24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W Bydgoszczy rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE 2023

W Bydgoszczy rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE 2023

Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet FIDE rozpoczęły się 5 września w Bydgoszczy ceremonią otwarcia, która odbyła się w bardzo miłej i komfortowej atmosferze.

Wydarzenie odbyło się w obecności Grażyna SzabelskaWładza absolutna, reprezentacja województwa gujawsko-pomorskiego Mateusz Morawiecki, Premier RP. i brał udział Gunnara Bjornsona – Przedstawiciel Techniczny FIDE i Wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowej, Anastazja SorokinaPrzewodnicząca Komisji Kobiet FIDE, Heshama Elkendiego – Prezydent Egipskiej Federacji Szachowej, Jana CucynyByły Prezes Polskiego Związku Szachowego i Macieja CybulskiegoDyrektor Konkursu.

Radosław JedinakPrezes PZPR wygłosił pierwsze przemówienie, w którym przywitał dwanaście grup uczestników i zachęcił je nie tylko do dania z siebie wszystkiego na szachownicy, ale także do znalezienia czasu na zwiedzanie miasta i jego bogactwa architektonicznego. życia kulturalnego i przywieźli do domu wspaniałe wspomnienia z wizyty w Polsce.

Następnie władza została zrównana z ziemią Łukasz Durlage, Sekretarz Generalny FIDE podkreślił zaangażowanie Premiera w umożliwienie zorganizowania wydarzenia i wskazał, że Polska ma potencjał do zorganizowania w przyszłości jeszcze lepszych wydarzeń.

Grażyna Szabelska Wygłosił przemówienie końcowe, w którym odczytał list Premiera RP Mateusz Morawiecki Do Uczestników i Sponsorów:

„Panie i panowie, w przyszłym tygodniu będziemy mieli okazję zobaczyć ekscytujące bitwy pomiędzy dwunastoma czołowymi kobiecymi drużynami szachowymi, walczącymi o tytuł najlepszej drużyny na świecie. Wszystko dzięki Mistrzostwom Świata Kobiet w Szachach Drużynowych. Rozpoczynają się dzisiaj a w tym roku na ziemiach polskich, w gościnnej Bydgoszczy, serdecznie witam wszystkie zespoły i serdecznie gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych zawodach.

Szachy to wyjątkowa gra, często nazywana „grą królewską”. Uczy nas prawdziwych królewskich cech – strategicznego myślenia i przewidywania. Wymaga koncentracji, wiedzy, ciągłego doskonalenia i opanowywania słabych stron. Szachy są powszechnie uważane za szlachetną grę i synonim mądrości.

Jednocześnie szachy to prawdziwa postać. Zmusza do zmierzenia się z własnymi słabościami, ustala właściwą hierarchię wartości, uczy dążenia i wzmacnia wiarę we własne siły. Doskonale ilustruje to popularna wśród wielu graczy maksyma: „Jeśli chcesz poznać człowieka, jego cechy charakterystyczne, mocne i słabe strony, zagraj z nim w szachy”.

Szanowni Państwo, nadchodzące Mistrzostwa Świata Kobiet w Szachach Drużynowych to prawdziwe święto dla pasjonatów szachów. Przy tej okazji pragnę wyrazić wdzięczność organizatorom konkursu oraz wszystkim, którzy wsparli wysiłki związane z jego przygotowaniem.

Sportowcom biorącym udział w tym turnieju życzę, aby przebiegł on w duchu fair play i dał wiele satysfakcji z bitew, w których będziecie brać udział w nadchodzących dniach. Chciałbym serdecznie pogratulować zawodnikom, którzy zdobyli mistrzostwo oraz wszystkim biorącym udział drużynom. Niech te prestiżowe mecze zapiszą się złotymi literami w Waszej pamięci i na ścieżce Waszych sportowych osiągnięć.

Gratuluję wszystkim obecnym na ceremonii otwarcia mistrzostw.

Losowanie obu grup dało następujące pary w Rundzie 1:

READ  Polska przedstawia sieć O-RAN 5G dla Przemysłu 4.0, obsługiwaną przez IS-Wireless | Wanilia Plus

Staw A

Indie – Francja
Kazachstan – Egipt
Ukraina – Gruzja

Basen b

Bułgaria – FIDE USA
USA – Niemcy
Chiny – Polska

Spotkanie techniczne z liderami zespołów odbędzie się jutro, 6 września o godzinie 10:00. Pierwsza runda fazy grupowej rozpocznie się o godzinie 15:00 CEST. Relację na żywo i pełne informacje o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie: worldwomenteams.fide.com.

O Bydgoszczy

Położona w północnej Polsce, niecałe 200 km od stolicy Warszawy, Bydgoszcz położona jest u zbiegu rzek Wisły i Brdy. Liczące 350 000 mieszkańców lotnisko obsługuje własne lotnisko krajowe. Bogate architektonicznie miasto Bydgoszcz jest siedzibą kilku uniwersytetów, takich jak Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz oranżeria. Oprócz tętniącego życia kulturalnego, gości tu także Salę Koncertową Filharmonii Pomorskiej i Operę Opera Nova. Więcej informacji: bydgoszcz.pl