30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W półfinale USA zmierzą się z Polską, a Grecja z Włochami

W półfinale USA zmierzą się z Polską, a Grecja z Włochami

Ostatnio zaktualizowany: 04 stycznia 2023, 23:35 IST

Stephanos Tsitsipas i Maria Zachary z Grecji (Twitter)

Stany Zjednoczone, Grecja i Polska wygrały swoje miejskie finały i awansowały do ​​finałowej czwórki i dołączyły do ​​wicemistrzów Włoch z najlepszymi wynikami w ostatnich czterech.

Francis Tiafoe pokonał Brytyjczyka Dona Evansa 3:6, 7:5, 6:3 i dał Stanom Zjednoczonym awans do półfinału mieszanego zespołu United Cup w środę. Polska i Grecja awansowały.

Włochy, który zajął drugie miejsce w turnieju o wartości 15 milionów dolarów, który zastąpił krótkotrwały Puchar ATP na otwarcie sezonu 2023, dołączył do ostatniej czwórki z trzema zwycięzcami „miejskich finałów”.

Stany Zjednoczone grają w finale z Polską, a Grecja z Włochami.

Czytaj więcej| Podwójny wiek to dla mnie droga naprzód: Yuki Bhambri z Indii wycofuje się z singli.

Tiafoe dała Amerykanom niepodważalne prowadzenie 3: 1 dzięki swojej trzeciej wygranej z rzędu w sezonie po tym, jak Jessica Pegula pokonała Harriet Dort 6:2, 6:0 w 57 minut. Madison Keys umieściła Stany Zjednoczone na pierwszym miejscu po pokonaniu Katie Swan 2:6, 6:3, 6:4.

Będący w formie Cameron Norrie wyrównał Wielką Brytanię na 1:1, wygrywając 6:4, 5:7, 6:4 z numerem dziewiątym na świecie, Taylorem Fritzem, który następnie w połączeniu z Pegulą pokonał Darta i Evansa.

„To wielka sprawa” – powiedział Tiafoe. „Chcemy zajść głęboko… aby wygrać ten turniej i jest to jeden z kroków w tym kierunku. Dzisiaj było wielkie.

Para mieszana wagi ciężkiej, Ika Sviatek i Hubert Hurcox, wygrała 3:2, wygrywając 6:1, 6:2 z Włochami Lorenzo Musetti i Camillą Rosatello.

Po tym, jak Musetti i Matteo Perettini pokonali Hurcoxa i Daniela Michalskiego, Switek i Magda Linet wygrali swoje pojedynki, dając Polakom remis do dwóch, rozpoczynając emocjonujący finał pod dachem zalanej deszczem Pat Rafter Arena w Brisbane.

„Niesamowite”, powiedział trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema Świątek. „Lepiej wygrywać jako zespół niż indywidualnie. Naprawdę cieszę się, że zrobiliśmy to razem, wysiłek zespołowy się opłacił.

READ  Sadzenie truskawek trwa w Hiszpanii i Polsce

Grek Stefanos Tsitsipas pokonał błąd czasowy po swoim serwisie i pokonał Bornę Soyę 6:0, 6:7(4), 7:5 po „złamanej” piłce, kończąc serię trzech porażek z Chorwatem.

Jednak Grecja zremisowała 2:2, a Tsitsipas i Maria Zachary pokonali Petrę Martic i Bornę Kojo 7:6(6) 6:4, wywołując wielkie świętowanie wśród fanów w Perth.

Półfinały rozpoczną się w piątek w Sydney, a finał dwa dni później.

Czytaj wszystko Najnowsze wiadomości sportowe Tutaj

(Ta historia nie została zredagowana przez pracowników News18 i została opublikowana z kanału konsorcjalnego organizacji informacyjnej)