29 kwietnia, 2024

USMNT vs.  Niemcy – Podgląd i historia meczów

USMNT vs. Niemcy – Podgląd i historia meczów

W ramach długoterminowego planu strategicznego przygotowań do Mistrzostw Świata FIFA 2026 czterokrotny mistrz świata w piłce nożnej mężczyzn zmierzy się w międzynarodowym meczu towarzyskim z czterokrotnym mistrzem świata w piłce nożnej, Niemcami. Stadion Pratt & Whitney na Rentschler Field w East Hartford w stanie Connecticut będzie gospodarzem meczu w sobotę, 14 października o godzinie 15:00 czasu wschodniego (TNT, Telemundo, Peacock, FDP Radio).

Stany Zjednoczone, zajmujące 11. miejsce w rankingu FIFA, przystępują do meczu niepokonane od 13 meczów. Zespół nie przegrał od porażki 2:1 z Serbią 25 stycznia.

Amerykanie odnieśli dwa towarzyskie zwycięstwa z czystym kontem, pokonując Uzbekistan 9 września 3:0, a trzy dni później Oman 4:0.

W drugim meczu wrześniowego okna międzynarodowego USA zmierzą się z Ghaną w kolejnym towarzyskim meczu w Nashville w stanie Tennessee we wtorek, 17 października, podczas gdy Niemcy udadzą się do Filadelfii, aby tego samego wieczoru zmierzyć się z Meksykiem.

Historia piłki nożnej

Niemcy pomogły zdefiniować międzynarodowy futbol, ​​tworząc jedne z najsłynniejszych drużyn, zawodników i momentów w historii, czterokrotnie zdobywając Puchar Świata.

W tej europejskiej drużynie występowali jedni z najlepszych zawodników na świecie, w tym między innymi Franz Beckenbauer, Gerd Müller, były trener NFL Jurgen Klinsmann i Lothar Matthäus. Podobnie jak Niemcy Zachodnie na Mistrzostwach Świata w 1954 roku, zespół odrobił początkowy dwubramkowy deficyt, pokonując Ferenca Puskasa i reprezentację narodową. Magiczni Węgrzy Węgry 3:2 wygrywają swój pierwszy Puchar Świata. Niemcy Zachodnie, jako gospodarze turnieju w 1974 r., odrobili kolejny wczesny deficyt i zanotowali zwycięstwo 2: 1 z Johanem Cruyffem i Holandią. Powrócili na podium zwycięzców w 1990 roku, pokonując Diego Maradonę i Argentynę w finale Italia 90 1:0, a Andreas Brehme strzelił rzut karny w 85. minucie.

W Brazylii w 2014 roku Niemcy jako pierwsza europejska drużyna zdobyła Puchar Świata w Ameryce Południowej, pokonując Argentynę i Lionela Messiego i zdobywając tytuł 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Mario Götze w 113. minucie. wówczas Niemcom nie udało się zakwalifikować do rund Eliminacje w turniejach 2018 i 2022.

Niemcy także trzykrotnie zdobyli mistrzostwo Europy – 1972, 1980, 1996, a w 2017 roku zdobyli Puchar Konfederacji.

USMNT vs. Niemcy

Stany Zjednoczone mają rekord 4-7-0 przeciwko Niemcom, co oznacza wiele niezapomnianych wyników. Obie drużyny spotkały się po raz pierwszy w Pucharze Stanów Zjednoczonych w Chicago 13 czerwca 1993 roku, a drużyna Europy zwyciężyła 4:3. Karlheinz Riedel strzelił hat-tricka, a jednego gola dla Niemców dołożył Jurgen Klinsmann. Thomas Dooley strzelił dwie bramki, a Ernie Stewart dodał bramkę dla Stanów Zjednoczonych. W 1998 roku po raz pierwszy spotkali się na Pucharze Świata w Paryżu we Francji. Niemcy wygrały 2:0 15 czerwca 1998 roku po bramkach Andreasa Müllera i Klinsmanna. W jednym z pierwszych meczów Bruce Arena jako trener USMNT Amerykanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w serii, wygrywając towarzyskie zwycięstwo 3:0 w Jacksonville na Florydzie 6 lutego 1999 r., a bramki strzelili Jovan Kirovski, Toni Sane i Claudio Reyna. W ciągu 10 minut pierwszej połowy.

