30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Vice Media przestaje publikować na portalu i likwiduje setki stanowisk pracy

Vice Media przestaje publikować na portalu i likwiduje setki stanowisk pracy

  • Napisane przez Mariko Aoi
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Z notatki dyrektora generalnego Bruce'a Dixona wynika, że ​​Vice Media planuje zwolnić setki pracowników w związku z zaprzestaniem publikacji na Vice.com.

W maju firma ogłosiła upadłość w Stanach Zjednoczonych i została kupiona przez Fortress Investment Group.

Vice planuje „współpracować z uznanymi firmami medialnymi w celu dystrybucji naszych treści cyfrowych” – powiedziała Dixon.

„Nie jest już dla nas możliwe rozpowszechnianie naszych treści cyfrowych w sposób, w jaki robiliśmy to wcześniej” – stwierdziła Dixon w notatce udostępnionej BBC.

„To niestety oznacza redukcję zatrudnienia, likwidację kilkuset stanowisk pracy” – dodał.

Według pana Dixona, który powiedział, że ogłoszenie zostanie ogłoszone w nadchodzących tygodniach, firma w dalszym ciągu sprzedaje swoją działalność.

Vice Media zostało założone w 1994 roku jako marginalny magazyn zatytułowany Voice of Montreal autorstwa Shane’a Smitha, Gavina McInnesa i Sorousha Alviego i działa w ponad 30 krajach.

W 2017 r. firmę wyceniono na 5,7 miliarda dolarów (4,5 miliarda funtów) i kiedyś uznawano ją za część awangardy firm, których celem było wstrząsnięcie tradycyjnym krajobrazem medialnym za pomocą ekscytujących treści skierowanych do młodych ludzi, obejmujących druk, wydarzenia, muzykę, Internet, Telewizor i funkcje. filmy.

Mieliśmy nadzieję, że Vice przyciągnie miliony młodych ludzi za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram.

Produkcja tej firmy obejmowała moją podróż do Państwa Islamskiego, gdzie dziennikarz filmował u boku grupy terrorystycznej w Syrii. Towarzyszył także wicegwiazdie koszykówki Dennisowi Rodmanowi i drużynie Harlem Globetrotters podczas podróży „w ramach dyplomacji sportowej” do Korei Północnej.

Nowsze treści obejmują filmy dokumentalne o kontrowersyjnym influencerze Andrew Tate oraz film o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim w reżyserii aktora Seana Penna.