29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Właściciele F-150 Lightning i Mach-E otrzymają bezpłatny adapter do ładowania Tesli

Właściciele F-150 Lightning i Mach-E otrzymają bezpłatny adapter do ładowania Tesli

Właściciele całkowicie elektrycznego Forda Mustanga Mach-E i F-150 Lightning w USA i Kanadzie otrzymają bezpłatne adaptery szybkiego ładowania umożliwiające dostęp do sieci Tesla Supercharger, ogłosił w środę dyrektor generalny Forda, Jim Farley.

Na Twitterze z @jimfarley98 w serwisie X, znanym wcześniej jako Twitter, napisał, że właściciele w pełni elektrycznych SUV-ów i pickupów mogą zarezerwować konwerter.

„W ten sposób możemy podziękować!” Farley napisała. „Chcemy, aby ładowanie było jeszcze wygodniejsze dla właścicieli Fordów EV, dlatego cieszymy się, że możemy dodać ładowarki Tesli i będziemy nadal rozwijać naszą sieć BlueOval Charge. Więcej szczegółów już wkrótce”.

Firma twierdzi, że ta zmiana ponad dwukrotnie zwiększy liczbę szybkich ładowarek dostępnych dla kierowców Fordów EV w całym kraju. Tesla jest właścicielem i operatorem największej globalnej sieci szybkiego ładowania na świecie, obejmującej ponad 50 000 stacji doładowania. Według strony internetowej Tesli. Według strony internetowej sieć umożliwia kierowcom naładowanie pojazdów do 200 mil w 15 minut.

Ford jako pierwszy osiągnął porozumienie z Teslą, aby umożliwić klientom pojazdów elektrycznych dostęp do ładowarek doładowujących, szybko poprawiając dostęp do niezawodnych publicznych stacji ładowania.

Według danych dotyczących sprzedaży do grudnia 2023 r. Ford sprzedał 39 858 SUV-ów Mustang Mach-E i 107 372 pickupów Lightning. Wydaje się, że oznacza to około 150 000 kwalifikujących się konsumentów.

Ford nie podał szczegółów dotyczących kosztów związanych z zakupem konwertera. Producent samochodów Dearborn powiedział, że zależy to od tego, ile osób zamówi adapter.

„Jesteśmy zdeterminowani zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć Forda i doprowadzić Forda do poziomu ładowarek Tesli” – powiedział w zeszłym roku dyrektor generalny Tesli, Elon Musk.

więcej: Ford podpisuje umowę na sprzedaż 1000 SUV-ów F-150 Lightning i Mustang Mach-E

więcej: Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, tweetuje o tym, jak Ford Super Duty ratuje Teslę Cybertruck w wirusowym wideo

READ  Elon Musk twierdzi, że znalazł nowego CEO Twittera

Uprawnieni właściciele będą mogli zarezerwować bezpłatny adapter już od tej wiosny. Kwalifikują się właściciele pojazdów z roku modelowego 2021–24, powiedział dziennikowi Detroit Free Press rzecznik Forda, Dan Barbosa.

Ford powiedział Podobnie jak inni producenci samochodówod 2025 roku przechodzi na uniwersalny system ładowania w modelach pojazdów.

Skontaktuj się z Phoebe Wall Howard: 313-618-1034 lub pod adresem [email protected]. Podążaj za nią na X w @phoebesaid