24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tajemnicza choroba rozprzestrzeniła się na statku wycieczkowym Queen Victoria na 154 osoby

Tajemnicza choroba rozprzestrzeniła się na statku wycieczkowym Queen Victoria na 154 osoby

Aktualności

Na statku wycieczkowym rozprzestrzeniła się tajemnicza choroba układu trawiennego, a obecnie aż 154 osoby na pokładzie cierpią na takie objawy, jak biegunka i wymioty.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom są w trakcie badania rozległej epidemii na pokładzie statku Queen Victoria obsługiwanego przez Cunard Cruise Line, brytyjskie przedsiębiorstwo żeglugowe i wycieczkowe z siedzibą w Southampton w Anglii. Według ABC.

Statek przewożący 1824 pasażerów i 967 członków załogi wypłynął z Fort Lauderdale na Florydzie 22 stycznia i zgodnie z planem dotrze do miejsca docelowego w Honolulu na Hawajach 12 lutego.

Według źródła przyczyny choroby nie są jeszcze znane Center for Disease Control.

W piątek poinformowano, że zachorowało 139 osób, ale w sobotę liczba ta wzrosła do 154, przy czym łącznie było 129 pasażerów i 25 członków załogi.

Przyczyna choroby zakaźnej jest nadal nieznana. Anton – Stock.adobe.com
Zaniepokojony pasażer statku wycieczkowego
Objawy tajemniczej choroby to wymioty i biegunka. NikolitaUnesco – Stock.adobe.com

Cunard Cruise Line potwierdziła, że ​​„wielu gości zgłosiło na pokładzie objawy chorób żołądkowo-jelitowych” i że wdraża protokoły mające na celu zapewnienie „dobrego samopoczucia” osób na pokładzie – podało biuro.

Program sterylizacji statku Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) monitoruje sytuację i rozważa reakcję statku oraz protokoły.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/02/10/news/mystery-illness-on-queen-victoria-cruise-ship-spread-to-154/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Biden planuje walkę z inflacją z prezesem Fed z obawami narodowymi