20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

We wtorek Trump Truth Social rozpoczyna notowania na giełdzie Nasdaq

We wtorek Trump Truth Social rozpoczyna notowania na giełdzie Nasdaq

NOWY JORK (AP) – grupa medialno-technologiczna Trumpa, której głównym produktem jest serwis społecznościowy Prawda społecznaRozpoczęcie handlu na giełdzie Nasdaq zaplanowano na wtorek.

Zostało to zatwierdzone przez akcjonariuszy Digital World Acquisition Corp, spółki fasadowej notowanej na giełdzie Umowa fuzji Z działaniami medialnymi Trumpa podczas piątkowego głosowania.

Akcje spółek cyfrowych charakteryzują się zmiennością. W piątek po zatwierdzeniu fuzji akcje spadły o 13,7%. W poniedziałek wzrosła o 35,2% do 49,95 dolarów.

Były prezydent Donald Trump będzie właścicielem większości połączonej firmy – czyli prawie 79 milionów akcji o wartości prawie 4 miliardów dolarów.

Trump nie będzie mógł Wydawać pieniądze Jego udziały w spółce z siedzibą w Palm Beach na Florydzie wchodzą w życie natychmiast, chyba że zarząd spółki dokona zmian w klauzuli „wstrzymywania”, która zabrania osobom posiadającym dostęp do poufnych informacji firmy sprzedaży nowo wyemitowanych akcji przez sześć miesięcy.

Były prezydent był w poniedziałek w Nowym Jorku, aby wziąć udział w przesłuchaniu w sprawie karnej dotyczącej nielegalnych pieniędzy. W innym miejscu Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku Została zmniejszona do 175 milionów dolarów Co musi wpłacić w gotówce lub kaucji, odwołując się od wyroku w sprawie oszustwa cywilnego na kwotę 454 milionów dolarów.

Prawda społeczna Uruchomiony w lutym 2022 rrok po Trumpie Zablokowany na głównych platformach społecznościowych W tym Facebook i X, dawniej Twitter, po powstaniu 6 stycznia na Kapitolu USA. Od tego czasu wrócił do obu, ale pozostał przy Truth Social. Trump promował Truth Social na tej samej platformie, publikując w piątek „I love Truth Social”.

Trump Media nie ujawnił jeszcze liczby użytkowników Truth Social, ale teraz, gdy firma jest notowana na giełdzie, ujawnionych zostanie więcej informacji. Firma badawcza Sameweb szacuje, że w lutym miała prawie 5 milionów aktywnych użytkowników telefonów komórkowych i Internetu. To znacznie mniej niż w przypadku TikToka wynoszącego ponad 2 miliardy i 3 miliardy w przypadku Facebooka, ale wciąż więcej niż w przypadku innych konkurentów korzystających z technologii alternatywnych, takich jak Parler, który nie połączony Od około roku planuje jednak powrót, czyli Gettr, który w lutym odwiedziło niecałe 2 miliony osób.

READ  Samsung publikuje prognozy na czwarty kwartał 2023 roku, spodziewa się 35% spadku zysków

Trump Media stracił 49 milionów dolarów w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku, kiedy wygenerował zaledwie 3,4 miliona dolarów przychodów i musiał zapłacić 37,7 miliona dolarów kosztów odsetek.

Wspólne zapasy Karta Trumpa Grupa Media & Technology będzie notowana pod symbolem akcji „DJT”.

___

Ta historia została zaktualizowana, aby skorygować fakt, że kwota obligacji Trumpa, a nie wyrok, w procesie cywilnym została obniżona do 175 milionów dolarów.