26 kwietnia, 2024

Warriors utrzymują zwycięstwo w piątym meczu i prowadzą w serii 3:2 dla Kings

Warriors odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu nad Kings. (Ezra Shaw / Getty Images)

Po historycznie słabym początku serii, Golden State Warriors byli o krok od zwycięstwa, by zdenerwować Sacramento Kings.

Warriors rozegrali piąty mecz rundy otwarcia z Kings 123:116 w środę wieczorem w Golden 1 Center. Wygrana, trzecia z rzędu wygrana Warriors, daje im teraz prowadzenie w serii 3:2 i utrzymuje obronę tytułu.

Z drugiej strony Kings są teraz poważnie zagrożeni utratą prowadzenia 2: 0 w swoim pierwszym występie w play-off od 17 lat. Warriors wygrali 14 z ostatnich 15 meczów w Chase Center, ponieważ mecz 6 zaplanowano na piątkowy wieczór.

Warriors zebrali się, utrzymując późno do 31 punktów od Steve’a Curry’ego

Kings wskoczyli wcześnie, utrzymując nawet 10-punktową przewagę pod koniec pierwszej kwarty. To było jednak największe, jakie dostałem. Warriors zakończyli pierwszą połowę z prowadzeniem 11:0, co dało im czteropunktową przewagę. Klay Thompson stracił 11 ze swoich 16 punktów zdobytych w pierwszej połowie w drugiej kwarcie, trafiając 4 z 6 zza łuku.

Warriors również podwyższyli ten wynik do dziewięciu po trzeciej kwarcie, a następnie szybko podwyższyli obie liczby na początku czwartej kwarty.

To Malik Mnich w pojedynkę sprowadził Królów z powrotem w połowie czwartego. Monk zapoczątkował bieg 13-2 w połowie okresu, zdobywając wszystkie oprócz czterech punktów w tym okresie, by nagle przerwać mecz do jednego punktu. Jedyny wiadro Warriors w tym prawie pięciominutowym okresie wypadło z lay-upu Gary’ego Paytona.

Dopiero po późnym wybuchu wojownicy w końcu odsunęli królów. Andrew Wiggins uderzył skoczka ze średniego dystansu na 48 sekund przed końcem, co dało Warriors cofnięcie o pięć punktów, po czym Stephen Curry wykorzystał ogromny lay-up i jeden, by nagle dać im ośmiopunktową przewagę. Wtedy było już za późno na Kings Race. Golden State wygrało siedmioma punktami.

READ  BBC zmaga się z kryzysem, ponieważ zasady mediów społecznościowych podsycają bunt

Dearon Fox prowadził Kings z 24 punktami i dziewięcioma asystami, a Domantas Sabonis zakończył mecz z 21 punktami i 10 zbiórkami. Monk zakończył z ławką z 21 punktami.

Curry prowadził Warriors z 31 punktami i ośmioma asystami, ale trafił tylko 2 na 10 z linii za 3 punkty. Thompson dodał 25 punktów, a Wiggins zakończył z 20. Środkowy Warriors Kevon Looney, mimo że tylko dwa razy uderzył piłkę, zebrał 22 zbiórki w wygranej.

Draymond Green, który został zawieszony wcześniej w serii za nadepnięcie na klatkę piersiową Sabonisa i wielokrotne wpadanie w kłopoty z Monkiem w środę wieczorem, dodał 21 punktów z ławki dla Golden State. Zdobył najwięcej punktów w meczu od Bożego Narodzenia 2019 roku.

Mecz 6 z serii rozgrywa się w piątek wieczorem w Chase Center w San Francisco, gdzie zwycięstwo wyśle ​​Warriors do siódmego półfinału Konferencji Zachodniej w ciągu ostatnich dziewięciu lat.