READ  LIV Golf: PGA Tour oficjalnie zawiesza golfistów biorących udział w inauguracyjnym wydarzeniu

W prawdopodobnie najsłynniejszym spotkaniu obu drużyn Niemcy zwyciężyły 1:0 w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2002 w Ulsan w Korei Południowej. Jedynego gola strzelił Michael Ballack w 39. minucie, a strzał z linii bramkowej Torstena Fringsa obronił ręką obecny trener USMNT Gregg Berhalter. Nie zgłoszono żadnego naruszenia. Stany Zjednoczone zadziwiły Niemców zwycięstwem 4:3 w towarzyskim meczu w Waszyngtonie na stadionie RFK podczas meczu z okazji stulecia futbolu amerykańskiego 2 czerwca 2013 r., a parę bramek strzelił Clint Dempsey. Jozy Altidore dodał kolejny gol, a goście strzelili samobójcę.

W trzecim spotkaniu obu drużyn w Pucharze Świata Niemcy zwyciężyły 1:0 w fazie grupowej w Recife w Brazylii 26 czerwca 2014 r. dzięki bramce Thomasa Müllera w 55. minucie. W ich ostatnim meczu Bobby Wood strzelił gola w w 87. minucie poprowadził Stany Zjednoczone do zwycięstwa 2: 0. -1 w Kolonii, Niemcy, 10 czerwca 2015 r., Niemcy. Mario Götze wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale Mix Diskerud wyrównał w 41. minucie.

Ostatnie mecze

Niemcy miały w tym roku trudności z osiągnięciem wyniku 2-4-1 w siedmiu meczach towarzyskich, pomimo sześciu meczów u siebie. Zespół rozpoczął rok 2023 optymistycznie, pokonując Peru 2:0 po bramce Niklasa Volkruga w Moguncji 25 marca. Trzy dni później Niemcy przegrali w Kolonii z Belgią 3:2, podobnie jak Volkrug i Serge Gnabry. Punktowany.

Czerwiec nie był łaskawy dla Niemców, którzy zakończyli mecz bez zwycięstwa z wynikiem 0-2-1. Zremisowali z Ukrainą 3:3 w Bremie 12 czerwca i zakończyli mecz remisem po rzucie karnym Joshuy Kimmicha minutę przed doliczonym czasem gry drugiej połowy. Gole strzelili Volkrug i Kai Havertz. Następnie zamknięto je dwukrotnie w ciągu czterech dni. Pierwszy mecz to porażka 1:0 z Polską w Warszawie 16 czerwca, a drugi mecz to porażka 2:0 z Kolumbią w Gelsenkirchen 20 czerwca.

Seria bez zwycięstwa przedłużyła się do pięciu meczów po przegranej 4:1 z Japonią w Wolfsburgu 9 września. Leroy Sane strzelił wyrównującego gola w pierwszej połowie, ale azjatycka drużyna pod koniec meczu strzeliła dwa gole i wycofała się. Niemcy przełamały poślizg po zwycięstwie 2:1 nad Francją w Dortmundzie 12 września, strzelając gola zarówno wcześnie, jak i późno. Thomas Mueller strzelił gola w czwartej minucie, a Sane w 87. minucie.

READ  2022 US Open TV Harmonogram, zasięg, transmisja na żywo, oglądanie online, kanał, godziny zwiedzania Brookline Golf

szef

36-letni Julian Nagelsmann jest jednym z najmłodszych trenerów reprezentacji narodowych na świecie. 22 września został mianowany następcą Hansiego Flicka. Nagelsmann został także drugim najmłodszym trenerem reprezentacji narodowej w historii Niemiec (Otto Nierz był najmłodszym, miał 34 lata, gdy został mianowany w 1926 roku). Nagelsmann zadebiutuje jako trener w międzynarodowym meczu przeciwko USMNT.

