30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Alex Batty: We Francji odnaleziono brytyjskiego chłopca zaginionego od sześciu lat

Alex Batty: We Francji odnaleziono brytyjskiego chłopca zaginionego od sześciu lat

Policja z Wielkiego Manchesteru

Niedatowane zdjęcie Alexa Batty’ego przed jego zniknięciem.CNN

Brytyjski chłopiec, którego miejsce pobytu było nieznane przez sześć lat, został znaleziony w środę rano w regionie południowo-zachodniej Francji, powiedział w czwartek CNN rzecznik władz regionalnych.

Jak wynika z apelu policji z lutego 2019 r., Alexa Paty’ego nie widziano od czasu, gdy miał 11 lat, po tym jak w 2017 r. zabrano go na wakacje do Hiszpanii z matką, „która nie miała prawnej opieki rodzicielskiej” i dziadkiem.

Według rzecznika 17-letnia Paty została znaleziona w Haute-Garonne niedaleko Tuluzy.

Jak podał francuski kanał TF1, francuski kierowca, który uratował Paty z pobocza drogi, powiedział, że chłopiec chodził przez cztery dni, zanim go odnaleziono.

„Powiedział mi, że minęły cztery dni, odkąd opuścił góry i nie wie dokąd” – powiedział reporterom Fabian Oxedini.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

Oxideni powiedział, że Paty powiedział mu, że jego matka „porwała” go w 2017 r., zanim spędził trzy lata w Hiszpanii i dwa lata we Francji.

Około godziny 21:00 czasu lokalnego (21:00 czasu wschodniego) zobaczył Patty idącą poboczem drogi z deskorolką, kurtką, plecakiem i latarką. Powiedział, że gdy go znalazł, padał deszcz, i zatrzymał się, bo zafascynowało go to, co chłopiec robił na drodze.

„Odczuł ulgę, gdy opuścił kraj i wrócił do Anglii, aby ponownie spotkać się ze swoją babcią, ponieważ nie chciał spędzić całego życia w tym społeczeństwie” – powiedziała Oxideni. „Chciał żyć prawdziwym życiem i prawdziwą przyszłością”.

Według prokuratury w Tuluzie, spółka zależna CNN, BFMTV, poinformowała, że ​​rodzina potwierdziła tożsamość nastolatka i że wkrótce ma on wrócić do Anglii.

Jego babcia, Susan Caruana, jego prawna opiekunka, powiedziała brytyjskiej gazecie The Sun, że rozmawiała z Alexem.

READ  Armia izraelska mówi ONZ, że wszystkich 1,1 miliona mieszkańców północnej Gazy musi ewakuować się z południa w ciągu 24 godzin

„Jestem bardzo szczęśliwy. Rozmawiałem z nim i wszystko z nim w porządku” – powiedział Caruana, dodając: „Obecnie przebywa u władz we Francji. „To ogromny szok.

W raporcie TF1 Accidini pokazał wiadomość wysłaną w środę o 3:29 czasu lokalnego (21:29 ET), którą Paty według doniesień wysłał swojej babci z konta Francuza na Facebooku.

Wiadomość brzmiała: „Witam babciu, jestem Alex, jestem w Tuluzie we Francji i naprawdę mam nadzieję, że otrzymasz tę wiadomość. Kocham cię i chcę wrócić do domu”.

W czwartkowym oświadczeniu brytyjska policja Greater Manchester podała, że ​​skontaktowano się z nią w sprawie „możliwej obserwacji we Francji Alexa Paty’ego, który zaginął w 2017 roku”.

Policja dodała, że ​​funkcjonariusze z angielskiego miasta Oldham kontaktują się z władzami francuskimi, aby potwierdzić „prawdziwość raportu”.

Rzecznik policji w Greater Manchester powiedział: „To złożone i długoterminowe dochodzenie, dlatego musimy przeprowadzić dalsze dochodzenie, a także wdrożyć odpowiednie środki ochronne”.

To najświeższa wiadomość, która została zaktualizowana.