12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Warner Bros. przekłada premierę Dune i Władcy Pierścieni z powodu strajku

Warner Bros. przekłada premierę Dune i Władcy Pierścieni z powodu strajku

LOS ANGELES (Reuters) – Warner Bros. Pictures Co. przełoży listopadową premierę drugiej części wysokobudżetowego „Dunes” na marzec, ponieważ jego gwiazdy nie mogą promować filmu, powiedział rzecznik Warner Bros. Pictures Czwartek. Film podczas strajku hollywoodzkich aktorów.

Decyzja ta jest ciosem dla sieci kin, takich jak AMC Entertainment (AMC.N), Cineplex (CGX.TO) i Cinemark (CNK.N), które wciąż próbują podnieść się po pandemii Covid-19. „Diuna” była jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w ramówce na koniec 2023 roku.

„Dune: Part Two” będzie miał teraz premierę 15 marca, czyli w dniu zarezerwowanym dla filmu Warner Bros. „Godzilla x Kong: The New Empire”. Premiera filmu o potworach została przesunięta na 12 kwietnia.

W efekcie animacja „Władca Pierścieni”, której premiera miała nastąpić w kwietniu, została przeniesiona na grudzień.

W Dune: Part Two występują Zendaya i Timothée Chalamet w sequelu science-fiction opartym na powieści Franka Herberta z 1965 roku, opowiadającej o międzygalaktycznej walce o kontrolę nad cennym zasobem. Pierwsza część, która ukazała się w 2021 roku podczas pandemii, zarobiła w światowym box office 402 miliony dolarów.

Od czasu przyłączenia się do strajku i odejścia 14 lipca czołowe gwiazdy odmówiły promowania swoich nadchodzących projektów.

Strajk aktorów skłonił inne studia filmowe do dostosowania harmonogramów filmów pod nieobecność celebrytów, którzy mogliby pojawiać się na czerwonych dywanach lub w talk show, aby wywołać szum.

Sony Pictures (6758.T) zmieniło strategię i wypuściło Dumb Money, film oparty na historii zwykłych inwestorów, którzy pokonali inwestorów z Wall Street i wzbogacili się na akcjach sprzedawcy gier wideo i elektroniki GameStop.

READ  Hilary Swank w uroczym walentynkowym poście ujawnia imiona swoich synów i córki bliźniaków

Pierwotnie premiera filmu w całym kraju miała nastąpić 22 września, chociaż studio przyjęło strategię wolniejszego wydawania, aby wzbudzić reakcje publiczności. Film trafi na ograniczoną liczbę ekranów w Nowym Jorku i Los Angeles 15 września, a jego premiera w całym kraju nastąpi 6 października.

Całkowita oglądalność filmów w tym roku utrzymuje się poniżej poziomu sprzed pandemii, pomimo dużego nacisku, jaki tego lata wywołało szaleństwo „Barbenheimera” wokół filmów „Barbie” i „Oppenheimer”.

Inne ważne filmy w harmonogramie na rok 2023 to między innymi Cuda Walta Disneya, prequel Igrzysk Śmierci Lionsgate (LGFa.N) oraz Wonka, kolejny film Warner Bros., w którym także występuje. Chalamet.

Strajk Writers Guild of America (WGA), który rozpoczął się 2 maja, wstrzymał większość scenariuszy telewizyjnych i niektóre zdjęcia filmowe.

Doniesienia: Lisa Richwine w Los Angeles; Redakcja: Chris Reese i Matthew Lewis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę