17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Węgierscy kibice zbanowani po starciu z policją podczas meczu Anglii na mundialu w Polsce

Węgierscy kibice otrzymali zakaz gry w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Polsce po starciu z policją podczas remisu z Anglią na Wembley w zeszłym miesiącu.

  • Węgierscy kibice ścierają się z policją podczas remisu z Anglią
  • Mężczyzna został aresztowany po drobnym nieszczęściu na Wembley w zeszłym miesiącu
  • FIFA zabroniła węgierskim kibicom udziału w finałowym starciu mundialu z Polską
  • Węgry FA ukarały grzywną w wysokości 60 000 funtów za przestępstwo „na tle rasowym”


Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, zostali wykluczeni z udziału w finałowych eliminacjach Mistrzostw Świata 15 listopada w Polsce.

Podczas meczu, który odbył się 12 października, Metropolitan Police poinformowała, że ​​po tym, jak władze wkroczyły na trybunę, aby aresztować osobę za przestępstwo naruszania porządku publicznego na tle rasowym, doszło do „drobnego zamieszania” ze strony fanów za granicą.

Dokument wydany przez FIFA w poniedziałek potwierdził, że kibice zostaną wykluczeni z meczu poza miastem w wyniku niewłaściwego zachowania, a federacja węgierska nałożyła również grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (tylko 60 000).

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas remisu z Anglią na Wembley, zostaną wykluczeni z finałowej rundy eliminacyjnej Mistrzostw Świata przeciwko Polsce.

Trzy Lwy zremisowały z Węgrami 1:1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w zeszłym miesiącu.

Trzy Lwy zremisowały z Węgrami 1:1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w zeszłym miesiącu.

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu i oświadczyła w ówczesnym oświadczeniu, że „zdecydowanie potępiła” incydent na Wembley.

READ  Heinen chce nowej pracy w Polsce! Jest oficjalne potwierdzenie. „Główna miłość”

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch domowych meczów FIFA za zamkniętymi drzwiami za rasistowskie maltretowanie angielskich graczy Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Węgierscy kibice zostali już wykluczeni z dwóch meczów u siebie – jeden z nich został zawieszony

Węgierscy kibice zostali już wykluczeni z dwóch meczów u siebie – jeden z nich został zawieszony

W 2020 roku UEFA, organ zarządzający europejską piłką nożną, nałożyła na federację węgierską zakaz dwóch meczów po śledztwie prowadzonym przez federację węgierską w Budapeszcie i Monachium podczas turnieju Euro 2020.

To pozwolenie będzie miało zastosowanie do ich następnego turnieju UEFA, którym będzie Liga Narodów, która rozpocznie się w czerwcu przyszłego roku.

Tymczasem kolejny przeciwnik Anglii, Albania, zagra za zamkniętymi drzwiami na swój ostatni mecz kwalifikacyjny 15 listopada w Andorze, po porażce 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

Mecz w Tranie został zawieszony po tym, jak po golu Carola Schwitzerskiego dla Polski w 77. minucie na boisko wrzucono butelki.