17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W Kolumbii załamuje się walka byków, powodując śmierć i obrażenia

W Kolumbii załamuje się walka byków, powodując śmierć i obrażenia

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

BOGOTO, Kolumbia – Kilka warstw zatłoczonych trybun na arenie byków runęło Podczas walk byków W centralnej Kolumbii w niedzielę wyjeżdżają cztery Zabici i setki rannych – liczba może wzrosnąć W nadchodzących godzinach – jak przerażeni widzowie zostali uwięzieni pod gruzami.

Do tragedii doszło w El Espinal, małym miasteczku położonym około 95 mil na południowy zachód od Bogoty.

Migawki z rozstania szybko stały się popularne w mediach społecznościowych. Podczas popularnego wydarzenia znanego jako Coralega . pokazano dziesiątki ludzi drażniących się i bawiących się rannym bykiem. nagle, Ustępują trzy poziomy tarasów, Uwięziono pod nim setki mężczyzn, kobiet i dzieci. Podczas gdy ludzie krzyczeli, niektórzy zerwali się z miejsc i pospieszyli z pomocą, próbując usunąć drewno i inne szczątki na bok.

64-letni Hector Ortiz nie mógł uwierzyć w tę scenę. „Ten balkon zaraz się zawali!” krzyknęła stojąca obok niego kobieta. A Obserwował, jak osiem sekcji zaczyna się rozpadać jedna po drugiej, jak kostki domina.

„Gdy zawalił się pierwszy ganek, pociągnąłem następny i tak dalej” – powiedział Ortiz The Washington Post. To brama, przez którą przechodziły byki, powstrzymała upadek. W przeciwnym razie będziemy mówić o znacznie większej tragedii”.

Kolejna walka byków? Meksyk waży zakaz.

Każdego roku biuro burmistrza i prywatne imprezy w El Espinal organizują imprezy z okazji Dnia Świętego Piotra 29 czerwca. Na potrzeby spektaklu, który powstał na karaibskim wybrzeżu, gdy Kolumbia była hiszpańską kolonią, wzniesiono arenę walki byków. W przeciwieństwie do tradycyjnych hiszpańskich walk byków, byki zwykle nie są zabijane w CorralegaA Widzowie są zapraszani do biegania, gdy zwierzę jest jeszcze na ringu.

W miastach takich jak El Espinal impreza stała się popularnym show.

Arena została zbudowana z bambusa gadua, a liczne poziomy były wypełnione widzami. „Struktura bambusa gadua jest bardzo niestabilna” – powiedział Luis Fernando Velez, szef regionalnej agencji obrony cywilnej. „Organizatorzy powinni byli się tego spodziewać”.

READ  Przywódca separatystów bośniackich Serbów przysięga rozerwać swój kraj na kawałki

Velez powiedział, że 50 ochotników z Obrony Cywilnej pracuje nad transportem najciężej rannych spośród 322 rannych widzów z areny do jedynego szpitala w mieście. Pomagał także strażakom i policji. Lokalny system opieki zdrowotnej wysłał do społeczności „czerwony alert”.

Prezydent Kolumbii Ivan Duque wyraził na Twitterze swoje zaniepokojenie ofiarami i wezwał do szybkiego śledztwa.

Wśród zmarłych było 14-miesięczne dziecko. Ponad dwa tuziny dzieci zostało rannych, a inne zaginęły, powiedział Velez, będąc u boku rodziców na arenie byków, gdy konstrukcja się zawaliła. Burmistrz Juan Carlos Tamayo Salas powiedział, że osiem stoisk może pomieścić około 800 osób.

Zatłoczony pogrzeb, walki byków i przesłanie do kenijskiej policji: „Korona nie może powstrzymać kultury”

Zauważono podobny incydent Coralegas Katastrofa w karaibskim mieście Sensiligo. W 1980 roku, kiedy zawaliły się tymczasowe trybuny, zginęło ponad 500 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

„To już miało miejsce w Sensiligo” Prezydent elekt Gustavo Petro napisał na Twitterze, który obejmie urząd w sierpniu. „Proszę lokalne władze o powstrzymanie się od dopuszczenia kolejnych spektakli, gdy umierają ludzie lub zwierzęta”.

Petro wywołał oburzenie jako burmistrz Bogoty, kiedy zakazał walk byków. W niedzielę wydawał się gotowy do stoczenia tej samej bitwy w całym kraju.

Będąc świadkiem katastrofy w niedzielę, Ortiz powiedział: „Myślę, że to koniec Coralega w Espinal”.