15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W TSMC postępują prace nad Tensor G5 dla Pixela 10

W TSMC postępują prace nad Tensor G5 dla Pixela 10

W lipcu 2023 roku definitywnie poinformowano, że Google przechodzi z Samsunga na TSMC w przypadku Tensora G5, a dzisiejsze dodatkowe potwierdzenie pokazuje, że prace nad Pixelem 10 są kontynuowane.

Informacja W zeszłorocznych raportach wspomniano, że Google pierwotnie planował mieć swój „pierwszy w pełni spersonalizowany chip” w 2024 r. Terminy dotyczące chipa „Redondo” nie zostały dotrzymane nawet po wycofaniu funkcji i skupieniu się na roku 2025 i „Laguna” – nazwach kodowych chipa . Motyw plażowy.

Mówi się, że tak zwany „Tensor G5” opiera się na procesie produkcyjnym TSMC 3 nm i wykorzystuje wbudowaną technologię Fan-Out w celu zmniejszenia grubości i zwiększenia wydajności energetycznej.

Ciało robota Dzisiaj udostępniłem ogłoszenie/opis z bazy handlowej potwierdzający naturę TSMC i InFO_PoP:

G313-09488-00 IC, SOC, LGA, A0, OTP, V1, InFO POP, NPI-OPEN, CP1/2/3 i FT1/2 i SLT TEST, TSMC, 16 GB SEC, BGA-1573, 1,16 MM

Na dole tak Aaa Wyjaśnienie z komentarzami, co to wszystko oznacza:

Warto zauważyć, że ta wczesna wersja chipa ma 16 GB pamięci RAM Samsunga, podobnie jak Pixel 9 Pro. Do obsługi sztucznej inteligencji generowanej na urządzeniu, takiej jak Gemini Nano i jego nadchodzących funkcji multimedialnych, potrzeba więcej pamięci RAM.

Ciekawe jest też to, że eksporterem był Google na Tajwanie, a importerem Tessolve Semiconductor (dostawca weryfikacji i testowania chipów) w Indiach. Podobnie jak TSMC, Google ma znaczącą obecność w dziedzinie inżynierii sprzętu na Tajwanie, a w zeszłym roku w raporcie wskazano, że większość inżynierów zajmujących się krzemem Tensor pracuje w Indiach.


InFO_PoP, pierwszy w branży stos 3D na poziomie płytki, charakteryzuje się dużą gęstością RDL i TIV, aby połączyć stos AP z pamięcią DRAM dla aplikacji mobilnych. W porównaniu z FC_PoP, InFO_PoP ma cieńszy profil i lepsze parametry elektryczne i termiczne ze względu na brak podłoża organicznego i wytłaczania C4.

TSMC


Gdyby rozwój przebiegł zgodnie z planem, nowe chipy zbiegłyby się z nowym językiem projektowania Pixela 9, aby podkreślić fakt, że Google ma nową generację telefonów.

READ  Odpowiedzi do krzyżówki „New York Times” z 14 września 2023 r

Zamiast tego mówi się, że Tensor G4 jest niewielkim ulepszeniem, które wciąż wprowadza Samsung. To opóźnienie stawia gwiazdkę w tegorocznej ofercie telefonów. Nowy wygląd i funkcje mogą być atrakcyjne, ale ludzie będą myśleć o czekaniu przez kolejny rok na lepszy chip.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.