16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Virginia AG grozi podjęciem kroków prawnych w imieniu drużyny piłkarskiej Jamesa Madisona

Virginia AG grozi podjęciem kroków prawnych w imieniu drużyny piłkarskiej Jamesa Madisona

Kancelaria prawnicza zatrudniona przez prokuratora generalnego Wirginii Jasona Miyaresa wysłała w środę otrzymane od ESPN pismo z żądaniem do NCAA, grożąc podjęciem kroków prawnych, jeśli „dyskwalifikacja Jamesa Madisona z udziału w rozgrywkach pucharowych w 2023 r.” nie zostanie cofnięta.

List został wysłany przed spodziewaną w środę wieczorem decyzją NCAA o odmowie Jamesowi Madisonowi zgody na zrzeczenie się klubu po sezonie. Odpowiedź należy uzyskać w piątek do południa.

Dukes mają bilans 10-0 i zajmują 18. miejsce w najnowszej ankiecie AP Top 25. Nie są jeszcze uwzględnieni w rankingach College Football Playoff, ponieważ nie kwalifikują się do rozgrywek posezonowych.

„Jesteśmy gotowi działać w imieniu ŻZW w tej niefortunnej sytuacji, że wniosek ŻZW o pomoc nie został uwzględniony w terminie” – czytamy w piśmie otrzymanym w czwartek przez ESPN. „W szczególności JMU jest gotowe natychmiast złożyć pozew w zachodnim dystrykcie Wirginii, aby stwierdzić, że zakaz używania marihuany narusza przepisy antymonopolowe i prawdopodobnie inne przepisy”.

Podjęta w środę decyzja NCAA skutecznie przekreśliła szanse JMU na udział w noworocznej grze Six Bowl, ponieważ Dukes nie mogli zostać mistrzami konferencji i dlatego nie zakwalifikowaliby się. Istnieje możliwość, że JMU mogłoby grać w lidze niższego poziomu, gdzie mogłoby zająć miejsce, gdyby nie było wystarczającej liczby drużyn kwalifikujących się do gry w pucharze.

„Fakty w odniesieniu do JMU nie uległy zmianie” – powiedział w środę wieczorem dyrektor futbolu uniwersyteckiego Bill Hancock. „Komisja bierze pod uwagę wszystkie drużyny uprawnione do gry po sezonie i na tym sprawa wygląda”.

Biuro Prokuratora Generalnego stanu było rozczarowane decyzją i rozważa możliwości prawne, ogłosiło w środę wieczorem biuro Miyaresa.

W czwartkowym oświadczeniu dla ESPN Miyares nazwał decyzję NCAA „wyjątkowo rozczarowującą”.

„[The NCAA] „To jasno pokazuje, że po raz kolejny ignorują najlepszy interes studentów-sportowców w naszym kraju” – stwierdzono w oświadczeniu Miyaresa. „NCAA podjęła arbitralną i kapryśną decyzję, która ma antykonkurencyjny i wyjątkowo negatywny wpływ na studentów-sportowców, JMU, Wspólnotę Wirginii i futbol akademicki jako całość”.

READ  Prawda o wizycie Donalda Trumpa w Miami w Wielkiej Brytanii w historii niefortunnych wydarzeń

Miyares zwrócił także uwagę na potencjalne korzyści ekonomiczne szkoły, która jest uczelnią publiczną.

„Ta niesprawiedliwość wykracza poza lekkoatletykę i nie należy jej tolerować” – powiedział Miyares. „Po wielokrotnych ostrzeżeniach kierowanych do NCAA nadal nie chcą postępować właściwie. Dlatego jestem skłonny zdemaskować nielegalne postępowanie NCAA i dochodzić sprawiedliwości dla Uniwersytetu Jamesa Madisona w postępowaniu sądowym, pod warunkiem, że uniwersytet wyrazi na to zgodę”.

W piśmie przesłanym do NCAA stwierdza się, że potencjalny pozew udowodniłby „nieuzasadnione ograniczenie handlu na rynku” i powołuje się na ustawę Shermana i prawo antymonopolowe Wirginii. Nazywa zakaz wstępu drużyn po sezonie podczas przerwy w rozgrywkach NCAA „niepotrzebnymi” z „praktycznego i prawnego punktu widzenia”.

JMU jest w drugim roku przejścia z FCS do FBS i w drugim sezonie pełnych zawodów Sun Belt w piłce nożnej. Jeżeli zasady nie zostaną zmienione, szkoła będzie kwalifikować się do rozgrywek posezonowych w przyszłym roku.

Pismo stanowi podstawę do pozwu antymonopolowego.

„Bez względu na to, czy analizować to na podstawie „szybkiego rzutu oka”, czy na podstawie pełnych zasad rozumowania, wynik końcowy będzie prawdopodobnie taki sam: zasada jest antykonkurencyjna, uniemożliwiając najbardziej wykwalifikowanym drużynom rywalizację w meczach w kręgle bez „prokonkurencyjnych” usprawiedliwienia” – napisano w liście. Aby ją wesprzeć.

W środę, po spotkaniu czterech komisji NCAA, które ostatecznie odmówiły JMU i dwóm innym szkołom zwolnień poza sezonem, NCAA wydała oświadczenie.

„Wymagania dla członków przechodzących do FBS opierają się na czynnikach wykraczających poza wyniki sportowe” – stwierdziła w oświadczeniu Komisja Administracyjna Rady Regentów NCAA. „Ma to na celu zapewnienie, że szkoły właściwie ocenią swoją długoterminową stabilność w pododdziale”.

NCAA dodała, że ​​jeśli członkowie Wydziału I nie uważają, że wymogi dotyczące przeniesienia są odpowiednie, wątpliwości należy rozwiązywać w drodze zmiany przepisów, a nie wniosków o zrzeczenie się.

READ  NBA Playoffs: Pacers blokują Knicks, aby wymusić mecz 7