25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street zamknęła się niżej po protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej

Wall Street zamknęła się niżej po protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej

Ekran wyświetla wykres akcji na stacji roboczej na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 6 kwietnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Protokoły: Fed „ogólnie zatwierdził” 95 miliardów dolarów w miesięcznych spływach miesięcznych
  • Sektor technologiczny, malejące udziały wzrostowe
  • Sektory obronne rosną, na czele z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej
  • Indeksy w dół: Dow 0,42%, S&P 0,97%, Nasdaq 2,22%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street spadły w środę, z gwałtownymi spadkami w sektorze technologii i innych wzrostowych akcji, kilka minut po marcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, zwiększając uwagę inwestorów na planach amerykańskiego banku centralnego w zakresie walki z inflacją.

Zaawansowana technologia Nasdaq (dziewiętnasty) Drugi dzień z rzędu odnotował spadek o ponad 2%.

Protokół z posiedzenia Fed w dniach 15-16 marca pokazał, że politycy skupiają się na planach obniżenia ogromnego bilansu banku centralnego już w przyszłym miesiącu. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Główne indeksy na Wall Street były już solidnie niższe przed opublikowaniem protokołu, bazując na spadkach z poprzedniego dnia, kiedy komentarze gubernatora Fed, Laela Brainarda, wzbudziły obawy, że Fed podejmie bardziej agresywne działania w celu walki z inflacją.

„Fed jest zdeterminowany, aby powstrzymać inflację i możemy tylko mieć nadzieję i modlić się, że nastąpi miękkie lądowanie dla gospodarki, a nie twarde, które pchnie nas w recesję”, powiedział Tim Greske, starszy strateg portfelowy w Ingalls. & Snydera.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s spadł o 144,67 punktu, czyli 0,42%, do 3 4496,51 punktu (.SPX) Stracił 43,97 pkt, czyli 0,97%, do 4481,15 pkt, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 315,35 punktu, czyli 2,22%, do 13 888,82 punktu.

READ  Krosna Dow futures, odbicie bitcoinów do 20 000 $; Strzeż się niedźwiedzia

technologia (.SPLRCT) i uznanie konsumentów (.SPLRCD) Oba sektory spadły o 2,6%, podczas gdy indeks wzrostu S&P 500 spadł (.IGX) Spadł o około 2%.

Sektory obronne osiągnęły zyski, na czele z 2% wzrostem w sektorze użyteczności publicznej (.SPLRCU) i 1,6% wzrost na opiekę zdrowotną (.SPXHC) i nieruchomości (.SPLRCR).

Indeksy Wall Street spadły już drugi dzień z rzędu, zanim uważnie obserwowane minuty, ponieważ inwestorzy nadal przetrawiali komentarze Brainarda z wtorku.

Brainard powiedziała, że ​​spodziewa się, że połączenie podwyżek stóp procentowych i szybkiego spływu bilansów doprowadzi do „bardziej neutralnej pozycji” amerykańskiej polityki pieniężnej jeszcze w tym roku. Czytaj więcej

„Jest to jeden z bardziej pesymistycznych członków FOMC, więc jeśli chodzi o agresywne eliminowanie presji inflacyjnych za pomocą bardziej agresywnej polityki i zaostrzania stóp procentowych, myślę, że to trochę zaskoczyło rynek i myślę, że ty” będę musiał powiedzieć, że Anthony Saglimpin, strateg rynkowy”, powiedział Anthony Saglimpin, strateg rynkowy. Global at Ameriprise: „Obserwujemy, że to trwa nadal”.

Perspektywa bardziej jastrzębiego Fedu doprowadziła do trudnego początku roku dla akcji, zwłaszcza spółek technologicznych i wzrostowych, których wyceny są bardziej podatne na wyższe rentowności obligacji. Kryzys ukraiński spotęgował obawy, zwłaszcza o pogarszającą się inflację wraz ze wzrostem cen surowców.

W aktualnościach firmy JetBlue Airways (JBLU.O) Akcje spadły o 8,7%, ponieważ firma podjęła energiczną obronę swojej niechcianej licytacji o wartości 3,6 miliarda dolarów w celu przejęcia bardzo tanich linii lotniczych Spirit. (Zapisz. N). Czytaj więcej

Spadające emisje przewyższyły liczbę kandydatów na giełdzie nowojorskiej o 2,76 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 2,56 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 osiągnął 41 nowych 52-tygodniowych maksimów i 22 nowe minima; Nasdaq odnotował 41 nowych maksimów i 202 nowe minima.

Na giełdach amerykańskich notowano około 12,6 miliarda akcji, w porównaniu do średniej dziennej wynoszącej 13 miliardów akcji w ciągu ostatnich 20 sesji.

Dodatkowe raporty Louisa Krauskopfa w Nowym Jorku, Noela Randwicha w San Francisco, burmistrza Bansari Kamdara i Praveena Paramasivama w Bengaluru; Edytowanie przez Sriraja Kalovilę, Shunaka Dasguptę i Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.