25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Węgierski Orbán skazany za uwagi „rasy mieszanej”

Węgierski Orbán skazany za uwagi „rasy mieszanej”

Węgierski premier Viktor Orban stoi w obliczu sprzeciwu w związku z komentarzami, jakie wygłosił na temat krajów „mieszanej rasy” podczas weekendowego wydarzenia.

Podczas przemówienia na Letnim Wolnym Uniwersytecie i Obozie Studenckim Bálványos, Orbán, znana postać wśród amerykańskich konserwatystów, która ma przemawiać na Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych (CPAC) w przyszłym miesiącu, Powiedział, że imigracja Ma ogromny wpływ na Europę i Zachód, zakładając, że „te kraje nie są już państwami: są niczym więcej niż zgromadzeniem narodów”.

W takim wielorasowym kontekście kryje się tu ideologiczna sztuczka, o której warto opowiedzieć i się na niej skupić. Internacjonalistyczna lewica posługuje się ideologicznym chwytem: twierdzą, że Europa jest z natury zamieszkana przez ludy mieszanych ras. „To historyczny i semantyczny wyczyn, ponieważ myli dwie różne rzeczy” – powiedział Urban w swoim przemówieniu.

Istnieje świat, w którym narody europejskie mieszają się z tymi spoza Europy. Teraz jest to świat rasy mieszanej. I jest nasz świat, w którym ludzie z Europy mieszają się ze sobą i poruszają, pracują i przemieszczają się”.

Skrajnie prawicowy Orbán, kluczowy sojusznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, również użył swojej retoryki, by wezwać zachodnie mocarstwa do poparcia Ukrainy podczas trwającej w tym kraju wojny Rosji.

Stowarzyszenie Węgierskich Gmin Żydowskich, największa organizacja żydowska w kraju, powiedział komentarze „powoduje poważne zaniepokojenie” w ich społeczności.

„W świetle niezwykle trudnego okresu, przed którym stoi nasz kraj, Mazehesh uważa, że ​​szczególnie ważne jest zapobieganie eskalacji dyskusji publicznych poprzez utrzymywanie dialogu” – napisano w oświadczeniu organizacji, dodając, że jej prezes Andras Heisler poprosił o rozmowę z Orbanem. o oświadczeniach.

„Jest to nie tylko w interesie społeczności żydowskiej, ale także w interesie społeczności węgierskiej. Zgodnie z żydowskimi prawami religijnymi, Mazsihisz solidaryzuje się ze wszystkimi społecznościami wyróżniającymi się duchem ludzkości”.

Rumuński minister spraw zagranicznych Bogdan Aurescu określił komentarze jako „nie do przyjęcia” i „niefortunne”, gdzie Zgłoszone przez Politico.

READ  Biden: Chipy SKORean są wzorem dla głębszych więzi z Azją

„Oczywiście nie możemy się z nimi zgodzić” – powiedział Orescu.

Orbán, który pełni obecnie swoją czwartą kadencję jako premier Węgier, był Ogłoszony na początku tego miesiąca Jako mówca w CPAC, organizacja powiedziała w oświadczeniu dla The Hill w tym czasie, że był „wiodącym głosem” dla tych w Europie walczących o „suwerenność narodową”.

„On i prezydent Trump mieli wyjątkową relację, ponieważ obaj rozumieją, że nie powinni nas kontrolować [United Nations], [European Union]lub radykalni lub przebudzeni właściciele korporacji lub miliarderzy, którzy wierzą, że zwykłym ludziom nie można ufać w podejmowaniu własnych decyzji”, powiedziała grupa, dodając: „Nie możemy się doczekać, aż premier Orban wyjaśni słuchaczom CPAC i ludziom na całym świecie, w jaki sposób skutecznie walczy z radykalną lewicą w Europie”.

The Hill zwrócił się do CPAC o dalsze komentarze.