24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wychodzą nowe szczegóły na temat Alexa Batty’ego, brytyjskiego nastolatka odnalezionego we Francji po zniknięciu 6 lat temu: „Chcę wrócić do domu”

Wychodzą nowe szczegóły na temat Alexa Batty’ego, brytyjskiego nastolatka odnalezionego we Francji po zniknięciu 6 lat temu: „Chcę wrócić do domu”

Alex Patty Według doniesień wysłał wiadomość do swojej babci „Chcę iść do domu” Pojawiają się nowe szczegóły na temat brytyjskiego nastolatka, którego odnaleziono w tym tygodniu we Francji po zniknięciu sześć lat temu w Hiszpanii.

Według BBC Patty, obecnie 17-letnia, została zauważona w Reville, miasteczku niedaleko Tuluzy we Francji, przez zaniepokojonego kierowcę. Powiązana prasa Poinformowała, że ​​Patty wydawała się zagubiona i wyczerpana na poboczu drogi. Patty powiedziała kierowcy, że mieszka z matką w alternatywnej społeczności i wyjechała, ponieważ chciała żyć własnym życiem.

Niedatowane zdjęcie przedstawiające Alexa Batty’ego.

Policja z Wielkiego Manchesteru


Tożsamość Patty została potwierdzona przez innych członków rodziny, Według BBCi policja Greater Manchester Zostało to potwierdzone Oficjalna tożsamość nastolatka została ustalona w czwartek wieczorem.

„Obecnie naszym głównym priorytetem jest umożliwienie Alexowi powrotu do rodziny w Wielkiej Brytanii, a nasz zespół dochodzeniowy współpracuje przez całą dobę z agencjami partnerskimi, aby zapewnić im pełne wsparcie” – powiedział zastępca komendanta policji Chris Sykes. Powiedział Piątek.

Dochodzenie karne w sprawie zniknięcia Paty, prowadzone przez brytyjskich urzędników, jest w toku.

Matka i dziadek Patty prowadzili koczowniczy tryb życia

BBC podało, że Paty miał 11 lat, kiedy wyjechał z matką i dziadkiem na wakacje do Hiszpanii. Żadne z nich nie sprawowało władzy rodzicielskiej nad nastolatkiem i nadal byli poszukiwani w związku z jego zniknięciem. Jak poinformowała w czwartek British Broadcasting Corporation (BBC)..

W piątek francuski prokurator Antoine Leroy powiedział na konferencji prasowej w Tuluzie, że prawdopodobnie jego matka, Mélanie Paty, opuściła kraj i udała się do Finlandii. Według Associated Press.

Uważa się, że dziadek Patty, David Patty, zmarł około sześć miesięcy temu – powiedział Leroy.

Leroy powiedział, że trio Patti wydawało się prowadzić koczowniczy tryb życia, często przemieszczając się z miejsca na miejsce i podróżując za pomocą paneli słonecznych. Leroy powiedział, że przed przeprowadzką do Francji rodzina mieszkała w Maroku.

Wydaje się, że taki styl życia doprowadził do decyzji Patty o odejściu. Leroy powiedział, że nastolatek nie chciał jechać za matką do Finlandii i zamiast tego przez cztery dni wędrował po południowo-zachodniej Francji, zanim zabrał go kierowca.

Prokuratura powiedziała BBC, że Paty nie powiedział, dokąd udała się jego matka ani gdzie mieszkał, zanim go znaleziono.

Zastępca prokuratora Antoine Leroy przemawia podczas piątkowej konferencji prasowej.

Stephane Mahe/Reuters


Kierowca samochodu, który odebrał Patty, nie wiedział, kim jest

Według BBC mężczyzna, który odebrał Patty, został zidentyfikowany jako kierowca dostawczy Fabian Oxedini. Oksydyna Powiedział Associated Press Widział Patty we wczesnych godzinach porannych.

„Pomyślałem sobie: to dziwne. Jest trzecia w nocy, pada deszcz, a on jest sam na drodze między dwiema wioskami” – Oxideni powiedział Associated Press. AP podała, że ​​Batey miała ze sobą plecak, latarkę i deskorolkę.

Patti powiedziała Accidiniemu, że chodził przez cztery dni.

Powiedział BBC: „Napisałem jego nazwisko w Internecie i zobaczyłem, że go szukają”.

Aksedini powiedział, że Paty planowała udać się do dużego miasta i znaleźć ambasadę, w której mogłaby poprosić o pomoc.

Widok na francuską drogę, na której aresztowano Alexa Paty’ego.

Stephane Mahe/Reuters


Patty zadzwoniła do swojej babci, gdy go znalazła

BBC poinformowało, że Paty po aresztowaniu użył konta Accidiniego na Facebooku, aby skontaktować się z jego babcią Suzanne Caruaną.

Napisał: „Witam, babciu, to ja, Alex. Jestem w Tuluzie we Francji. Naprawdę mam nadzieję, że otrzymasz tę wiadomość. Kocham cię, chcę wrócić do domu” – podaje BBC.

BBC poinformowało, że Caruana jest prawnym opiekunem Patty. Podobno jest zbyt słaba, aby podróżować do Francji, ale Associated Press podała, że ​​rozmawiała z Paty za pośrednictwem rozmowy wideo.

Caruana powiedziała wcześniej, że wierzy, że matka i dziadek Paty’ego zabrali go do beduińskiego stylu życia, a w wywiadzie dla BBC w 2018 roku powiedziała, że ​​wierzy, że dzięki nim żył w duchowej wspólnocie w Maroku.

Paty nadal przebywa we Francji

BBC poinformowało, że Paty przebywa w ośrodku dla młodzieży w Tuluzie i „może później wrócić do Wielkiej Brytanii z policją i urzędnikami konsularnymi”. BBC poinformowało, że oczekuje się, że aresztuje go zespół brytyjskich funkcjonariuszy policji i personelu doradczego.

Rzecznik prokuratury w Tuluzie powiedział agencji Reuters, że nastolatek „wkrótce wróci do Anglii”.

Policja w Greater Manchester poinformowała, że ​​po powrocie Batty do Wielkiej Brytanii „należy przeprowadzić dalsze kontrole”.

Zastępca komendanta policji Sykes powiedział: „Alex i jego rodzina pozostają w centrum naszej uwagi i nadal mamy trochę pracy do wykonania, aby ustalić pełne okoliczności jego zniknięcia i miejsca pobytu”. „Mogę sobie tylko wyobrazić emocje, jakie musieli przeżywać podczas tej próby. Proszę, aby zapewniono im prywatność, gdy pogodzą się z tym, co się stało i spróbują znaleźć sposób na wspólne życie”.

READ  Czy zmieni się przebieg konfliktu granicznego między Libanem a Izraelem? | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim