19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Węgry zakazują kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Polsce z powodu zakłóceń podczas meczu Anglii na Wembley | Wiadomości piłkarskie

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, nie będą mogli uczestniczyć w finałowych eliminacjach do Mistrzostw Świata w Polsce 15 listopada.

Podczas meczu, który odbył się 12 października, Metropolitan Police poinformowała, że ​​fani za granicą wywołali „niewielkie zamieszanie” po tym, jak funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować osobę za przestępstwo rasistowskiego nadużywania porządku publicznego.

W dokumencie opublikowanym przez FIFA w poniedziałek stwierdzono, że kibice zostaną wykluczeni z meczu na świeżym powietrzu w wyniku niewłaściwego zachowania, a węgierska federacja nałoży grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (tylko 60 000).

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu, I powiedział w oświadczeniu w tym czasie, że „zdecydowanie potępił” zaburzenia na Wembley.

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch domowych meczów FIFA za zamkniętymi drzwiami za rasistowskie maltretowanie angielskich graczy Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią i Polską zostały zawieszone, ponieważ kibice rzucali rakietami na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swój gol.

W lipcu organ zarządzający europejską piłką nożną UEFA zakazała stadionu na dwa mecze dla Węgierskiej Federacji Po śledztwie dotyczącym zachowania ich kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

To pozwolenie będzie miało zastosowanie do ich następnego turnieju UEFA, który rozpocznie się w Lidze Narodów od czerwca przyszłego roku.

Tymczasem kolejny przeciwnik Anglii, Albania, zagra za zamkniętymi drzwiami na swój ostatni mecz kwalifikacyjny 15 listopada w Andorze, po porażce 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

READ  Pomysły na wystrój wnętrza, które możesz podkraść z kasyna

Mecz w Tiranie został zawieszony Po rzuceniu butelek na boisko Carol Sviedersky strzeliła dla Polski w 77. minucie.

Pieniądze Aston Villi wezwano do Polski

Obrońca Aston Villi, Matty Cash, po raz pierwszy znalazł się w polskiej kadrze przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Andorą i Węgrami.

Dzieje się tak po tym, jak 24-latek złożył wniosek o obywatelstwo polskie za pośrednictwem matki i dziadka. Podpisano w zeszłym miesiącu.

Cash po raz pierwszy rozmawiał z polskim FA o możliwości zmiany wiary trzy lata temu i opublikował na Instagramie wiadomość z napisem „najważniejszy i dumny dzień” po otrzymaniu obywatelstwa.

Potwierdził wezwanie w polskim tweecie w poniedziałek.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w eliminacjach Grupy I do Mistrzostw Świata z trzema punktami straty, a 12 listopada zmierzy się z Andorą we własnym meczu z Węgrami 15 listopada.