13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wygląda na to, że twórcy Danganronpy popadli w długi z powodu nowej gry na Switcha

Wygląda na to, że twórcy Danganronpy popadli w długi z powodu nowej gry na Switcha

Zdjęcie: Aniplex

Podczas niedawnego Live Show Nintendo ujawniono niezwykle obiecującą grę The Hundred Line – Last Defense Academy – od dewelopera Too Kyoo Games i wydawcy Aniplex.

Urodzony dzięki współpracy pomiędzy Danganronpa Scenarzysta serialu Kazutaka Kodaka i Zerowa ucieczka Twórca gry, Kotaro Uchikoshi, premiera gry planowana jest na 2025 rok, ale według wywiadu z… Famitsu (Dzięki, Robot), wydaje się, że realizacja projektu napotkała pewne trudności, co ostatecznie doprowadziło do zadłużenia Too Kyoo Games.

Wydaje się, że prace nad projektem rozpoczęły się wkrótce po powstaniu Too Kyoo Games w 2017 roku, ale po nieudanej umowie wydawniczej w grze wprowadzono drastyczne zmiany. To, co początkowo zaczęło się jako projekt „niezależnej skali”, wymaga obecnie znacznie większych inwestycji.

W związku z tym przed nawiązaniem współpracy z Aniplex firma Too Kyoo Games zaciągnęła pożyczkę na rozwój gry, a ponieważ członkowie Too Kyoo nie byli w stanie pozyskać wymaganego kapitału poprzez sprzedaż akcji, studio pogrążyło się w długach. Na szczęście Aniplex mimo wszystko zgodził się na współpracę z zespołem, chociaż Too Kyoo Games do dziś jest zadłużone.

To dobrze, że tak dobrze to wygląda. Łącząc strategiczne elementy RPG z interakcjami z klasyczną powieścią wizualną z serii Danganronpa, nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się więcej, gdy zbliżamy się do jej premiery w 2025 roku.

Przypomnijmy hipotezę:

„Przedstawiamy Państwu nową grę od twórców… Danganronpa seria! Takumi Sumino wiódł zwyczajne życie, dopóki nie został zmuszony do przeniesienia się do Akademii Ostatniej Obrony. Jego misja: chronić szkołę przed tajemniczymi wrogami znanymi jako School Invaders przez 100 dni. Jako Takumi zgłębia tajemniczą prawdę o szkole wraz z 15 kolegami z klasy, z których każdy chce odzyskać utracone codzienne życie. Eksploruj szkołę, przygotuj się do bitew ze znajomymi, a następnie zderzaj się z najeźdźcami w strategicznych bitwach RPG.

READ  Inżynierowie Google włamują się do portalu PlayStation, aby uruchamiać emulowane gry na PSP i pokazywać GTA