28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wiadomości z branży informacyjnej są coraz ciemniejsze

Wiadomości z branży informacyjnej są coraz ciemniejsze

Nawet jak na standardy branży informacyjnej, której losy podupadły w epoce cyfrowej, ostatnie kilka tygodni było szczególnie ponure dla amerykańskiego dziennikarstwa.

Wybitne gazety, takie jak „Washington Post”, zwalniają dziennikarzy i redaktorów, a we wtorek „Los Angeles Times” zwolnił ponad 20% swojego newsroomu. Oceny kanałów informacyjnych spadły w obliczu niekonkurencyjnych prawyborów prezydenckich. Prestiżowe tytuły, takie jak Sports Illustrated, będące już cieniem siebie, zostały zniszczone z dnia na dzień.

Podczas gdy Amerykanie przygotowują się do roku wyborczego, który będzie charakteryzował się wojnami dezinformacyjnymi, podżeganiem generowanym przez sztuczną inteligencję i debatą na temat przyszłości demokracji, główny nurt branży informacyjnej – niegdyś de facto strażnika i moderatora dyskursu publicznego – walczy o utrzymanie się na powierzchni.

Ból jest szczególnie widoczny na poziomie społeczności. Według Reutersa średnio co dwa tygodnie zamyka się pięć lokalnych gazet Szkoła Medill na Uniwersytecie Northwestern, gdzie ponad połowę amerykańskich hrabstw nazywa się obecnie pustyniami informacyjnymi i mają ograniczony dostęp do wiadomości o swoich rodzinnych miastach. Spośród 1100 publicznych stacji radiowych i ich oddziałów tylko jedna na pięć zajmuje się dziennikarstwem lokalnym.

„W czasie, gdy Ameryka potrzebuje bardziej solidnych relacji informacyjnych niż kiedykolwiek wcześniej, głęboko niepokojące jest obserwowanie, jak siły gospodarcze poruszają się tak agresywnie przeciwko tradycyjnym źródłom wiadomości” – stwierdził. Andrzej Haywardbyły prezes CBS News, który współpracuje z grupą badaczy z MIT nad badaniem przyszłości wiadomości i informacji.

„To nie tylko kwestia obaw” – dodał. „to jest niebezpieczne.”

Spadek ten trwa od lat, ale splot bolesnych wyzwań doprowadził do obecnej rzezi.

Amerykanie cierpią z powodu zmęczenia mediami, ponieważ są zasypywani najważniejszymi wiadomościami, takimi jak zbliżające się wybory i wojny na Bliskim Wschodzie i Ukrainie. Osoby śledzące wiadomości coraz częściej zwracają się do mediów społecznościowych i stron skierowanych przeciwko establishmentowi, które istnieją poza istniejącymi organizacjami.

Firmy wydają więcej swoich budżetów reklamowych, aby dotrzeć do użytkowników na dużych platformach technologicznych, takich jak Instagram i Google, które z kolei stają się mniej wiarygodne w odsyłaniu czytelników do tradycyjnych źródeł wiadomości. Twitter, obecnie X, pozbywa się użytkowników I jego znaczenie po chaotycznym przejęciu przez Elona Muska, gdy Google i Meta zwolniły kluczowych pracowników działu wiadomości, a szef aplikacji Threads na Instagramie powiedział, że nie będzie ona skupiać się na wiadomościach.

READ  Liczby Powerball z soboty, 23 września 2023 r.: jackpot o wartości 750 milionów dolarów

Problemy dotknęły także poziom korporacyjny.

Wzrost popularności streamingu i spadek oglądalności filmów doprowadził do zaciśnięcia pasa w spółkach-matkach wielu mediów. Disney, właściciel ABC News, zwolnił w zeszłym roku tysiące pracowników. Ponieważ NBCUniversal traci widzów ze swojego niegdyś potężnego działu telewizji kablowej, NBC News Zwolniony – tymczasowo zwolniony W tym miesiącu kilkudziesięciu pracowników. Tę wiadomość przekazała CNN, należąca do Warner Bros. W zadłużonym Discovery doszło do serii zwolnień. Według osoby zaznajomionej z dyskusjami Paramount, właściciel CBS News, również planuje znaczne cięcia.

„The New York Times”, „The New Yorker” i „The Boston Globe” odniosły sukces, przyciągając abonentów cyfrowych, a niszowe start-upy oparte na subskrypcji, które w dużej mierze skupiają się na jednej branży, oferują pewne zielone możliwości, takie jak The Information for Tech, Informacje dla technologii i Informacje dla technologii. Anklera dla Hollywood.

Jednak atak bolesnych nagłówków jest złowieszczym sygnałem wysiłków branży informacyjnej, szerzej rozumianej, na rzecz opracowania zrównoważonych modeli biznesowych.

„Washington Post” i „Los Angeles Times” wydawały się gotowe na powrót po tym, jak każdą gazetę kupił znający się na technologii miliarder, co było rodzajem dobroczyńcy finansowego, który – jak ma nadzieję branża – będzie ratunkiem w obliczu spadających przychodów z druku. W obu gazetach nastąpiły walki o pracę i nagrody Pulitzera.

Ale obaj stracili w ubiegłym roku dziesiątki milionów dolarów. W tym miesiącu Kevin Merida, powszechnie szanowany redaktor „Los Angeles Times”, złożył rezygnację ze stanowiska po kłótni z właścicielem gazety, dr Patrickiem Soon-Shiongiem. Potem przyszły masowe zwolnienia.

