30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W Kolumbii załamuje się walka byków, powodując śmierć i obrażenia

W Kolumbii załamuje się walka byków, powodując śmierć i obrażenia

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

BOGOTO, Kolumbia – Kilka warstw zatłoczonych trybun na arenie byków runęło Podczas walk byków W centralnej Kolumbii w niedzielę wyjeżdżają cztery Zabici i setki rannych – liczba może wzrosnąć W nadchodzących godzinach – jak przerażeni widzowie zostali uwięzieni pod gruzami.

Do tragedii doszło w El Espinal, małym miasteczku położonym około 95 mil na południowy zachód od Bogoty.

Migawki z rozstania szybko stały się popularne w mediach społecznościowych. Podczas popularnego wydarzenia znanego jako Coralega . pokazano dziesiątki ludzi drażniących się i bawiących się rannym bykiem. nagle, Ustępują trzy poziomy tarasów, Uwięziono pod nim setki mężczyzn, kobiet i dzieci. Podczas gdy ludzie krzyczeli, niektórzy zerwali się z miejsc i pospieszyli z pomocą, próbując usunąć drewno i inne szczątki na bok.

64-letni Hector Ortiz nie mógł uwierzyć w tę scenę. „Ten balkon zaraz się zawali!” krzyknęła stojąca obok niego kobieta. A Obserwował, jak osiem sekcji zaczyna się rozpadać jedna po drugiej, jak kostki domina.

„Gdy zawalił się pierwszy ganek, pociągnąłem następny i tak dalej” – powiedział Ortiz The Washington Post. To brama, przez którą przechodziły byki, powstrzymała upadek. W przeciwnym razie będziemy mówić o znacznie większej tragedii”.

Kolejna walka byków? Meksyk waży zakaz.

Każdego roku biuro burmistrza i prywatne imprezy w El Espinal organizują imprezy z okazji Dnia Świętego Piotra 29 czerwca. Na potrzeby spektaklu, który powstał na karaibskim wybrzeżu, gdy Kolumbia była hiszpańską kolonią, wzniesiono arenę walki byków. W przeciwieństwie do tradycyjnych hiszpańskich walk byków, byki zwykle nie są zabijane w CorralegaA Widzowie są zapraszani do biegania, gdy zwierzę jest jeszcze na ringu.

W miastach takich jak El Espinal impreza stała się popularnym show.

Arena została zbudowana z bambusa gadua, a liczne poziomy były wypełnione widzami. „Struktura bambusa gadua jest bardzo niestabilna” – powiedział Luis Fernando Velez, szef regionalnej agencji obrony cywilnej. „Organizatorzy powinni byli się tego spodziewać”.

READ  Samorządy lokalne w Chinach znajdują nowe sposoby pozyskiwania pieniędzy w związku z obawami o zadłużenie

Velez powiedział, że 50 ochotników z Obrony Cywilnej pracuje nad transportem najciężej rannych spośród 322 rannych widzów z areny do jedynego szpitala w mieście. Pomagał także strażakom i policji. Lokalny system opieki zdrowotnej wysłał do społeczności „czerwony alert”.

Prezydent Kolumbii Ivan Duque wyraził na Twitterze swoje zaniepokojenie ofiarami i wezwał do szybkiego śledztwa.

Wśród zmarłych było 14-miesięczne dziecko. Ponad dwa tuziny dzieci zostało rannych, a inne zaginęły, powiedział Velez, będąc u boku rodziców na arenie byków, gdy konstrukcja się zawaliła. Burmistrz Juan Carlos Tamayo Salas powiedział, że osiem stoisk może pomieścić około 800 osób.

Zatłoczony pogrzeb, walki byków i przesłanie do kenijskiej policji: „Korona nie może powstrzymać kultury”

Zauważono podobny incydent Coralegas Katastrofa w karaibskim mieście Sensiligo. W 1980 roku, kiedy zawaliły się tymczasowe trybuny, zginęło ponad 500 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

„To już miało miejsce w Sensiligo” Prezydent elekt Gustavo Petro napisał na Twitterze, który obejmie urząd w sierpniu. „Proszę lokalne władze o powstrzymanie się od dopuszczenia kolejnych spektakli, gdy umierają ludzie lub zwierzęta”.

Petro wywołał oburzenie jako burmistrz Bogoty, kiedy zakazał walk byków. W niedzielę wydawał się gotowy do stoczenia tej samej bitwy w całym kraju.

Będąc świadkiem katastrofy w niedzielę, Ortiz powiedział: „Myślę, że to koniec Coralega w Espinal”.