Nagelsmann został najmłodszym trenerem w historii Bundesligi, kiedy objął stanowisko w Hoffenheim w 2016 roku w wieku 28 lat. Kierował klubem do 2018 roku, zajmując trzecie miejsce w lidze i docierając do Ligi Mistrzów. W 2018 roku został głównym trenerem RB Lipsk, gdzie poprowadził drużynę do półfinału Ligi Mistrzów, przegrywając 3:0 z Paris Saint-Germain. Po doprowadzeniu Lipska do finału Pucharu Niemiec w 2021 roku Nagelsmann został głównym trenerem Bayernu Monachium. Poprowadził Bayern do tytułu mistrza ligi niemieckiej w 2022 roku, zanim został zwolniony w marcu ubiegłego roku.

Jako środkowy obrońca Nagelsmann grał w FC Ising, Augsburgu i Monachium 1860.

istniejący

W swoim pierwszym powołaniu na stanowisko głównego trenera Julian Nagelsmann wybrał 26 zawodników na dwa mecze towarzyskie. Większość składu ma charakter lokalny i obejmuje 19 zawodników z drużyn Bundesligi.

Najliczniej reprezentowaną drużyną jest Bayern Monachium z pięcioma zawodnikami, a za nimi plasują się Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen z czterema zawodnikami.

Kibice powinni znać napastnika Bayernu Monachium Thomasa Müllera, który strzelił zwycięskiego gola w wygranym 1:0 meczu z USA w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2014. Müller, najstarszy zawodnik drużyny w wieku 34 lat, jest także królem strzelców z 45 gole w 123 meczach.Międzynarodowe.

Amerykański napastnik Gio Reyna, grający w Borussii Dortmund, zmierzy się z czterema członkami kadry swojego klubu – obrońcami Matsem Hummelsem i Niklasem Süle, pomocnikiem Julianem Brandtem i napastnikiem Niklasem Volkrugiem.

Volkrug strzelił siedem goli w dziewięciu meczach międzynarodowych, w tym czterech w tym roku.

READ  Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw Świata 2022: Brazylia dominuje nad Koreą Południową 4:1

Kapitanem drużyny jest pomocnik Barcelony Ilkay Gundogan (17 goli w 69 meczach).

Pomocnik Florian Wirtz (20 l.) jest najmłodszym zawodnikiem w drużynie.

Pomocnik Bayeru Leverkusen Robert Andrich, skrzydłowy Stuttgartu Chris Fuhrich i napastnik Union Berlin Kevin Behrens przygotowują się do międzynarodowego debiutu.

W nietypowym posunięciu Nagelsmann zdecydował się sprowadzić do Stanów Zjednoczonych czterech bramkarzy. Największe doświadczenie w obronie ma Marc-Andre ter Stegen z Barcelony, który wystąpił w 36 meczach.

Szczegóły listy

Bramkarze (4): Oliver Baumann (Hoffenheim; 0/0), Bernd Leno (Fulham/Anglia; 9/0), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona/Hiszpania; 36/0), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt; 7/0).

Obrońcy (7): Robin Gosens (Union Berlin; 18/2), Mats Hummels (Borussia Dortmund; 76/5), David Raum (RB Lipsk; 18/2), Antonio Rudiger (Real Madryt/Hiszpania; 62/2), Niklas Süle ( Borussia Dortmund; 47/1), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen; 17/0), Malik Thiaw (Mediolan/Włochy; 2/0)

Pomocnicy (10): Robert Andrich (Bayer Leverkusen; 0/0), Julian Brandt (Borussia Dortmund; 3/44), Chris Fuhrich (Stuttgart; 0/0), Leon Goretzka (Bayern Monachium; 14/45), Pascal Gross (Brighton/Anglia) . 2,0), Ilkay Gundogan (Barcelona/Hiszpania; 2/0), Jonas Hofmann (Bayer Leverkusen; 22/4), Joshua Kimmich (Bayern Monachium; 80/6), Jamal Musiala (Bayern Monachium; 23/1), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen; 10/0)

Napastnicy (5): Leroy Sane (Bayern Monachium; 55/13), Kevin Behrens (Union Berlin; 0/0), Niklas Volkrug (Borussia Dortmund; 9/7), Kai Havertz (Arsenal/Anglia; 39/13), Thomas Müller (Bayern Monachium .;123/45)