The Post tnie koszty pod rządami swojego właściciela-miliardera, założyciela Amazona, Jeffa Bezosa. Popularność gazety wzrosła za rządów Trumpa, ale nie udało jej się jej oprzeć na wzroście liczby abonentów. Na krótko przed nowym rokiem „The Post” ogłosił, że 240 pracowników zgodziło się na wykupy.

Największą gazetę w stanie Maryland, Baltimore Sun, również czeka niepewna przyszłość. Został sprzedany w tym miesiącu Davidowi D. Smith, biznesmen prowadzący konserwatywną grupę Sinclair Broadcast. Wielu reporterów „The Sun” obawia się, że pan Smith narzuci gazecie swoje interesy polityczne, którą, jak niedawno przyznał, prawie nie czytał przez ostatnie 40 lat.

Świat magazynów nie był na to odporny. W zeszłym tygodniu magazyn Sports Illustrated, niegdyś gigant dziennikarstwa sportowego, którego okładka była upragnioną nagrodą dla największych sportowców świata, oświadczył, że całkowicie zwolni większość swoich pracowników, a jego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ właściciele rozważali udzielenie licencji na posiadłość inwestorzy Nowi. Kilka dni temu Condé Nast połączył Pitchfork, niegdyś króla twórcy inteligentnej muzyki, z magazynem GQ i zwolnił pracowników, w tym redaktora naczelnego.

We wtorek uzwiązkowieni pracownicy Condé Nast zorganizowali strajk i protest w siedzibie firmy w World Trade Center. Magazyn Time, którego właścicielem jest miliarder Marc Benioff, założyciel Salesforce, również zaczął w tym tygodniu zwalniać pracowników.

Najnowsze złe wiadomości są w pewnym sensie kontynuacją tego, co wydarzyło się w zeszłym roku. W 2023 r. Interesuje się handlem, Los Angeles Times i NPR zwolniły co najmniej 10 procent personelu; Sekcja aktualności BuzzFeed została zamknięta; Wiadomości Corp Odciąć 1250 osób; National Geographic zwolniło resztę personelu pisarzy; Vox Media przeszło dwa Rundy zwolnień. Vice Media ogłosiło upadłość. Popular Science zamknął swój magazyn internetowy. Oraz ESPN i Condé Nast i Wiadomości Yahoo Wszystkie funkcje cięcia.

„Nowa rzeczywistość zakorzeniła się w tradycyjnych mediach, zarówno wśród potężnych firm poligraficznych należących do miliarderów, jak i niektórych czołowych krajowych graczy cyfrowych, którzy zdobyli takie wyróżnienie dziesięć lat temu” – powiedział Ken Doctor, przedsiębiorca i analityk mediów.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku, dane handlowe, Bank of Japan

Obecnie branża informacyjna przygląda się nowym przeszkodom, jakie stwarza technologia sztucznej inteligencji. Niektóre media wyraziły obawę, że algorytmy sztucznej inteligencji, które generują improwizowane odpowiedzi na pytania czytelników, mogą zastąpić internetowe serwisy informacyjne jako źródła bieżących wydarzeń.

„The New York Times” pozwał OpenAI i Microsoft za naruszenie praw autorskich, argumentując, że miliony artykułów opublikowanych przez „The Times” zostały wykorzystane do szkolenia automatycznych chatbotów, które obecnie konkurują jako dostawcy informacji. Niektórzy wydawcy, tacy jak Axel Springer, zawarli umowy z OpenAI w celu otrzymywania rocznych płatności za korzystanie z ich archiwów cyfrowych.

Jeśli jest jeden jasny punkt, mogą to być wiadomości w lokalnej telewizji.

Chociaż lokalne stacje telewizyjne mają swoje własne problemy — duże obciążenie dziennikarzy pracą, nawet przy stagnacji wynagrodzeń — wiele z nich wciąż jest w lepszej sytuacji niż lokalne gazety, mówi Heyward, były szef CBS News. Obecnie pracuje jako konsultant dla wielu lokalnych gazet. Lokalne agencje informacyjne.

„Wiadomości lokalnej telewizji zawierają wiele wiadomości” – powiedział. „W rzeczywistości na każdym rynku, dowolnej wielkości, działają od trzech do czterech konkurujących ze sobą newsroomów, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do lokalnej gazety, gdzie rynek ma szczęście, że taki istnieje. Jeśli tak się stanie, będzie to na ogół cień samego siebie. ”

Fundacja Gallupa i Knighta Badanie w 2023 r Okazało się, że Amerykanie znacznie bardziej ufają lokalnym źródłom wiadomości niż krajowym organizacjom medialnym. Tylko 19% Amerykanów określiło w ankiecie Instytutu Gallupa swoje zaufanie do dziennikarzy jako „wysokie” lub „bardzo wysokie”. Wydany w tym tygodniuSpadek o dziewięć punktów w porównaniu z czterema laty temu.

„Nie można tego przedstawiać jako fałszywej wiadomości” – powiedział Hayward o lokalnych mediach. „Jeśli w Elm i Maple jest zepsuta sygnalizacja świetlna, ludzie o tym wiedzą i nie ma alternatywnych faktów. Amerykanom trudno jest znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia, ale na lokalnym rynku ją mają.”