiórek i cztery posiadanie piłki w mistrzowskiej przegranej próbie.
  • Gwiazda UConn, Paige Bueckers, odniosła zwycięstwo Huskies 63-58 nad Stanford, panującym mistrzem kraju, zdobywając 14 punktów, co zbiegło się w czasie z czterema zbiórkami i pięcioma asystami. Defensywa Husky była równie ważna dla zwycięstwa, ponieważ Stanford, który w ostatniej minucie zyskał dwa punkty, ale nie powiódł się, strzelił z pola 35,4% i wykonał tylko cztery z 23 trzypunktowych prób. UConn będzie teraz szukał pierwszego krajowego tytułu od 2016 roku przeciwko czołowemu rozstawieniu w Południowej Karolinie.

Harmonogram telewizyjny na mistrzostwa kobiet NCAA 2022, wyniki

cały czas orientalny | Harmonogram mistrzostw NCAA

(1) Karolina Południowa 72, (1) Louisville 59 19:00 | ESPN
(2) Jukon 63, (1) Stanford 58 21:30 | ESPN
READ  Co może dać Trail Blazers trzeci wybór w drafcie NBA 2023?

Mistrzostwa Krajowe 2022 zostaną wyemitowane w niedzielę o 20:00 w ESPN, a mecz będzie można przesyłać strumieniowo na fuboTV (Wypróbuj za darmo).