12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Korea Południowa podzieliła się na służbę wojskową dla BTS Megastars

Korea Południowa podzieliła się na służbę wojskową dla BTS Megastars

Seul, Korea Południowa Wygląda na to, że południowokoreańskie wojsko chce rekrutować członków supergrupy K-pop BTS do wykonywania obowiązkowych obowiązków wojskowych, ponieważ opinia publiczna pozostaje głęboko podzielona co do tego, czy należy im przyznać zwolnienia.

Lee Ki Sik, komisarz Wojskowej Administracji Siły Roboczej, powiedział w piątek prawodawcom, że „pożądane” jest, aby członkowie BTS wykonywali swoje wojskowe obowiązki, aby zapewnić sprawiedliwość w służbie wojskowej kraju.

Na początku tego tygodnia minister obrony Lee Jong Sub wygłosił niemal identyczne komentarze na temat BTS na posiedzeniu komisji parlamentarnej, a minister kultury Park Bo Geun powiedział, że jego ministerstwo wkrótce sfinalizuje swoje stanowisko w tej sprawie.

To, czy siedmiu członków oddziału powinno służyć w wojsku, jest jedną z najważniejszych kwestii w Korei Południowej, ponieważ jej najstarszy członek, Jin, stoi przed perspektywą poboru na początku przyszłego roku po ukończeniu 30 lat w grudniu.

Zgodnie z prawem Korei Południowej wszyscy zdrowi mężczyźni muszą odbyć 18-21 miesięcy służby wojskowej. Ale prawo przewiduje specjalne zwolnienia dla sportowców, muzyków klasycznych i tradycyjnych, tancerzy baletowych i innych, którzy zdobyli główne nagrody w niektórych konkursach, które zwiększają prestiż narodowy.

Bez przeglądu prawa rząd może podjąć kroki w celu przyznania specjalnych zwolnień. Jednak poprzednie zwolnienia dla osób, które dobrze wypadły w nieokreślonych zawodach, wywołały poważną debatę na temat uczciwości systemu.

Ponieważ projekt zmusza młodych ludzi do zawieszenia kariery zawodowej lub studiów, uchylanie się od obowiązków wojskowych lub tworzenie zwolnień jest bardzo delikatną kwestią.

W jednym z ostatnich badań około 61% respondentów poparło zwolnienia dla artystów takich jak BTS, podczas gdy w innym sondażu około 54% stwierdziło, że członkowie BTS powinni służyć w wojsku.

Lee, minister obrony, powiedział wcześniej, że polecił urzędnikom rozważenie publicznej ankiety, która pomoże ustalić, czy zwolnienia zostaną przyznane BTS. Ale Departament Obrony powiedział później, że nie przeprowadzi takiego badania.

W sierpniu Lee powiedział, że jeśli członkowie BTS dołączą do wojska, prawdopodobnie będą mogli kontynuować treningi i dołączyć do innych niepracujących członków BTS podczas grupowych wycieczek plenerowych.

Osoby zwolnione ze służby wojskowej zwalniane są ze służby wojskowej po trzech tygodniach szkolenia podstawowego. Są również zobowiązani do wykonania 544 godzin pracy wolontariackiej i kontynuowania służby w swoich dziedzinach zawodowych przez okres 34 miesięcy.