12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyciekłe notatki chińskich urzędników służby zdrowia szacują 250 milionów infekcji Covid-19 w grudniu: raporty

Wyciekłe notatki chińskich urzędników służby zdrowia szacują 250 milionów infekcji Covid-19 w grudniu: raporty


Hongkong
CNN

Prawie 250 milionów ludzi w Chiny Zgodnie z wewnętrznymi szacunkami najwyższych urzędników służby zdrowia w kraju, Bloomberg News i Financial Times podały w piątek, mogłeś złapać Covid-19 w ciągu pierwszych 20 dni grudnia.

Jeśli szacunki są poprawne, szacunki – których CNN nie może niezależnie potwierdzić – stanowiłyby około 18% z 1,4 miliarda ludzi w Chinach i stanowiłyby największą jak dotąd globalną epidemię Covid-19.

Cytowane liczby zostały przedstawione podczas wewnętrznego spotkania Chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) w środę, jak podają media, które cytowały źródła zaznajomione ze sprawą lub zaangażowane w dyskusje. W podsumowaniu środowego spotkania NHC stwierdzono, że zagłębiono się w leczenie pacjentów dotkniętych nową epidemią.

W piątek kopia tego, co rzekomo było notatką ze spotkania NHC, została rozesłana w chińskich mediach społecznościowych i widziana przez CNN; Dokument nie został zweryfikowany, a NHC nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz.

Financial Times i Bloomberg bardzo szczegółowo przedstawiły dyskusje władz na temat sposobów radzenia sobie z wybuchem epidemii.

Wśród szacunków cytowanych w obu raportach tylko we wtorek w Chinach wykryto 37 milionów nowych przypadków Covid-19. Kontrastuje to ostro z oficjalną liczbą 3049 nowych infekcji zgłoszonych tego dnia.

To Sun Yang – zastępca dyrektora Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom – przekazał dane urzędnikom podczas zamkniętej odprawy, powiedział Financial Times, powołując się na dwie osoby zaznajomione ze sprawą.

Sun powiedział, że rozpowszechnienie Covid w Chinach wciąż rośnie i szacuje, że według Financial Times ponad połowa populacji w Pekinie i Syczuanie została już zarażona.

Szacunki te pojawiają się tuż po decyzji Chin z początku grudnia ubiegłego roku o nagłym zniesieniu surowej polityki przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa Covid, która obowiązywała przez prawie trzy lata.

Liczby wyraźnie kontrastują z publicznymi danymi z NHC, która zgłosiła tylko 62 592 objawowych przypadków Covid-19 w pierwszych dwudziestu dniach grudnia.

READ  Rosyjski wysłannik: umieszcza broń nuklearną na Białorusi w pobliżu granicy NATO | Wiadomości o broni jądrowej

Nie jest jasne, w jaki sposób NHC doszedł do szacunków cytowanych przez Bloomberga i Financial Times.Chiny nie liczą już oficjalnie całkowitej liczby infekcji po tym, jak władze zamknęły krajową sieć kabin do testowania PCR i zapowiedziały, że przestaną gromadzić dane o przypadkach bezobjawowych .

Ludzie w Chinach używają teraz również szybkich testów antygenowych do wykrywania infekcji i nie mają obowiązku zgłaszania pozytywnych wyników.

Oficjalnie Chiny zgłosiły w tym miesiącu zaledwie osiem zgonów z powodu Covid – zdumiewająco niska liczba, biorąc pod uwagę szybkie rozprzestrzenianie się wirusa i stosunkowo niskie wskaźniki szczepień wśród starszej populacji.

Tylko 42,3% osób w wieku powyżej 80 lat w Chinach otrzymało trzecią dawkę szczepionki, zgodnie z obliczeniami CNN na podstawie nowych liczb opublikowanych przez NHC 14 grudnia.

Konfrontacja narastające podejrzenia Niedoszacując liczby zgonów z powodu COVID-19, chiński rząd broni dokładności swojego oficjalnego zestawienia, ujawniając aktualizację swojej metody liczenia zgonów z powodu wirusa.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi NHC tylko zgony z powodu zapalenia płuc i niewydolności oddechowej po zakażeniu wirusem są klasyfikowane jako zgony z powodu COVID, powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Wang Guiqiang, główny lekarz chorób zakaźnych.

Zgodnie z raportami i dokumentem widzianym przez CNN, protokół ze środowego zamkniętego posiedzenia komisji nie wspominał o dyskusjach dotyczących liczby osób, które mogły zginąć w Chinach.

Liczby wydają się rozsądne, ale nie mam innych źródeł danych do porównania [them] Z. Jeśli podane tutaj szacunkowe liczby infekcji są dokładne, oznacza to, że ogólnokrajowy szczyt nastąpi w ciągu następnego tygodnia, Ben Cowling, profesor epidemiologii na Uniwersytecie w Hongkongu, powiedział CNN w oświadczeniu wysłanym e-mailem, zapytany o rzekome szacunki NHC . .