26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Losowanie World Cup 2022: USMNT remisuje Anglię i Iran.  Hiszpania zdobywa Niemcy.  Lionel Messi kontra Robert Lewandowski

Losowanie World Cup 2022: USMNT remisuje Anglię i Iran. Hiszpania zdobywa Niemcy. Lionel Messi kontra Robert Lewandowski

Losowanie Mistrzostw Świata FIFA 2022 odbyło się w piątek w Doha, a tegoroczne wydarzenie w Katarze zapowiada dramatyczne wczesne wydarzenia po wielu ciekawych losowaniach grupowych.

Angielska Premier League zmierzy się w grupie B z Anglią, Iranem i prawdopodobnie Szkocją, Walią i Ukrainą, a gospodarze z Holandią, Ekwadorem i Senegalem w grupie A.

Francja, obrońca tytułu, ponownie zmierzy się z Danią po spotkaniu w 2018 roku i może ponownie spotkać się z Peru lub Australią oraz Tunezją w grupie D, natomiast Meksyk zmierzy się z Argentyną, Polską i Arabią Saudyjską w gorącej grupie C.

W grupie E wagi ciężkie grają razem z Hiszpanią i Niemcami, a Japonia i Kostaryka wygrały z Nową Zelandią, a Kanada w grupie F z Chorwacją i Marokiem.

W grupie G Brazylia pokonała Szwajcarię, Serbię i Kamerun, a Portugalia dołączyła do Ghany, Urugwaju i Korei Południowej w grupie H.

Katar otwiera Puchar Świata przeciwko Ekwadorowi na stadionie Al Bayt w Al Khor.

Grupy Pucharu Świata

  • Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
  • Grupa B: Anglia, Iran, USA, Szkocja/Ukraina lub Walia
  • Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
  • Grupa D: Francja, Australia/ZEA lub Peru, Dania, Tunezja
  • Grupa E: Hiszpania, Kostaryka lub Nowa Zelandia, Niemcy, Japonia
  • Grupa szósta: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
  • Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
  • Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

Zwycięzcy i przegrani

Teraz, gdy grupy Pucharu Świata zostały już rozstrzygnięte, możemy przyjrzeć się składowi ośmiu grup i ocenić, kto miał najlepsze i najgorsze scenariusze. Grupa B z CONMEBOL, Anglia, Argentyna i Meksyk w grupie C, Hiszpania i Niemcy w grupie E oraz Kanada w grupie F z Belgią, Chorwacją i Marokiem są fantastyczne.

Niektórzy zwycięzcy i przegrani.

Zwycięzca: Holandia

Holendrzy będą zachwyceni remisem, ale gospodarze Katar będą równie wdzięczni, że Orangi są prawdopodobnie ich najsilniejszymi przeciwnikami na papierze. W Senegalu i Ekwadorze wszystko może się zdarzyć, ale ludzie Louisa van Gaala zdecydowanie czują się tutaj faworytami.

READ  Sceny z Jerrym Jonesem powróciły do ​​Super Bowl po tym, jak Kowboje zdominowali Wikingów

Przegrany: Iran

Choć wynik dogrywki pomiędzy Szkocją, Walią i Ukrainą nie jest jeszcze znany, to już wygląda na trudny dla Irańczyków. Tej grupie nie zabraknie punktów do rozmów w żadnym z meczów Iranu, ale naprawdę będą musieli biec naprawdę szybko, aby mieć szansę na sukces.

Zwycięzca: Anglia

Niezależnie od rywalizacji w USMNT, Trzy Lwy będą zadowolone ze swojej grupy, gdyż Iran i ewentualni zwycięzcy Szkocji, Walii czy Ukrainy w eliminacjach UEFA nie powinni wzbudzać większego strachu. Szkoci i Walijczycy będą mieli tę dodatkową zachętę, biorąc pod uwagę rywalizację, która może uczynić Amerykanów ich głównymi przeciwnikami.

Przegrany: Tunezja

Francja, Dania, potem Peru, Australia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie to trudne zadanie dla Tunezyjczyków. Les Bleus to trochę rywalizacja, podczas gdy Dania okazała się bardzo trudną drużyną do pokonania. W zależności od tego, kto dołączy do tej grupy, trzecie miejsce można uznać za osiągnięcie.

Zwycięzca: Francja

Broniący tytułu mistrzowie nie zawiodą się w starciu z Danią, która od 2018 roku jest mocnym graczem w kwalifikacjach. Jednak zremisowali również z Duńczykami w 2002 roku, kiedy zostali wyeliminowani w 1998 jako posiadacze tytułu, więc jest coś do rozważenia. Tunezja to interesujący duet, biorąc pod uwagę ważne powiązania między tymi dwoma krajami, podczas gdy zwycięzcy baraży mogli zobaczyć, jak dwie drużyny zmierzą się z dwoma z trzech drużyn, z którymi zmierzyły się w swojej grupie w Rosji w 2018 roku. Czy to wystarczy, aby zostać pierwsi posiadacze tytułu. Uciekają ze swojej grupy, odkąd Brazylia wygrała w 2002 roku, a następnie awansowała w 2006 roku.

Przegrany: Japonia

Posiadanie Hiszpanii i Niemiec jest dość brutalne, a do tego dodawany jest również zespół pomocniczy. Na papierze oczekuje się, że Niemcy i Hiszpanie będą awansować, ale błękitni samuraje pokazali w przeszłości, że potrafią sprawić niespodziankę – tutaj potrzebują kolejnej.

READ  Jalen Hurts i Eagles zgadzają się na przedłużenie kontraktu o 255 milionów dolarów

Zwycięzca: Brazylia

Pomimo poprawy Serbii i silnej natury Szwajcarii, Amerykanie z Ameryki Południowej fantazjowaliby przeciwko wszystkim swoim przeciwnikom. Przynajmniej na papierze może to być trudne dla Kamerunu, chyba że będą mogli szybko budować pod rządami Rigobert Song.

Przegrany: Kamerun

Prawdopodobnie kandydaci, którzy zajdą na samym dole swojej grupy, biorąc pod uwagę siłę Brazylii, Szwajcarii i Serbii, Afrykanie powinni mądrze wykorzystać następne kilka miesięcy. Zmiana trenera na Mistrzostwach Świata nigdy nie jest łatwa, ale teraz się to wydarzyło i przynajmniej Indomitable Lions byliby podekscytowani graniem o tak legendarny numer.

Zwycięzca: USMNT

To dobra loteria dla Stanów Zjednoczonych. W żadnym wypadku nie będą blisko zamknięcia w 1/8 finału, ale powinni być zadowoleni ze swoich szans. Chcą Szkocji, ale to prawdopodobnie Walia lub Ukraina, a to może iść w obie strony. Anglia powinna pokonać Stany Zjednoczone, ale Amerykanie mają talent do osiągania dobrych wyników w fazie grupowej. Uzyskali najlepszy wynik ze wszystkich drużyn CONCACAF. Meksyk powinien grać z Argentyną i Polską potężną. Kanada ma w swojej grupie dwóch półfinalistów z 2018 r. w Belgii i Chorwacji, a jeśli Kostaryka dotrze, to po prostu muszą się martwić o Hiszpanię i Niemcy. – Roger Gonzalez