18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Profesjonalista Marcos Lemonis stoi w obliczu procesu sądowego o 30 milionów dolarów

Profesjonalista Marcos Lemonis stoi w obliczu procesu sądowego o 30 milionów dolarów

Zdjęcie: Nick Tenenko/Getty Images dla ML Fashion

Prezenter NBC Universal i CNBC Marcos Lemonis Została pozwana o 30 milionów dolarów przez powiernika firmy projektowej z Pensylwanii, która zbankrutowała po pojawieniu się w The Lemonis Show: zysk.

ten Los Angeles Times prowadził artykuł Niedziela w sprawie zarzutów oszustwa i naruszenia umowy w centrum pozwu złożonego przez Precise Graphix. Firma zajmująca się dekoracją wnętrz została założona przez braci Keith I Dziekan Leidenkto był fanem zyskThe Lemonis Show – w którym zazwyczaj inwestuje w zagrożone firmy, oferuje im swoją wiedzę i naprawia firmę, starając się, aby jego inwestycja była opłacalna.

Pozew mówi, że Precise Graphix generował 4 miliony dolarów rocznie, kiedy Lydens skontaktował się z Lemonis, a zrobili to, ponieważ mieli nadzieję, że uczyni go inwestorem, który pomoże firmie w rozwoju. Jednak, gdy Lemonis nawiązał współpracę z firmą, sprawy nie potoczyły się tak, jak oczekiwał Lydens, według Los Angeles Times Raport:

NBC wykorzystała producentów i Lemonis do stworzenia chaosu, podzielenia właścicieli firm i obciążenia firmy długiem, co doprowadziło do jej upadku, twierdził powiernik.

Skarga mówi, że Lemonis nabył jedną trzecią akcji firmy i kontrolę nad jej decyzjami bez początkowej inwestycji w wysokości 270 000 dolarów w Precise Graphix. Według pozwu, finansowanie zostało powiązane z przeprojektowaniem i przebudową dwóch globalnych kempingów w ciągu trzech tygodni. Lemonis jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy Camping World Holdings zajmującej się sprzedażą samochodów kempingowych, w której posiada ponad 40% akcji.

Spółka rzekomo musiała kończyć projekty ze stratą, z których większość była przeznaczona dla podmiotów kontrolowanych przez Lemonis. W 2021 r. zadłużona firma złożyła wniosek o upadłość dłużnika o wartości 6 milionów dolarów po tym, jak Lemonis nie podpisał linii odnowienia kredytu.

Dodatkowo, Guardian twierdzi podczas kręcenia, że ​​załoga powiedziała właścicielom, że są „nudni” i zmusiła personel do uzyskania szczegółów na temat relacji między braćmi, którzy zostali przedstawieni jako niekompetentni.

W artykule opisano, w jaki sposób Precise Graphix jest zaangażowany w zysk Przyczynił się do napięć między Linden, nawet gdy Keith Linden ostatecznie przejął pełną własność firmy po tym, jak Lemonis wcześniej kupił udziały Deana. Pozew Precise Graphix jest następstwem trzech innych pozwów o zniesławienie i oszustwa wniesionych przez inne firmy, które również wzięły udział w programie.

READ  Średnia cena gazu w USA po raz pierwszy osiągnęła 5 USD

„NBCUniversal, a potem kosa [the production company]oszustwo w stylu mafii, które ośmieszyło firmy, które obiecali oferować, takie jak Precise Graphix, i nadszarpnęło ich reputację i wizerunek” Lynn E FeldmanGwardian powiedział w sprawie rozdział VII.

Machete, NBC i CNBC odmówiły komentarza Los Angeles Timeschociaż Limonis twierdził, że zarzuty były bezpodstawne, mówiąc: „Nie będę nadal pozwalał ludziom tworzyć własnej narracji opartej na fałszywej prawdzie. Ciężko pracuję na pieniądze i szanuję je, a wszelkie próby nieetycznego wyciągnięcia ich ze mnie bardzo poważnie”.

Oświadczenie Lemonisa pojawia się po tym, jak w zeszłym roku złożył pozew przeciwko Keithowi Lindenowi, oskarżając go o złamanie umowy.

Masz wskazówkę, którą powinniśmy znać? [email protected]